Znudził Ci się kolor włosów. Choć go uwielbiałaś, właśnie stwierdziłaś, że czas na zmiany. Zamiast ciepłego mahoniu czy chłodnego brązu nadszedł czas na blond. Ale jak przeprowadzić koloryzację, by efekt Cię nie zaskoczył, a był dokładnie taki, jak sobie wymarzyłaś? Sprawdź nasze podpowiedzi, a z pewnością zachwycisz blond fryzurą niejedną osobę!

Wybór farby i koloru

Zacznij od wyboru koloru włosów. Zastanów się, jaki odcień blondu to ma być. Jaki będzie pasował do Twojego typu urody? Jeśli masz ciepłą karnację i ciemne oczy, podkreślisz je, wybierając równie ciepły odcień blondu. Jeśli zaś wyróżnia Cię jasny odcień cery i niebieskie oczy, platynowy blond to strzał w dziesiątkę. A czy wiesz, do jakiej cery pasuje beżowy blond? Taki kolor idealnie będzie współgrał z cerą o ciepłej tonacji.

Kiedy już ustalisz, jaki kolor będzie najlepszy, czas na wybór farby oraz produktów do rozjaśniania i tonowania. Szczególnie gdy planujesz zmianę z ciemnego kolory na jasny. Jakich produktów szukać? Przede wszystkim takich, które nie będą mocno ingerowały w strukturę włosa. Szukaj farb do koloryzacji na bazie olejów i bezpiecznych tonerów.

Pamiętaj przy tym, że wszystkie domowe sposoby na rozjaśnianie i tonowanie włosów nie są najlepszym pomysłem. Być może będą łagodniejsze dla kosmyków, ale z pewnością nie pomogą uzyskać efektu, na jaki liczysz. Na rynku jest wiele produktów dobrej jakości.

Przygotuj włosy do zabiegu

Przed koloryzacją warto zadbać o dodatkowe nawilżenie kosmyków. Planując farbowanie, uwzględnij także ten zabieg. Na przykład, jeśli chcesz zmienić kolor włosów w sobotę, to już w środę lub czwartek zafunduj im mocno nawilżającą maskę bądź wykonaj olejowanie.

  Sposoby na przetłuszczające się włosy

W dniu zabiegu nie myj włosów, ponieważ naturalne oleje skóry głowy, które są produkowane przez gruczoły łojowe, zabezpieczą kosmyki przed podrażnieniem lub uczuleniem, które może wystąpić podczas aplikacji farby.

Wymieszaj farbę i zabezpiecz skórę

Upewnij się, że masz wszystkie niezbędne akcesoria do farbowania, takie jak farba do włosów, pędzel, rękawiczki ochronne, folia aluminiowa, gdy planujesz rozjaśnianie włosów oraz stary ręcznik do zabezpieczenia pleców.

Teraz zabezpiecz skórę. Na linii włosów oraz czoła, uszy i skóry za nimi możesz nałożyć tłusty krem lub balsam. Pomoże to uchronić skórę przed zabrudzeniami, które są trudne do usunięcia w domowych warunkach.

Kolejny krok to wymieszanie farby. Zawsze postępuj godnie z instrukcjami na opakowaniu. Zwykle należy wymieszać farbę z utleniaczem i nałożyć ją od razu na włosy, a niewykorzystane reszki wyrzucić. Pamiętaj też, by zawsze przestrzegać czasu trzymania produktu na włosach zalecanego przez producenta.

Właściwie nałóż farbę

Farbę najlepiej nakładaj, zaczynając od nasady i rozprowadzając ją równomiernie na całej długości włosów. Jeśli chcesz rozjaśnić włosy, owiń farbowane pasma folią aluminiową, aby zwiększyć efekt rozjaśnienia.

Dobrą praktyką jest nakładanie farby od tyłu głowy, gdzie włosy zwykle są najciemniejsze i potrzebują więcej czasu, by złapać kolor. Po aplikacji farby ściśle przestrzegać określonego w instrukcji na opakowaniu. Nie przekraczaj go, aby uniknąć nadmiernego rozjaśnienia lub uszkodzenia włosów.

Spłukiwanie i odżywianie

Po upływie określonego czasu zwilż włosy wodą i wykonaj kilkuminutowy masaż. Masuj kosmyki do momentu wytworzenia się piany. Teraz płucz włosy letnią wodą, aż zauważysz, że jest ona zupełnie czysta. Dopiero po całkowitym spłukaniu farby możesz umyć włosy delikatnym szamponem, a następnie nałożyć na nie odżywkę dołączoną do farby. Pomoże ona zregenerować włosy po zabiegu, a jednocześnie doda im blasku i sprawi, że będą miękkie i gładkie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews