Własny biznes w 2021

Myślisz o otworzeniu własnego biznesu w 2021 roku? Świetny pomysł! Możesz wtedy skupić się na tym, co umiesz i lubisz najbardziej! Ponadto sam decydujesz, jak będzie wyglądała Twoja firma i ile czasu będziesz poświęcał na pracę. Prowadzenie własnej działalności w 2021 roku może być jednak nieco utrudnione przez pandemię koronawirusa.

Z pewnością ostatni czas nie sprzyja otwieraniu biznesu związanego z gastronomią czy turystyką. Wciąż jest jednak wiele innych branż, które mimo trudnego czasu świetnie prosperują!  Poniżej znajdziesz najlepsze pomysły na popularne, potrzebne obecnie działalności, które w dodatku nie wymagają wielkiego wkładu własnego!

Z czym się wiąże własna firma?

Własny biznes z pewnością zapewnia pewną niezależność. To Ty decydujesz ile czasu i zaangażowania poświęcasz na prace, samodzielnie podejmujesz najważniejsze decyzje. Firma zwykle staje się Twoim najważniejszym źródłem dochodu, który najczęściej również jest uzależniony od Ciebie. W niektórych branżach możesz pracować o każdej porze dnia i nocy- tak jak Tobie wygodnie. 

Niestety, trzeba się liczyć także z nowymi obowiązkami. Samo zarejestrowanie nowej firmy jest pracochłonne. Następnie musisz zadbać o opłaty ZUS i inne niezbędne podatki. Wraz z rozwojem działalności, przybywaniem ewentualnych pracowników pojawiają się dodatkowe, często niemałe koszty.

Czy warto mieć własny biznes?

Z pewnością decyzja o założeniu własnej działalności będzie jedną z najważniejszych w życiu. Należy pamiętać, że to istotnie zmieni całe Twoje życie! Poniżej przedstawiamy argumenty za i przeciw:

Zalety prowadzenia własnego biznesu:

  • Nie masz przełożonego. Sam jesteś szefem i podejmujesz najważniejsze decyzje,

  • Nie ogranicza Cię czas pracy,

  • To ile zarabiasz, zależy od Twojego zaangażowania,

  • Nie interesują Cię podania o urlop,

  • Możesz spełnić swoje marzenia!
  Pomysł na biznes na wsi

Wady prowadzenia własnego biznesu:

  • Duża ilość obowiązków,

  • Nieregularne zarobki,

  • Ryzyko niepowodzenia,

  • Duże koszty związane ze składkami, podatkami itd.

Najlepsze pomysły na biznes w 2021 roku:

1. Sklep internetowy – Najważniejszą zaletą sklepów w sieci jest ich łatwa dostępność i ogromny zasięg. Obecnie niemalże każdy robi zakupy przez internet. Dodatkowo ominą Cię koszty z wynajęciem, remontem odpowiedniego lokalu. Swój sklep możesz także oprzeć na swojej pasji. Może uwielbiasz szyć lub jesteś fanem kolarstwa? Dzięki temu z pewnością zapewnisz fachową obsługę i doradztwo! 

2. Usługi informatyczne – Obecnie prawie każdy korzysta z internetu, komputerów, laptopów. Jeżeli kwestie związane ze sprzętem i oprogramowaniem nie są Ci obce, jest to fantastyczna opcja! Możesz oferować usługi tj. naprawienia, czyszczenie sprzętu, aktualizacje lub instalowanie oprogramowań! Zapotrzebowanie na fachowców IT jest ogromne, a założenie własnej działalności wiąże się z minimalnymi kosztami początkowymi.

Korepetycje sposób na biznes

3. Korepetycje – Jeżeli znasz biegle jakiś język, jesteś bardzo dobrym matematykiem/ informatykiem/ biologiem, czy też grasz na jakimś instrumencie, to warto wykorzystać swoje umiejętności. Nawet jeżeli działalność nie będzie Twoim głównym źródłem dochodu, to możesz zarobić dodatkowe pieniądze! Co więcej, założenie tej formy działalności wymaga minimalnego zaangażowania i wkładu finansowego. 

