Puszące włosy problem

Masz dosyć puszących się włosów? Marzysz o lśniących, zadbanych i prostych włosach, ale nie chcesz wydawać fortuny na fryzjera? Świetnym rozwiązaniem jest keratynowe prostowanie włosów. Jednak wykonane w domu i to niewielkim kosztem. 

Co to jest keratynowe prostowanie włosów?

Zacznijmy od wyjaśnienia co to dokładnie jest za zabieg. Keratynowe prostowanie włosów ma za zadanie je odbudować, poprzez aplikację keratyny i wbudowanie jej za pomocą wysokiej temperatury w strukturę włosa. Keratyna jest naturalnym białkiem budulcowym włosów i odpowiada za to, że wyglądają one zdrowo.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Przede wszystkim dla kobiet, których włosy są niesforne, sianowate oraz trudne do ułożenia. Zamiast codziennie toczyć walkę o piękną fryzurę, warto zdecydować się właśnie na keratynowe prostowanie. Zabieg może być przeprowadzony na rozjaśnianych i farbowanych włosach. 

Czego potrzebujemy do wykonania keratynowego prostowania włosów?

Do wykonania zabiegu konieczny jest specjalny zestaw, który nabędziemy w większości drogerii internetowych. Oprócz tego, potrzebna nam będzie prostownica z możliwością nagrzania się do temperatury 230 – 250 stopni Celsjusza. 

Jak wykonać zabieg keratynowego prostowania włosów?

Większość zestawów do domowego wykonania tego zabiegu zawiera szampon, maskę keratynową i odżywkę, a także instrukcję. Często dołączone są też rękawiczki jednorazowe oraz pędzelek do nakładania maski.

Keratynowe prostowanie włosów

Pierwszym krokiem będzie dwukrotne umycie włosów szamponem z zestawu. Następnie wysuszenie ich suszarką, najlepiej z chłodnym nawiewem. Kolejny krok to równomierne rozprowadzenie maski keratynowej na włosach i odczekanie około 15 minut. Po tym czasie należy ponownie wysuszyć włosy. Bardzo ważne jest czesanie ich w trakcie i wysuszenie ich praktycznie na wiór. Najlepiej żeby żadne resztki maski nie zostały na włosach. To gwarantuje najlepszy efekt. Teraz przechodzimy do prostowania. Jeśli mamy bardzo cienkie włosy lepiej wyprostować je w temperaturze 180 – 200 stopni. Dzielimy włosy na pasma i każde prostujemy 6 – 8 razy. Potem ponownie myjemy włosy i na koniec nakładamy na kilka minut odżywkę z zestawu. 

  Sposoby na zaśnięcie

Przez 2 – 3 dni po zabiegu nie powinno się myć oraz wiązać włosów w ciasny kucyk, używać metalowych spinek czy innych akcesoriów mogących zgnieść włosy.

Efekty keratynowego prostowania włosów

Głównym celem tego zabiegu jest maksymalne odżywienie włosów, a efekt prostych kosmyków występuje dodatkowo. Rezultatem keratynowego prostowania są idealnie wygładzone, lśniące jak tafla wody włosy. Maska keratynowa nie zawiera jedynie samej keratyny, ale także witaminy i wyciągi roślinne, które trwale nawilżają i odżywiają włosy. Efekt utrzymuje się od 2, nawet do 6 miesięcy i uzależniony jest od osobistej podatności włosów oraz ich późniejszej pielęgnacji. 

Jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu?

Aby efekt utrzymywał się jak najdłużej, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja po zabiegu. Należy zaopatrzyć się w specjalny szampon i odżywkę. Jest wiele firm oferujących je w zestawie. W duecie kupimy je już od kilkunastu złotych.

Cena keratynowego prostowania włosów

Cena keratynowego prostowania włosów

Co ważne, koszt takiego zabiegu, wykonanego w domu jest niewielki w porównaniu do cen w salonach fryzjerskich. Taki zestaw kupimy już za 40 – 50 zł. Możemy też zainwestować w nieco droższe w granicach 100 – 150 zł. U fryzjera zapłacimy od 250 nawet do 1000 zł i zależne jest to głównie od długości i gęstości naszych włosów.

Jeśli zależy nam na zregenerowanych, odbudowanych i prostych włosach przez dłuższy okres czasu, a także zaoszczędzeniu pieniędzy, warto zdecydować się na przeprowadzenie tego zabiegu w domowym zaciszu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 3 reviews
by tunika on Porady J8.pl

Warto dbać o włosy, bo później łatwiej je do ładu doprowadzić

by anka on Porady J8.pl

super napisane

by jaska on Porady J8.pl

Ja chyba coś źle zrobiłam efekt prostych włosów trwał 1 miesiąc, muszę zrobić jeszcze raz.