Poradnik jak rozpoznać typ urody

Określenie własnego typu urody pozwala na odpowiednie dobranie makijażu, ubrań oraz biżuterii. Często zdarza się tak, że nieodpowiednio dobrany kolor pomadki czy różu, a także odcień noszonych ubrań sprawia, że cera wygląda ziemiście a twarz na przemęczoną i przygaszoną. Świadomość tego, jaki typ urody się posiada daje możliwość na idealne dobranie stroju i makijażu, dzięki któremu będzie wyglądać się promiennie i świeżo każdego dnia.

Czym są typy urody i dlaczego warto je znać?

Ustalenie własnego typu urody na szczęście nie jest zadaniem trudnym jakby to mogło się na początku wydawać. Analizę kolorystyczną bez problemu można wykonać samodzielnie w domu, warto jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Cały proces musi być przeprowadzany przy dziennym świetle, twarz powinna być starannie oczyszczona z wszelkiego makijażu. Standardowo specjaliści wyróżniają dwa rodzaje typów urody: ciepłe oraz zimne. Do typów ciepłych zalicza się typ urody wiosna oraz jesień, do typów zimnych: lato oraz zimę.

Jak określić swój typ urody?

W celu wykonania prawidłowej analizy kolorystycznej należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Warto mieć przy sobie drugą osobę, która pozwoli na obiektywną ocenę, np. koleżankę.

Podstawowe wytyczne w celu określenia typu urody to określenie odcienia własnej skóry, ilości posiadanych piegów, koloru, a nawet odcienia oczu i ich oprawy, naturalnego koloru włosów oraz tego jak skóra reaguje na słońce, czyli jak się opala. Te podstawowe pytania powinny dać odpowiedź, jeśli jednak napotyka się trudności można skorzystać z poniższych pomocniczych metod.

  Reumatologia - na czym polega, metody leczenia

Dobrym sposobem na podjęcie decyzji czy typ urody jest zimny, czy ciepły jest przyłożenie do twarzy złotej oraz srebrnej biżuterii. Panie, którym bardziej pasują odcienie złota to ciepłe typy, natomiast tym którym bardziej do twarzy jest ze srebrną biżuterią to typy zimne.

Drugim sposobem jest określenie czy odcień cery jest bardziej różowy czy żółtawy. Poprzez przyłożenie do twarzy białej kartki papieru bez problemu można poznać odpowiedź. Cery w odcieniach różu to cery zimne, z kolei w odcieniach żółci są cerami ciepłymi.

Typ urody – wiosna

Pierwszym omawianym typem urody jest wiosna, która charakteryzuje się jasną cerą, z reguły o brzoskwiniowym lub porcelanowym odcieniu. Panie o tym typie urody mogą mieć delikatne piegi, jednak ich skóra z łatwością opala się na brązowy lub bursztynowy kolor.

Oczy Pani Wiosny są w odcieniach niebieskiego lub zielonego, rzadko mają piwny kolor. Włosy osób o tym typie urody będą odznaczały się połyskiem w odcieniach złota lub rudości i są najczęściej w kolorach blondu, jasnego brązu, ale też i orzecha.

Makijaż Pani Wiosny powinien być delikatny w pastelowych (najlepiej brzoskwiniowych lub delikatnie różowych) barwach. Ten typ urody doskonale odnajdzie się w dziewczęcych stylizacjach w kolorach takich jak róż, fiolet czy czerwień.

Pani lato

Odcień skóry osób o typie urody lato będzie charakteryzował się jasną, porcelanową barwą, często z uwidocznionymi naczynkami. Pani lato to typowo słowiański typ urody, dlatego oczy będą w delikatnych odcieniach niebieskiego, szarego lub zielonego, natomiast ich oprawa odznacza się odcieniem popielatym. Włosy Pań w typie lata będą miały popielaty pobłysk lub refleksy i najczęściej są w tzw. mysich odcieniach od blondu do brązu.

Panie Lato idealnie podkreślą swoją urodę stawiając na dokładny makijaż oczu w chłodniejszych i przydymionych barwach. Garderobę powinny zdominować ubrania w jasnych i zgaszonych barwach np. w odcieniu mięty, lawendy czy koralowym.

  Co jeść, aby poprawić wygląd cery?

Typ urody – jesień

Drugim po wiośnie ciepłym typem urody jest jesień. Osoby o tym typie odznaczają się bardzo charakterystyczną urodą. Determinują ją liczne i widoczne piegi, jasna cera oraz rude lub kasztanowe włosy.

Typ urody jesień

Skóra takich osób jest bardzo wrażliwa na promienie słoneczne i łatwo ulega poparzeniom. Oczy Pań o typie urody jesień będą miały oczy w kolorach brązowym, zielonym, a także w odcieniach złotego brązu. Co ważne, bardzo często na tęczówkach oczu znajdują się niewielkie plamki w odcieniu złota.

Tak oryginalną urodę doskonale podkreśli makijaż utrzymany w złotej lub brązowej tonacji. Kolory idealne dla Pani Jesieni to stroje w odcieniach złotego, karmelu czy rudego.

Typ urody – Pani zima

Ostatnim typem urody, jednak bardzo charakterystycznym jest Pani zima. Każdy, kto choć raz widział bajkę Królewna Śnieżka, jest w stanie dokładnie zobrazować sobie ten typ urody. Typ urody zima będzie odznaczał się jasną i iście porcelanową cerą bez skłonności do przebarwień oraz piegów.

Włosy najczęściej w kolorze czarnym, natomiast oczy będą miały kolor brązowy, rzadziej niebieski lub zielony. Ten typ urody także intensywnie reaguje na słońce, dlatego łatwo o poparzenia.  Usta z reguły mają intensywny czerwony kolor.

Do tego typu urody idealnie pasuje mocny i wyrazisty makijaż. Ten typ urody doskonale odnajdzie się w takich kolorach jak czerń, granat czy bordo.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by tośka on Porady J8.pl

Jestem Pani jesień, a chciałam być wiosna. Nie można mieć wszystkiego 🙂