4. Catering dietetyczny – Coraz popularniejsza opcja u wszystkich zapracowanych i zbieganych osób, które mimo wszystko chcą zadbać o różnorodność posiłków. Jeżeli dobrze gotujesz, z pewnością możesz liczyć na płynność zleceń!

5. Usługi kosmetyczne – Udaj się na kurs robienia paznokci hybrydowych lub makijażu permanentnego. Obecnie wiele kobiet, korzysta z tego typu usług, są więc one bardzo popularne! Co więcej, możesz pracować u klientek lub u siebie w domu, zmniejszając do minimum koszty prowadzenia działalności!

6. Rękodzieło – Potrafisz samodzielnie tworzyć piękne bransoletki, naszyjniki czy kolczyki? A może samodzielnie tworzysz inne drobne przedmioty? Z pewnością, znajdzie się dużo osób, które docenią Twoją pracę! 

  Wady i zalety pracy u znajomego

7. Fotografia – Wystarczy dobry sprzęt, kurs fotograficzny i praca nad własnymi umiejętnościami. Dobry fotograf zarabia nawet 3000 zł za imprezę! Możesz także robić zdjęcia i sprzedawać prawa do Twoich prac w sieci!

Opiekunka do dziecka

8. Opieka nad dziećmi – Często się zdarza, że zapracowani rodzice muszą wyjść lub wyjechać i nie mogą zabrać z sobą dzieci. Dlatego opieka nad najmłodszymi może być fajnym pomysłem na biznes- ale tylko pod warunkiem, że jesteś cierpliwy, i masz odpowiednie podejście!

9. Krawiectwo – Jeżeli sam szyjesz ubrania, potrafisz coś przerobić/ zwęzić/ poszerzyć to warto zareklamować swoje usługi. Na tego typu branże niezmiennie jest bardzo duże zapotrzebowanie. 

10. Sprzedaż kosmetyków – Nie trzeba być chemikiem lub kosmetologiem, by tworzyć własne, naturalne, ciekawe kosmetyki. Pamiętaj jednak by opierać kosmetyki na naturalnych składnikach i nie eksperymentować z nieznanymi Ci substancjami.

11. Aranżacja wnętrz – Lubisz co chwilę zmieniać coś w swoim mieszkaniu i sprawia Ci to dużą radość? Zacznij doradzać innym i zarabiać na swoim dobrym guście!

12. Tworzenie stron internetowych – Teraz niemal każda organizacja, czy mały sklepik ma swoją stronę internetową. Z pewnością wymaga to pewnych umiejętności, rozwijania wiedzy. Jeśli jednak potrafisz robić to samodzielnie, warto dodatkowo na tym zarobić!

Biznes internetowy czy lokalny?

Teraz już wszystko zależy od Ciebie! Sam musisz zdecydować, w czym czujesz się najlepiej i co potrafisz. To czy wybierzesz biznes internetowy, czy lokalny to także Twoja decyzja. Biznes internetowy na początku z pewnością jest łatwiejszy, minimalizuje koszty związane z lokalem, nie wymaga bezpośredniego kontaktu z klientem.

Dobrze prosperujący biznes w sieci, zawsze może być rozszerzony o działalność lokalną. Jednak jeżeli lubisz załatwiać sprawy dnia codziennego osobiście i potrzebujesz kontaktu z ludźmi, punkt na mieście będzie lepszym wyjściem. Pamiętaj jednak, by skupić się na branżach najlepiej Ci znanych oraz zastanów się, czy realizatorzy usług, takich jak Twoje są poszukiwani. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Leon on Porady J8.pl

Ciężko teraz prowadzić biznes w czasie pandemii