Chin są krajem, który jest najczęściej kojarzony z importem. Trzeba pamiętać, że przystąpienie do transakcji powinno być skrupulatnie przemyślane. Zweryfikowanie partnera biznesowego jest podstawą budowania relacji, bez względu na to czy zamierzamy przeprowadzać interesy w kraju czy za granicą. Możliwości jakie daje importowanie towarów z Chin to przede wszystkim zysk – towar z Chin jest jednym z najtańszych na świecie. Aby cieszyć się sukcesem, tuż przed przystąpieniem do realizacji transakcji warto przeanalizować wszystkie rozwiązania dostępne na każdym etapie importu.

Import z Chin – to się opłaca

Sprowadzanie towarów z Chin może być elementem budowania długofalowej strategii biznesowej, elementem, który pozwolić uzyskać przewagę nad konkurencją. Stworzenie unikalnej tożsamości firmy opartej na imporcie, to spojrzenie w przyszłość. Kreowanie przewagi biznesowej to przecież podstawa nowoczesnego zarządzania firmą.

Made in China – jak jest naprawdę

Stereotypowe myślenie na temat chińskich produktów sprowadza się do przekonania, że są niskiej jakości. To krzywdzące stwierdzenie wprowadza nieporozumienia w relacjach biznesowych, ale również w postrzeganiu przez polskich klientów chińskich produktów. Trzeba zaznaczyć, że chińczycy wytwarzają towar zarówno niskiej jak i wysokiej jakości.

Oczywiście wiąże się to z cenami, bo jakość będzie proporcjonalna do cen. Należy wciąć to pod uwagę oraz rozważyć przed podjęciem decyzji zakupowych, na jakim dokładnie towarze nam zależy. Trzeba również pamiętać, że dzisiejsza współpraca z Państwem Środka jest uregulowana, co sprawia, że robienie interesów w Chinach jest bezpieczniejsze niż było to w latach 90-tych. Z jednej strony dużo większe marże wpływały na większe zyski, ale ryzyko strat finansowych było równie wysokie.

Jakie istnieją możliwości sprowadzania towarów z Chin?

Istnieją dwa warianty realizacji importu:

  • Bezpośrednia
  • Pośrednia

Druga opcja wiąże się z oszczędnością czasu. Firma pośrednicząca w interesach z Chinami (tutaj więcej o sprowadzanie towaru z Chin), dzięki swojemu doświadczeniu i fachowej wiedzy zminimalizuje ryzyko finansowe. Warto zastanowić się nad współpracą z przedsiębiorstwem, które świadczy kompleksowe usługi najwyższej jakości.

W procesie sprowadzania towarów ważne jest odpowiednia logistyka oraz znajomość najważniejszych informacji z zakresu przepisów celnych. Bezpieczny przewóz towarów powinien opierać się na wyborze odpowiedniego dostawcy, który zapewni ciągłość procesu logistycznego.

Firma Domino Polska specjalnie w tym celu rozbudowała sieć własnego centrum logistycznego, dzięki czemu każdego dnia sprawnie koordynuje transakcje i zapewnia bezpieczeństwo przewożonych towarów.

Nie jest prawdą, że sprowadzanie towarów powinno być w ilościach kontenerowych, dzisiejsze realia rynkowe powodują, że dzięki dostępnym rozwiązaniom logistycznym Domino Polska można dużo prościej przewieźć chociażby paletę dowolnego towaru – korzystając z usług kontenerowego przewozu drobnicowego. Mając do dyspozycji profesjonalnego pośrednika można mieć pewność, że droga do finansowego sukcesu bardzo się skraca.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews