Jak skutecznie nawilżyć włosy domowymi sposobami?

Nie ulega wątpliwości, że piękne i zadbane włosy są wizytówką każdej kobiety. Coraz większą wagę do dbałości o swoją czuprynę przywiązują także panowie. Bez właściwej pielęgnacji, utrzymanie włosów w dobrej kondycji może być jednak niemożliwe. Dlatego warto znać sprawdzone sposoby na ekstremalne odżywienie swoich włosów.

 Dlaczego warto znać rodzaj swoich włosów?

Wyróżnić można dwa podstawowe rodzaje włosów: włosy proste i włosy kręcone. Nie ulega wątpliwości, że posiadaczki włosów kręconych z natury znacznie częściej narzekają na ich przesuszenie niż posiadaczki włosów prostych. Innym kryterium, wedle którego można wyodrębnić rodzaje włosów jest porowatość.

Włosy o niskiej porowatości są sypkie i nie potrzebują częstego nawilżania. Natomiast włosy o średniej i wysokiej porowatości bezwzględnie potrzebują intensywnego odżywienia po każdym myciu, dzięki czemu będą lśniące i zdrowe. Poznanie rodzaju swoich włosów niewątpliwie ułatwia zaplanowanie właściwej pielęgnacji. Z całą pewnością każdy, kto chce świadomie dbać o swoją czuprynę powinien wyposażyć się w szampon oraz odżywkę.

Osoby, które mają włosy wysoko porowate powinny również zakupić maskę intensywnie regenerującą. Trzeba zaznaczyć, że godne polecenia są również kosmetyki, które bez większych trudności możemy wykonać w domu. 

Jakich domowych produktów użyć do pielęgnacji włosów?

Pielęgnacja włosów

Każda kuchnia pełna jest produktów, które znajdują zastosowanie w kosmetyce. Wśród produktów żywnościowych, których możemy użyć do pielęgnacji włosów wyróżnić należy: jajka, mąkę ziemniaczaną, oliwę z oliwek, miód czy jogurt naturalny. Nie sposób nie wspomnieć również o dobroczynnym działaniu płukanek ziołowych, których regularne stosowanie pozwala zachować gęste włosy. Podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji włosów, który można wykonać używając produktów żywnościowych jest maska nawilżająca. 

  Jak pozbyć się worków pod oczami?

Dla kogo domowa maska nawilżająca?

Domowa maseczka nawilżająca ma za zadanie intensywnie odżywić i zregenerować włosy. Tak naprawdę jest ona przeznaczona dla każdego, ale w szczególności powinny z niej skorzystać osoby o włosach suchych i zniszczonych. Maskę powinno stosować się regularnie i systematycznie, bo tylko wtedy możliwe jest uzyskanie trwałych i zadowalających efektów. Najlepiej byłoby nakładać domową maskę do włosów przynajmniej raz w tygodniu. Włosy suche i zniszczone mogą jednak wymagać aplikacji maski co najmniej dwa razy w ciągu tygodnia. 

Jak przygotować domową maskę nawilżającą?

Przygotowanie maski nawilżającej do włosów przy użyciu produktów żywnościowych nie jest zbyt skomplikowane. Poradzi sobie z nim każdy, kto tylko zna odpowiedni przepis. Szczególnie godna polecenia jest maseczka z jajka na włosy.

Domowa maska nawilżająca z jajek

Podstawowym składnikiem, którego trzeba użyć do jej przygotowania są rzecz jasna jajka. Na kondycję naszych włosów korzystnie wpływa zarówno białko jak i żółtko jaja. Do przygotowania podstawowej wersji maseczki jajecznej wystarczy użyć dwóch jajek i dwóch łyżek dowolnego oleju. Świetnie sprawdzi się w tej roli oliwa z oliwek oraz olej lniany. Wystarczy wymieszać w miseczce obydwa rodzaje składników i maseczka jest gotowa. Zawarte w jajkach białko pomoże odbudować uszkodzoną strukturę włosa.

Oleje zaś, skutecznie wygładzą i nawilżą nawet najbardziej niesforne kosmyki. Jeżeli chcemy, możemy wzbogacić maskę dodatkiem olejków eterycznych. Świetnie sprawdzi się w tej roli olejek pomarańczowy, który zneutralizuje przykry dla niektórych zapach jajek. Jeżeli mamy problem z wypadającymi włosami, możemy dodać do maski kilka kropek olejku łopianowego. 

Podsumowując wyżej zebrane rozważania, bez większych trudności można dojść do wniosku, że pielęgnacja włosów to jedyna droga do tego, by były one zdrowe i lśniące. Z całą pewnością każdy powinien wyposażyć się w szampon, odżywkę i maskę. Skuteczne kosmetyki możemy również przygotować używając produktów żywnościowych.

  Zapalenie pęcherza - jak poradzić sobie z nim w domu

Świetną maskę nawilżającą wykonamy przy użyciu jajek oraz oliwy z oliwek. Wykonanie takiej maski jest bardzo proste, podobnie jak jej aplikacja. Maskę warto nakładać na włosy przynajmniej raz w tygodniu. Regularne jej stosowanie pozwala na zachowanie pięknych i zdrowych włosów. 

Jak aplikować domową maskę nawilżającą?

Aby maseczka z jajka na włosy przyniosła jak najlepsze efekty, należy użyć jej we właściwy sposób. Przede wszystkim trzeba pamiętać o odpowiedniej aplikacji. Przed aplikacją maski, włosy trzeba dokładnie umyć, najlepiej szamponem oczyszczającym.

Maskę nakładamy na włosy, od połowy ich długości. Należy uważać, aby nie aplikować maski u nasady włosów, gdyż mogłoby je to obciążyć. Po nałożeniu kosmetyku, włosy trzeba owinąć ręcznikiem lub czepkiem. Ciepło sprawi, że włosy lepiej będą wchłaniać substancje aktywne zawarte w masce. Kosmetyk należy trzymać na włosach przez minimum kwadrans. W przypadku włosów suchych czas ten można wydłużyć do trzydziesty minut.

Następnie należy zmyć maskę chłodną wodą. Posiadacze włosów suchych muszą pamiętać, aby po spłukaniu maski, nałożyć jeszcze na włosy zwykłą odżywkę. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by alicja on Porady J8.pl

Piękne włosy to podstawa

Jak Cię widzą tak Cię piszą