HIFU, jest zabiegiem bijącym rekordy popularności w ostatnim czasie, ponieważ jest metoda dzięki której w bardzo krótkim czasie można poprawić wygląd swojej skóry. HIFU jest zabiegiem polegającym na liftingu twarzy bez konieczności użycia skalpela, a co za tym idzie nie potrzebny jest długi okres rekonwalescencji.

Zabieg HIFU jest najczęściej wybierany ze względu na jego zalety, do których niewątpliwie należą: bezpieczeństwo i skuteczność. Jeśli chodzi o główne zalety dla pacjenta, to możemy mówić o możliwości redukcji zmarszczek oraz ich likwidacji, poprawie kolorytu skóry oraz jej napięcia, zmniejszeniu rozstępów oraz tkanki tłuszczowej.

Często zabieg wykorzystywany jest również w medycynie do leczenia nowotworów oraz mięsaków macicy. Dodatkowymi zaletami jest również ujędrnianie skóry, zmniejszenie rozszerzonych porów oraz wyostrzenie konturów twarzy.

HIFU – jakie są przeciwwskazania

Należy pamiętać, że przed przeprowadzeniem zabiegu niezbędna jest konsultacja lekarska oraz przeprowadzenie odpowiednich badań. Jeśli w trakcie wywiadu występują takie przeciwwskazania jak poniżej opisane, zabieg niestety nie będzie mógł zostać wykonany.

Do przeciwwskazań należy: ciąża, choroby skóry niewiadomego pochodzenia, przerwanie ciągłości skóry oraz opryszczka. Do przeciwwskazań możemy także zaliczyć takie choroby jak: cukrzyca, padaczka, nowotwory, choroby serca. Dodatkowo zabieg HIFU nie zostanie przeprowadzony jeśli pacjent przebył udar mózgu, ma wszczepiony rozrusznik serca lub implanty. Dodatkowym przeciwwskazaniem są również leki, które wchodzą w niepożądane reakcje w organizmie.

HIFU – co to za zabieg ?

HIFU inaczej high-intensity focused ultrasound, jest zabiegiem wykorzystującym wiązkę fal dźwiękowych o dużym skupieniu i zasięgu. Zabieg HIFU wykorzystuje ultradźwięki, powodujące ruch i tarcie komórek, dzięki czemu zostaje wytworzone ciepło. Dzięki takim częstotliwościom fal wewnętrzu komórek dochodzi do powstania mikro oparzeń, których zadaniem jest pobudzenie komórek do odnowy i wytwarzania nowych.

  Domowe sposoby na piękne rzęsy

Zabieg HIFU jest zabiegiem bezpiecznym, który nie narusza zewnętrznego naskórka, ponieważ przystosowany jest do działania w głębokich warstwach skóry. Zabieg HIFU najczęściej zostaje wykonany na twarzy oraz szyi. Dzięki swojej skuteczności efekt widać już po pierwszym zbiegu. Najlepsze wyniki uzyskuje się jednak po 90 dniach od zabiegu, gdyż wówczas następuje całkowita regeneracja poparzonych tkanek, a dodatkowo zostaje zakończona produkcja nowego kolagenu przez skórę.

Jeden zabieg jest zazwyczaj wystarczający, aby osiągnąć zadowalające efekty. Jeśli jednak pacjent jest niezadowolony z osiągniętego efektu zaleca się wykonanie serii trzech zabiegów, które powinny zostać przeprowadzone w odstępie od 1 do 3 miesięcy.

HIFU – jak wygląda zabieg?

W pierwszej kolejności należy wybrać sprawdzony gabinet medycyny estetycznej lub kosmetyczny, który posiada wykwalifikowany personel medyczny i najwyższej jakości sprzęt. Pierwszym etapem zabiegu jest nałożenie na skórę odpowiedniej ilości żelu, do którego zostaje przyłożone urządzenie. Zabieg jest uznawany za bezbolesny, jeśli jednak pacjent ma niski poziom tolerancji na ból, można poprosić lekarza lub osobę wykonującą zabieg o naniesienie dodatkowej warstwy żelu znieczulającego.

Niestety często się zdarza, że żel ten nie jest do końca pomocny. W trakcie zabiegu pacjent ma wrażenie jakby skóra była nakłuwana malutkimi igiełkami, a ich intensywność zależy od mocy i głębokości fal ultradźwiękowych. Zabieg trwa od 20 do 30 minut w zależności od kondycji skóry.

HIFU możliwe powikłania

Pamiętać należy, że przed zabiegiem należy wykonać niezbędne badania i przejść konsultację lekarską. Najważniejsze jest wykonanie zabiegu przez doświadczona osobę, ponieważ zabieg jest wykonywany w miejscu gdzie nie ma dużo tkanki tłuszczowej, dlatego tez nieumiejętne korzystanie z tego typu urządzenia może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, zamiast polepszyć nasz wygląd. Dodatkowo mogą wystąpić takie działania niepożądane jak zaczerwienienie, nadwrażliwość, czy też lekki ból.

  Chroniczne zmęczenie

Zabieg HIFU najczęściej wykorzystywany sprzęt

W salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej najczęściej wykorzystywanymi sprzętami do HIFU są:

 • HIFU Dualsonic,
 • Focushape PRO,
 • Ultra Magic Neo HIFU,
 • Urządzenie kosmetyczne do liftingu twarzy HIFU Radar Line Portable,
 • HIFU Radar Line,
 • HIFU 3D bezoperacyjny lifting twarzy i ciała,
 • HIFU 4DEEP – bezoperacyjny lifting twarzy i ciała,
 • HIFU CYCLONE CARTRIDGELESS twarz i ciało,
 • HIFU Innogy 3D Lite,
 • Polderma Urządzenie HIFU 3D,
 • Polderma Aurora HIFU 3D
 • HIFU,
 • HIFU 3D,
 • HIFU Pro 5 kartidży.

HIFU ceny sprzętu

Ceny sprzętu stosowanego w zabiegach HIFU uzależnione są zarówno od marki, producenta oraz od wielkości sprzętu. Sprzęt przenośny znajdziemy w cenach od 2 500,00 do 4 999,00 złotych. Jeśli chodzi o sprzęt większy gabarytowo wówczas ceny zaczynają się od 25 000,00 złotych, a kończą nawet na 50 000,00 złotych.

Wpływ na wysoką cenę ma  również jakość sprzętu, który posiada wszystkie certyfikaty i niezbędne gwarancje producenta. Dlatego też warto nie oszczędzać na sprzęcie, a tym bardziej na przeszkoleniu personelu, wówczas za dobrym sprzętem idzie dobra opinia o zabiegu i o gabinecie.

Sprzęt HIFU znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/20-hifu-sprzet-urzadzenia
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews