Wysokie wynagrodzenie za pracę

Zawody związane z reprezentowaniem wymiaru sprawiedliwości są bardzo atrakcyjne dla wielu osób, które szukają swojej drogi zawodowej.

Przyszli studenci zastanawiają się nad wieloma kwestiami związanymi z tymi profesjami, a w szczególności nad wysokością wynagrodzenia. Każdy chciałby wiedzieć, czy trud podjęty na studiach i podczas drogi prowadzącej do uzyskania wymarzonego tytułu będzie później zrekompensowany odpowiednimi środkami finansowymi.

Dowiedz się zatem, ile zarabia radca prawny, radca prawny w dużej kancelarii, adwokat czy in house lawyer.

Ile zarabia radca prawny?

Nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wysokość zarobków radcy prawnego zależy od wielu istotnych czynników. Niebagatelne znaczenie ma doświadczenie konkretnego specjalisty, a także jego renoma.

Oczywiście w tym przypadku, im jest ona wyższa, tym radca prawny może liczyć na wyższe miesięczne wynagrodzenie. Istotne jest też to, w jakim miejscu zatrudniony jest radca prawny. W większych dużych i prywatnych firmach jest w stanie zyskać więcej niż w instytucji państwowej. Jednakże badania pokazują, że średnia miesięczna pensja osób, które reprezentują to stanowisko pracy, kształtuje się na poziomie powyżej 6 000 zł netto.

Dobry radca prawny może także zarobić ponad 10 000 zł netto na miesiąc i więcej. Istotne jest to, że w tym przypadku na samej pensji się nie kończy, ponieważ reprezentanci tego zawodu otrzymują też różnego rodzaju benefity oraz dodatki.

Ile zarabiają adwokaci?

Prawnicy w Polsce nie zarabiają mało, ale w porównaniu do adwokatów z innych krajów europejskich wcale nie wygląda to dobrze. Na wysokość wynagrodzenia wpływ ma doświadczenie, miejsce pracy, piastowane stanowisko, a także lokalizacja.

Ile zarabiają adwokaci

W dużych aglomeracjach płaca jest dużo wyższa. Warto tutaj wspomnieć o takich stanowiskach jak: asystent prawny, młodszy prawnik, adwokat wewnętrzny, pracownik w kancelarii, a także starszy prawnik. Pierwszy otrzymuje mniej więcej 5000 zł brutto na miesiąc. Z kolei młodszy prawnik może liczyć na pensję miesięczną na poziomie 6000 zł brutto.

  Towar z Chin - sprowadzanie towaru z Chin

Adwokat wewnętrzny otrzymuje około 13 000 zł, pracownik w kancelarii blisko 15 000 zł, a starszy prawnik może cieszyć się wynagrodzeniem na poziomie ponad 20 000 zł brutto.

Ile zarabia radca prawny w dużej kancelarii?

Radca prawny pracujący dla dużej kancelarii może liczyć na dość wysokie wynagrodzenie. Osoby, które zatrudnione są w takich miejscach, otrzymują miesięczną pensję zawierającą się w granicy od 8 000 zł do 15 000 zł brutto. Nie oznacza to, że nie można zarobić więcej. Pensje nierzadko sięgają wysokości nawet 30 000 zł brutto.

Wszystko zależy od firmy, obowiązków, doświadczenia pracownika, a także lokalizacji. Radca prawny pracujący w dużej kancelarii wydaje opinie prawne czy reprezentuje klientów w postępowaniach skarbowych i karnoskarbowych przed sądem.

Do zakresu ich obowiązków należy również wydawanie opinii na temat umów i porozumień, a także zgodności ich zapisów z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Co więcej, radca prawny może także brać udział w spotkaniach, których celem jest wynegocjowanie atrakcyjnych warunków umów.

Reprezentanci tego zawodu dbają również o utrzymywanie kontaktów, a także współpracę z różnymi instytucjami oraz zewnętrznymi doradcami prawnymi.

Ile zarabia in house lawyer?

Warto także powiedzieć o tym ile zarabia in house lawyer, czyli prawnik wewnętrzny w firmie. Są to wyspecjalizowani adwokaci, którzy mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie. Przeciętna pensja specjalistów działających w tej właśnie dziedzinie kształtuje się na poziomie około 12 000 zł brutto.

Ponadto, osoby, które dodatkowo są w kadrze zarządzającej, otrzymują miesięcznie kwotę na poziomie 25 000 zł brutto. Wysokie wynagrodzenie związane jest z tym, że in house lawyer ma przeważnie wiedzę z różnych dziedzin prawa. Dlatego może bez problemu współpracować z różnymi działami w konkretnym przedsiębiorstwie. Zatem dobrze radzi sobie z rozwiązaniem niezwykle skomplikowanych transakcji.

Ile zarabia radca prawny

Istotne jest to, że jego wysokie umiejętności biznesowe bardzo często przyczyniają się do tego, że organizacja może osiągać lepsze wyniki finansowe. Jest to pożądana osoba w zespole, dlatego korporacje należycie wynagradzają takie osoby. Prawnicy wewnętrzni często otrzymują również dodatkowe profity, na przykład samochód służbowy.

  Najpopularniejsze zawody w branży IT

Osoby realizujące się w obszarze związanym z wymiarem sprawiedliwości, a więc prawnicy, radcy prawni czy prawnicy wewnętrzni mogą liczyć na dość wysoką pensję. Jednakże wszystko zależy od pełnionego stanowiska, doświadczenia, umiejętności, miejsca zatrudnienia czy też zakresu prowadzonych spraw.

Osoba zaraz po studniach nie otrzyma więcej niż 5 000 zł brutto. Natomiast osoba z dużym doświadczeniem może już liczyć na wynagrodzenie w granicach 8 000 czy 10 000 zł brutto. Osoba, która pracuje w dużej kancelarii, z pewnością otrzyma solidne wynagrodzenie w granicach 15 000 zł brutto lub więcej.

Cenionym zawodem jest również prawnik wewnętrzny, gdyż jego wiedza często pomaga firmie w realizacji wielkich projektów. Dlatego w tym przypadku korporacje nie żałują pieniędzy i płacą swoim adwokatom kwoty zbliżone do wielkich kancelarii lub znacznie wyższe. Jest to specjalistyczne stanowisko, które wymaga ogromnego zaangażowania, jak i rozleglej wiedzy z różnych dziedzin prawa.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by beata on Porady J8.pl

Zarobki w branży prawniczej są naprawdę duże, ale praca jest bardzo odpowiedzialna.