Naturalne olejki w kosmetyce

Kosmetologia jako dziedzina nauk medycznych, cały czas prężnie się rozwija. Drogocenne właściwości naturalnych olejków eterycznych są znane już od dawna.

Zaczęły być one wykorzystywane w dzisiejszych czasach w strefie aromaterapii, masażach, zabiegach relaksacyjnych, saunach oraz wielu innych zabiegach. Wbrew pozorom, wywierają one wiele dobroczynnych efektów na organizm ludzki. Potrafią one doprowadzić do wielokierunkowych korzyści i mogą być stosowane na różnorodne dolegliwości.

Aromaterapia od sfery duchowej

Naturalne olejki eteryczne

Magia zapachów potrafi zachwycać niejedną osobę. Zbiór wszelkich naturalnych olejków eterycznych jest niesamowicie rozległy. Możliwe jest wyszczególnienie zapachów słodkich, cytrusowych, stonowanych, delikatnych czy też wiązanych z życiem codziennym. Niejednokrotnie najpiękniejsze chwile naszego życia, mogą być kojarzone z zapachami.

Przykładowo zapach świeżo obranej pomarańczy może być utożsamiony ze świętami Bożego Narodzenia. Kolejnym przykładem jest zapach bzu, który może przypominać nam czas miło spędzany z ukochaną na spacerze. Zapachy ogrywają bardzo istotną rolę w życiu codziennym. Przywołując miłe chwile, można psychicznie się zrelaksować i odpocząć. Potwierdzono również, że częściej wracamy do miejsc, gdzie podobają się nam zapachy.

Relaks podczas wizyty w spa

Chcąc się zrelaksować, często odwiedzane są salony kosmetyczne, bądź ośrodki spa. Często w ramach relaksu oddajemy się aromatycznej, ciepłej kąpieli przy świecach. O tyle, o ile jest to czynność na którą niejednokrotnie nie mamy czasu w zaciszu domowym, w ośrodkach spa możemy oddać się chwili wytchnienia w ten właśnie sposób.

Wiele osób nie potrafi się relaksować. Aczkolwiek, odpowiednia kompozycja olejkowa potrafi zadziałać na zmysły z pożądanym efektem. Olejki mają zdolność obniżenia napięcia nerwowego, dzięki czemu organizm może się wyciszyć.

  Ochrona przed promieniami UV

W przypadku wizyt w saunie czy łaźni parowej, również zachodzi ten sam proces. Wówczas olejki są są inhalowane. Ich drogocenne właściwości można zauważyć natychmiastowo.

Naturalne olejki eteryczne dla ciała

Właściwocśi olejków eterycznych

W gabinetach kosmetycznych i masażu olejki najczęściej są wmasowywane. Przed tak bezpośrednią aplikacją, wykonywane są wywiady z klientami na ewentualne reakcje uczuleniowe.

Przeprowadzanie masażu jest procesem złożonym. Składa się on z podstawowych ruchów: głaskania, rozcierania, ugniatania, uciskania, oklepywania, wibracji i ruchów końcowych głaskających. Wszelkie techniki mogą być modyfikowane oraz przeplatane między sobą.

Masaż wykonywany może być na bazie oliwki oraz olejków. Kolejną możliwością jest dodawanie paru kropli olejków do peelingów mechanicznych ciała. Pobudzone zostanie dodatkowo ukrwienie, a wydzielanie substancji tłuszczowych powinno zostać uregulowane. Silne działanie wyszczuplające posiadają olejki cytrusowo-pomarańczowe. Znowu na problemy z trądzikiem często wykorzystywany jest olejek sezamowy.

Olejki sprawdzą się również w dolegliwościach skórnych

Naturalność olejków może być śmiało stosowana w zabiegach na twarz. Można wyszczególnić naturalne kosmetyki z zawartością olejków oraz takowe kosmetyki, które w prosty sposób można zrobić samemu przed wykonywanym zabiegiem. Popularną możliwością jest wykonanie maseczek kosmetycznych. Po uprzednim złuszczeniu martwego naskórka, substancje aktywne z maski kosmetycznej, głębiej wnikają wgłąb skóry.

Wówczas możliwe jest uzyskanie lepszych efektów kosmetycznych. Przykładowo dla skóry suchej i delikatnej, zastosujemy nawilżający olejek migdałowy. Posiada on również działanie zmiękczające. Dodatkowo, nawilża olejek z miazgi kokosowej. Natomiast skóra szczególnie wysuszona, potrzebuje mocnego natłuszczenia. W tym przypadku sprawdzi się olejek z pestek awokado. W przypadku chęci regeneracji skóry, można zastosować olejek rozmarynowy oraz z lawendy. 

Świetlana przyszłość aromaterapii w dziedzinie kosmetologii

Kosmetologia bardzo często wykorzystuje dobroczynność naturalnych olejków eterycznych. Mogą one przynosić pozytywne rezultaty zarówno dla sfer duchowych jak i cielesnych organizmu ludzkiego. Często są one kluczowym czynnikiem doprowadzającym do osiągnięcia wymarzonych efektów, dzięki czemu zyskują coraz większą popularność we współczesnym świecie i branży beauty.

  Chroniczne zmęczenie

Gabinety kosmetyczne są coraz częściej odwiedzane przez klientów. Podczas życia w pośpiechu, wymagane są jak najszybsze i jak najbardziej widoczne efekty. Naturalne olejki eteryczne, potrafią przyspieszyć oraz ulepszyć działanie zabiegów, doprowadzając ich przebieg do perfekcji.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 3 reviews
by Minga on Porady J8.pl

polecam poszukać naturalnych kosmetyków z pestek truskawek. Tak, są takie 🙂 Dla mnie bomba, odkrycie zeszłego roku, stosuję cały czas i skóra super odżywiona już po kilkunastu dniach stosowania 🙂

by artonka on Porady J8.pl

Warto zdecydowanie korzystać z olejków. Można sporo gotowych kupić lub robić samodzielnie ale to już wyższa szkoła jazdy

by Jovita on Porady J8.pl

W SPA gdzie czasem chodzę mają bardzo ładnie pachnące olejki eteryczne muszę spytać co to dokładnie jest bo pachnie cudownie.