Metody naturalnego rozjaśniania włosów

Jeśli zastanawiacie się nad rozjaśnieniem włosów wcale nie musicie wydawać pieniędzy na fryzjera, marnować czas na dojazd i szukanie salonu, pewnie wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele jest sposobów, żeby zrobić to w domu, praktycznie za darmo, wystarczy tylko sięgnąć na półkę w kuchni, albo łazience.

Rozjaśnianie włosów ma swoje wady i zalety, na pewno może rozświetlić cerę i przyciągnąć wzrok, upraszcza też drogę do ufarbowania włosów na dokładnie taki kolor, jak chcemy. Wiele osób z pewnością skorzystałoby na rozjaśnieniu swojego wyglądu, jaśniejsze odcienie nie wydłużają optycznie twarzy, poza tym świetnie pasują do jasnego odcienia oczu i doskonale współgrają z pastelowymi kolorami ubrań.

Nie można jednak zapominać, że rozjaśnianie wpływa na trwałość włosów, może doprowadzić do łamliwości i rozdwajania końcówek, szczególnie jeśli włosy już przed zabiegiem nie cechują się zbyt dobrym stanem. Poza tym rozjaśnianie domowymi sposobami może dawać różne efekty, na pewno jest co najmniej paręnaście razy tańsze, niż ten sam zabieg w salonie fryzjerskim.

Woda utleniona plus przegotowana woda

Ta metoda z pewnością nie jest ani droga, ani trudna. Przy okazji jest to jedna ze starszych sztuczek w tym wpisie. Metoda jest prosta, należy rozpylić na włosach wodę utlenioną wymieszaną z przegotowaną wodą w równych proporcjach pół na pół.

Najłatwiej będzie nam użyć jakiegoś rozpylacza, mieszaninę należy rozpylić na świeżo umytych włosach, a następnie dokładnie je rozczesać. Po upływie dwudziestu minut włosy trzeba kolejny raz umyć.

  Domowe sposoby na przeczyszczenie

Miód i odżywka – dobry sposób na rozjaśnienie włosów

Łyżka miodu wymieszana z jedną porcją odżywki powinna dać pożądany efekt. Taką mieszankę należy nałożyć na umyte, ale wciąż wilgotne włosy, po upływie godziny należy spłukać mieszaninę z włosów.

Cytryna z wodą

Cytryna i woda rozjaśniają włosy

Inną metodą może być przygotowanie soku z cytryny, musimy go przygotować samemu, aby w chwili użycia był jak najbardziej świeży. Sok należy wymieszać z wodą w proporcjach jeden do trzech i wetrzeć w suche włosy. Przydatną sztuczką może być dodanie odrobiny miodu, odżywki, albo oleju, pozwoli to uniknąć przesuszenia. Głowę z wtartym sokiem należy umyć po upływie pół godziny, czas ten możemy wydłużyć, wówczas unikamy powtarzania zabiegu jeszcze parę razy, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Przy tej metodzie, ze względu na użycie cytryny należy jednak uważać, żeby nie przesadzić z efektem. Ewentualnie pomocne może okazać się zastosowanie odżywek między zabiegami, jeśli podejmiemy decyzję, żeby je powtarzać, zapobiegnie to wysuszeni włosów.

Rumianek rozjaśnia włosy

Napar z rumianku rozjaśnia włosy

Mocny napar z rumianku, po spłukaniu parę razy głowy(po każdym myciu. Sam jednorazowy zabieg prawdopodobnie da tylko lekki połysk i zapach, dlatego proces rozjaśniania rumiankiem jest bardzo powolny.

Użycie rumianku rzymskiego może odrobinę go przyspieszyć. Niestety ta metoda nie zadziała z bardzo ciemnymi włosami. Można też używać tej metody, jako dodatku do wody utlenionej z wodą.

Cynamon w połączeniu z odżywką

Połączenie jakiejś delikatniejszej odżywki i cynamonu, ten sposób wymaga nałożenia mieszanki na włosy, najlepiej ścisnąć je pod czepkiem i zostawić na co najmniej dwie godziny, efekty powinny być widoczne już po pierwszym zabiegu.

Ocet rozjaśnia włosy

W tym przypadku potrzebujemy octu winnego, białego, lub czerwonego, wody, a dla wzmocnienia efektu możemy dodać soku z cytryny. Należy przygotować dwie filiżanki wody dodać do nich dwie łyżki stołowe octu i zostawić na piętnaście minut. Rozjaśnianie zaczynamy od przepłukania włosów octem(najlepiej winnym), robimy to przed myciem.

  Domowe sposoby na ból zęba

Po umyciu głowy zwykłym szamponem należy przepłukać mokre włosy wcześniej przygotowaną wodą z octem. Następnie możemy zmieszać wcześniej przygotowaną mieszankę(druga filiżanka) z sokiem z cytryny, a potem spryskać tym włosy i zostawić na około dziesięciu minut.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Niezależnie od metody należy pamiętać, że każdy taki, domowy zabieg może osłabiać trwałość włosów i nie być warty zachodu. Nie należy przesadzać z intensywnością zabiegów, zaczynać od mniejszej skali, żeby upewnić się, że jakaś metoda pasuje to naszego typu włosów.

Z pewnością domowy zabieg pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Jeśli decydujemy się rozjaśnić włosy musimy być zdecydowani, jasne włosy nie pasują do każdego i trzeba mieć to na uwadze.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Kasiek on Porady J8.pl

Na swoje wesele planuje naturalnie rozjaśnić sobie włosy.