Zielona Szałwia lecznicza – krótka charakterystyka

Szałwia jest jednym z najbardziej popularnych ziół, a jej nieprzeciętne właściwości zawsze budziły zainteresowanie. Wiemy, że szałwia jest zielona, ale co jest dokładnym składnikiem szałwiowej zieleni? Czy zawiera zwielokrotnione właściwości, o których słyszeliśmy, czy też jej skład jest skromniejszy? Sprawdźmy to!

O szałwii

Szałwia jest nieprzeciętnym i wyjątkowo popularnym ziołem, od tysięcy lat stosowanym w medycynie tradycyjnej. Jest ona uważana za naturalne antidotum na ból, a także za jeden ze skutecznych leków na choroby płuc i oskrzeli, a także ma być pomocna w leczeniu schorzeń z zakresu reumatologii, ginekologii i alergologii.

Zielona roślina, zazwyczaj zwana suszoną szałwią, jest chętnie wykorzystywana w preparatach leczniczych i przyprawach.

Szałwia zielona lekarska

Skład szałwi lekarskiej – dlaczego jest zielona?

Głównym składnikiem szałwiowej zieleni jest olejek eteryczny eukaliptusowy, który występuje w wyciągach z szałwii. Jest on silnym antyseptycznym, dzięki czemu niszczy patogeny i chroni przed czynnikami zewnętrznymi.

Składa się głównie z kwasu glukuronowego i witaminy E, dzięki czemu skutecznie pomaga w leczeniu lub zapobieganiu chorobom skóry i oczu. Dodatkowo, olejek eglantynowy, który stanowi ważny składnik szałwiowej zieleni, działa jako środek łagodzący, dzięki czemu pomoże w łagodzeniu stanów zapalnych i bólu.

Zastosowania szałwiowej zieleni

Szałwia bardzo często występuje w naturalnych produktach do pielęgnacji skóry i włosów, ponieważ jej działanie zapewnia zdrową skórę, włosy i paznokcie. Znajduje się również w produktach do opalania i antiseptycznych szamponach, dzięki czemu chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Szałwia jest również używana do leczenia alergicznych stanów skóry, takich jak trądzik, opryszczka i łuszczyca. Jej działanie łagodzące chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, a antyseptyczne i regenerujące właściwości są bardzo korzystne w celu zwalczania stanów zapalnych skóry.

  Zgaga w ciąży - przyczyny, leczenie

Szałwia jest uważana za jeden ze skuteczniejszych naturalnych leków na stany zapalne układu oddechowego, ponieważ jej antyseptyczne właściwości pozwalają na skuteczniejsze wyleczenie.

Podsumowanie

Szałwia to wyjątkowe zioło, które od tysięcy lat jest używane w naturalnym leczeniu chorób. Jej głównym, a zarazem najważniejszym składnikiem jest olejek eteryczny eukaliptusowy, który ma działanie antyseptyczne, łagodzące i regenerujące.

Szałwia jest często dodawana do produktów do opalania i naturalnych szamponów, a także szeroko wykorzystywana w medycynie naturalnej do leczenia chorób skóry i bólu. Koniec końców, szałwia jest niezwykłą rośliną, która potrafi skutecznie leczyć choroby.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews