Przyciemnianie włosów

Ciemniejszy kolor włosów może wprowadzać kontrast w wyglądzie i świetnie komponuje się z nasyconymi kolorami ubrań. Drobna zmiana w odcieniu włosów może zupełnie zmienić nasz wygląd, wpłynąć na to, jak inni postrzegają naszą twarz, cerę, albo styl.

W obecnych czasach powraca moda na naturalność, nie zmienia to jednak faktu, że lubimy zmiany, a farbowanie włosów to jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na zmianę w wyglądzie.

Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak wiele mamy środków alternatywnych i zupełnie naturalnych, mogących z łatwością przyciemnić nasz odcień włosów. Nie musimy wcale używać drogich środków, które prowadzą do łamliwości i rozdwajania końcówek, wystarczy się rozejrzeć w domu, albo wyjść do apteki, żeby przygotować sobie coś, co nie tylko przyciemni odcień włosów, ale również nada im przyjemnego połysku.

Kora dębu

Metodę zaczynamy od zdobycia zmielonej kory dębu, powinniśmy ją dostać w aptece, albo sklepie zielarskim, jeśli się postaramy, dostaniemy nawet całą mieszaninę na przyciemnienie włosów, już gotową, ale wzbogaconą o kilka mniej naturalnych składników.

Łyżkę kory dębu należy zalać ciepłą wodą w ilości mniej więcej pół litra i gotować kilkanaście minut, potem zaczekać aż ostygnie i odcedzić, przygotowaną mieszanką możemy już przepłukać włosy.

Kawa i herbata

Do tego trzeba zaparzyć mocną kawę, koniecznie naturalną, nie rozpuszczalną, możemy też użyć herbaty. Kiedy kawa lub herbata wystygnie, a my umyjemy i wytrzemy włosy musimy polać włosy kawą, najlepiej tak, żeby dotarła w każde miejsce i od różnych stron, możemy rozwodnić kawę, żeby nie przesadzić z efektem. Zabieg można powtórzyć po kilku minutach.

  Domowe spa do włosów

Możemy też spróbować włożyć włosy do miski z kawą na kilka minut. Po wszystkim naturalnie powinno się umyć dokładnie głowę i nałożyć jakąś odżywkę, potem powtarzamy zabieg z częstotliwością raz na trzy-cztery tygodnie.

Uwaga, przy tej metodzie trzeba bardzo uważać, żeby przy wycieraniu nie zabarwić ręcznika, albo ubrań.

Liście orzechów włoskich skuteczne przyciemnienie

Kolejne metoda polegająca na płukaniu, ciesząca się przy tym mianem jednej z trwalszych. Liście orzechów włoskich należy zalać ciepłą wodą i gotować kilkanaście minut. Ochłodzony wywar odcedzić i przepłukać nim dokładnie włosy.

Również w tym przypadku należy uważać na barwiące właściwości, najlepiej przepłukiwać włosy pod prysznicem, żeby uniknąć plam.

Szałwia skutecznie przyciemnia włosy

Szalwia na przyciemnienie włosów

Potrzebujemy suszonej szałwii, musimy ją zagotować, poczekać aż ostygnie i płukać włosy, najlepiej powtarzać zabieg po każdym myciu. Możemy też dodać do naparu pokrzywę, rozmaryn, albo skrzyp polny.

Ta metoda może poważnie wpłynąć na stan włosów, dlatego lepiej zaczynać od słabszych naparów, pozbawionych dodatków. Po umyciu przyda nam się jakaś dobra odżywka.

Henna a kolor włosów

Pozostaje jeszcze Henna, efekt jej użycia powinien być dość trwały. Najlepsza jest naturalna henna, tzn. sproszkowana lawsonia. Powinno się wmasowywać hennę z wodą we włosy i powtarzać zabieg do uzyskania wymarzonego efektu.

Sos sojowy przyciemnia włosy

Nieco odważniejsza metoda. Sos sojowy mieszamy z octem w równych proporcjach, ocet zadziała jako utrwalacz. Również w tym przypadku włosy należy dokładnie przepłukać. Ta metoda jest rzadziej stosowana, ze względu na intensywny zapach mieszanki.

Cebula ma wpływ na kolor włosów?

Jest jeszcze jedna, dość specyficzna metoda. Na pewno jej składniki będą łatwe do zdobycia. Wystarczy nam cebula, dokładniej potrzebujemy jej skóry, mieszamy mniej więcej dwie garście łupin cebuli i trzy szklanki wody, gotujemy je przez pół godziny, następnie zostawiamy na kilkanaście godzin, odcedzamy i powstałą miksturą spłukujemy włosy, również w tym przypadku możemy wykorzystać sztuczkę z trzymaniem włosów w misce przez kilkanaście minut, możemy też spróbować owinąć czymś włosy po płukance.

  Keratynowe prostowanie włosów w domu

Około piętnastu minut po zabiegu należy przepłukać włosy wodą i pozwolić im wyschnąć.

Jak zadbać o jakoś przyciemnianych włosów?

Odżywka do włosów

W większości wystarczy nie przesadzać z ilością zastosowanych mieszanek, do tego trochę odżywki i odpowiednie nawilżenie powinno załatwić sprawę. Nie każda metoda pasuje do wszystkich typów włosów, czasami warto spróbować z małą dawką i sprawdzić, czy efekty na pewno nas zadowalają.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Domisia on Porady J8.pl

Zastosowałam szałwie i efekt jest widoczny
Dziękuję:)