Włosy to bardzo istotny element wizerunku dla każdej kobiety. Chcemy, aby były zdrowe, lśniące i pięknie się układały. Wiele kobiet przekonuje się, że ważna jest ich właściwa pielęgnacja i nawilżenie.

Niektóre włosy potrzebują intensywnego odżywienia, które mogą zapewnić im oleje oraz maski bogate w składniki aktywne.

Rodzaj włosów, a typ pielęgnacji 

Wiele zależy od rodzaju włosów. Zazwyczaj te proste, niskoporowate dość często się przetłuszczają, dlatego nie wymagają olejowania. Jeśli jesteśmy posiadaczkami włosów suchych i zniszczonych to warto zaserwować im prawdziwą, naturalną pielęgnację.

Aby efekty były zauważalne potrzebna jest regularność oraz właściwe dopasowanie środków do rodzaju włosów. Kręcone kosmyki są z natury suche i wysokoporowate. Widać to szczególnie przy wilgotnej pogodzie, kiedy dość intensywnie się puszczą i kręcą, chłoną wodę i zwiększają objętość. Kiedy jednak zapewnimy im bogactwo środków i to, czego naprawdę potrzebują mogą być łatwiejsze do ujarzmienia.

Oleje najlepszym preparatem do wygładzenia włosów

Wiele kobiet przekonuje się, jak dobre efekty daje olej rycynowy stosowany na włosy. Jest on bardzo tłusty i gęsty, dlatego dobrze oplata włosy, nie spływa z nich, co daje duże szanse na to, że dobrze wniknie w ich strukturę. Może być stosowany zgodnie z potrzebami. Warto jednak pamiętać o tym, żeby nie nakładać go zbyt blisko skóry głowy, ponieważ jest dość ciężki do zmycia.

Ponadto nie ma potrzeby, aby zaburzać naturalne procesy skóry głowy związane z wytwarzaniem łoju. Z tych powodów, olej możemy nakładać na końcówki lub upiąć włosy w koński ogon i natłuścić tylko tę część, która jest w kitce. Potem można ją zwinąć, nałożyć folię i zostawić taki kompres na kilka godzin. Praktycznie będzie zrobić to na całą noc, a rano umyć głowę. Mycie można wykonać 2 razy, aby dokładnie pozbyć się oleju, następnie można nałożyć jak zwykle odżywkę.

  Wypieki bez drożdży

Naturalna pielęgnacja dzięki sprawdzonym produktom 

Kosmetki do włosów

Dobre rezultaty nie tylko dla włosów, ale również dla całego całego ciała przynoszą kąpiele z dodatkiem kilku kropli oleju. Dzięki nim nasze ciała są wygładzone. Od wieków olej jest produktem używanym w kosmetyce do pielęgnacji ciała. Dobrze jest, nie porzucać tego pozytywnego zwyczaju na rzecz kosmetyków z drogerii.

Oczywiście nie oznacza to, że należy zrezygnować z tego, co oferuje nam rynek drogeryjny. Warto jednak posiłkować się naturalnymi i sprawdzonymi metodami, które nie są ani wymagające ani drogie, a przynoszą rezultaty. Kobiety, które regularnie stosują olej rycynowy na włosy lub oliwę z pierwszego tłoczenia do nawilżania ciała przekonały się, że warto poświęcić każdego tygodnia trochę czasu na naturalną pielęgnację.

Dbanie o włosy i ciało… również od środka 

Dbanie o włosy i ciało zawsze przynosi efekty. Duże znaczenie odgrywa również to, jak odżywiamy organizm od środka. Jeżeli zapewnimy mu wszystkie niezbędne mikroelementy oraz witaminy będzie większa szansa na to, że świetnie będzie sobie radził z gospodarowaniem tymi zasobami, co przełoży się na wygląd naszej skóry, włosów oraz paznokci.

Kompleksowa pielęgnacja to dbanie o siebie od wewnątrz i na zewnątrz. Wprowadzenie pewnych codziennych rytuałów, takich jak jedzenie wartościowych posiłków oraz nawilżanie ciała jest skutecznym sposobem na świetne samopoczucie.

Indywidualna pielęgnacja do każdego typu włosów

Wiele kobiet traktuje swoje włosy zupełnie wyjątkowo, ponieważ są one atrybutem naszej kobiecości i bardzo przyczyniają się do ogólnego wizerunku. Panie, które na co dzień muszą walczyć ze skłonnością do przetłuszczania się włosów, z pewnością nie będą chciały ich olejować. Warto jednak pamiętać, że nawilżenie potrzebne jest wszystkim rodzajom włosów

Dobrze wybrać sposób odżywienia, który najlepiej sprawdza się w naszym przypadku. Mamy w czym wybierać, bo metod naturalnych jak i tradycyjnych kosmetyków jest dostatek.

  Maseczka z jajka na włosy

Nożyczki nie takie straszne

Dobrze jest pamiętać o tym, aby podcinać włosy regularnie. Panie, które o tym zapominają, często borykają się z problemem przesuszonych końcówek i włosów, które nie chcą się układać. Nasze kosmyki potrzebują tego, żeby co jakiś czas obciąć 2, 3 cm z długości, a jeśli jest taka potrzeba to nawet więcej.

Trzeba pamiętać, że włosy, które są przesuszone nie wyglądają dobrze, więc panie, które bardzo chcą je zapuszczać, muszą pamiętać, że  najpierw należy zadbać o ich zdrowy wygląd i odżywienie. Tylko wtedy będą zdrowo rosły i stanowić będą prawdziwą ozdobę. Włosy zniszczone, nawet jeśli są długie, nigdy nie wyglądają dobrze i nie dodają uroku, dlatego regularne podcinanie jest potrzebne i lepiej nie stronić od nożyczek. 

Kompres z oleju jak zmaksymalizować efekt odżywienia?

Wcierki do włosów

Jeśli zastanawiamy się, jaki olej będzie najlepszy dla naszych włosów, warto wcześniej poczytać o ich właściwościach. Najczęściej używanymi są: olej z pestek winogron, oliwa z pierwszego tłoczenia, olej rycynowy lub kokosowy. Aplikując olej lniany należy pamiętać, że ma dosyć intensywny zapach, dlatego konieczne będzie jego dokładne zmycie.

Wszystkie oleje należy trzymać przynajmniej jedną godzinę. Zawijając je w folię dajemy włosom możliwość, aby pobrały wszystko, czego potrzebują. Można zrobić to na suchych włosach lub lekko zwilżonych ciepłą wodą, aby otworzyły się ich pory. Dobre efekty przynosi również ciepłe powietrze z suszarki, którą możemy uruchomić na kilka minut bezpośrednio po nałożeniu oleju i skierować strumień powietrza na włosy.

Efekt będziemy widziały już po pierwszym olejowaniu, ale to regularność daje zachwycające rezultaty.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 2 reviews
by Kaska on Porady J8.pl

stosowałam kiedyś ale juz widzę że nie do końca dobrze to robiłam, muszę wrócić do tematu i sprawdzić

by Maria on Porady J8.pl
trafnie napisane

Bardzo dobrze napisane. Olej rycynowy na włosy to naprawdę dobra rzecz 🙂