Zawody w branży IT

Jak możemy zrozumieć rodzaje zawodów? Dlaczego różnorodność jest tak wielka? Jakie są obowiązki każdej specjalności?

Inżynier – wsparcie techniczne

To najstarsza i najważniejsza część branży. Osoba, która jest zatrudniona jako inżynier, jest odpowiedzialna za ogólne planowanie wszystkich przydatnych urządzeń komputerowych, co jest skomplikowane, z wieloma drobnymi szczegółami, na które należy zwrócić uwagę.

Kolejną ważną funkcją inżyniera jest wsparcie techniczne. Wsparcie techniczne obejmuje instalację, konfigurację i konserwację komputerów i związanego z nimi sprzętu. SD funkcje wymagają koncentracji, dbałość o szczegóły i pełne zrozumienie, jak działa technologicznego sprzętu.

Różnicą jest to, że angażowanie się w pomocy technicznej wymaga silnych umiejętności komunikacyjne, ponieważ odnosi się do kontaktu z ludźmi. Specjalizacje, które mieszczą się w tym kawałku IT, to:

 • Przedstawiciel pomocy technicznej

 • Inżynier systemowy

 • Przedstawiciel obsługi klienta

 • Pomoc techniczna

 • Specjalista ds. Wsparcia komputerowego

 • Specjalista ds. Konserwacji komputerów

 • Technik wsparcia sprzedaży

 • Inżynier konserwacji

Oprogramowanie – nauka i doskonalenie języków programowania

Głównym celem oprogramowania jest nauka i doskonalenie języków programowania. Niektóre z najpopularniejszych języków programowania to Visual Basic , PHP , C ++ i Java . To musi zrobić ktoś pracuje nad oprogramowaniem,  aby zwrócić uwagę na szczegóły i produkty oprogramowania stworzonego, aby w pełni zaspokoić potrzeby technologiczne i rynkowe. Specjalizacje, które obejmuje sektor oprogramowania to:

 • Systems Analyst

 • System Developer

 • I różne specjalizacje programistów, w zależności od odpowiedniego języka programowania (Java Developer, Android Developer, C Developer itp.).

Networking – specjaliści sieciowi

Praca Networking

Specjalności sieciowi są jednym z najbardziej poszukiwanych w firmach i korporacjach. Biorąc pod uwagę szybki rozwój przemysłu, systemów bezprzewodowych oraz nowe oferowanych usług, takich jak przenośnych komputerów.

  Jak znaleźć motywację do pracy?

Neetworking zajmuje się projektowaniem, konserwacją i rozwiązywaniem problemów w sieciowym środowisku. Jednocześnie musi zapewnić niezawodność sieci i skutecznie rozwiązywać wszystkie pojawiające się problemy.

Popularne sieciowe marki i produkty są z firmy Microsoft Windows, US Robotics, Appletalk, Cisco, Agere, Orinoco, 3 COM i Linux. Zawód jest dość wymagający, ponieważ usługi muszą być świadczone 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Dział Badań i Rozwoju

Sekcja skierowana do osób, które kochają badania rozwoju i wkład społeczny. Badania wymagają cierpliwości, gdyż stawiają one wiele wyzwań, a osiągnięcie prawidłowego wyniku wymaga czasu – jednak daje wielka satysfakcje, gdy cel zostaje osiągnięty. Aby zostać zatrudnionym w dziale badań i rozwoju, kandydat musi mieć chęć i miłość do nauki oraz eksperymentowania.

Administrator Database

W cyfrowym świecie, w którym żyjemy, istnieje zapotrzebowanie na specjalizacje związane z bazami danych i zarządzaniem nimi. Wszystkie informacje i dane firmy są przechowywane przez administratora bazy danych ( DBA ).

Jeśli ktoś chce rozpocząć karierę Administratora Database musi być gotowy do rozsądnego zarządzania, powinien wiedzieć, że jest to praca z dużą odpowiedzialnością, która wymaga uwagi i umiejętności organizacyjnych. Od Database Administrator zależy czy dane firmowe są sprawne i dostępne, ale również dbanie o ich bezpieczeństwo. Ochronę danych firmy zapewniają usługi takie jak Oracle, Microsoft SQL Server, IBM DB2 i Sybase.

Projektowanie stron

Projektowanie stron praca

Do głównych zadań działu projektowania stron internetowych należy tworzenie i utrzymywanie stron internetowych i witryn. Internet Projekt & Development, opartej o kombinację dwóch umiejętności: planowania i projektowania graficznego.  Jest to praca, która wymaga dbałości o szczegóły, ponieważ projektowanie stron internetowych to delikatny i szczegółowy proces.

Podsumowując, można powiedzieć, że Branża IT stawia duży wybór specjalizacji. A to, co uczyni kandydata profesjonalistą i sprawi, że pracownik będzie się wyróżniać, to sposób traktowania danej sytuacji, posiadana wiedza i zdobyte doświadczenie.

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 3 reviews
by Menad on Porady J8.pl

SEO (pozycjonowanie stron), programista, UXowiec, specjalista od big data - to się sprawdza teraz

by Andrzej on Porady J8.pl

Mam prawie 55 lat czy nie jest za późno żeby spróbować swoich sił w IT?

by Sebul on Porady J8.pl

Branża IT daje dobre zarobki