Skuteczny sposób na odklejenie naklejki z przedniej szyby

Wiele osób z pewnością sądzi, że usunięcie naklejki z przedniej szyby samochodu to nic trudnego. Jednakże może tak stwierdzić wyłącznie taka grupa, która nigdy nie miała z tą czynnością do czynienia. Z pozoru łatwe zadanie przysparza wielu kłopotów. Dlatego przygotowaliśmy artykuł, który zawiera cenne wskazówki. Sprawdź, jak odkleić naklejkę, aby operacja zakończyła się dla Ciebie sukcesem.

Naklejka rejestracyjna, czyli ważny wymóg prawny

Nalepka rejestracyjna umieszczona na szybie auta to bardzo ważny wymóg prawny. Informacje na ten temat zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 roku w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

Zgodnie z przepisami naklejka musi być widoczna w całości. Dzięki niej, a także tablicom rejestracyjnym samochód może uczestniczyć w ruchu drogowym. Poruszanie się bez niej stanowi poważne wykroczenie i może skończyć się mandatem. Warto zatem wiedzieć jak sprawnie odkleić oznaczenie i wymienić na je nowe.

Jakie narzędzia pomogą w sprawnym usunięci naklejki z szyby samochodu?

W usunięciu niepotrzebnego elementu pomoże wcześniejsze rozgrzanie samochodu oraz naklejki. Dlatego całe zadanie warto przeprowadzać latem. Jednakże niestety kierowcy nie wybierają sobie pory roku. Trzeba to po prostu zrobić niezależnie od panującej aury.

Doskonałym narzędziem do wykonania takiej akcji z pewnością będzie suszarka do włosów. W tym przypadku niezbędna jest też właściwa technika. Strumień powietrza staraj się kierować bezpośrednio na nalepkę oraz sąsiadujący z nią obszar. Wiele osób zaleca też inne rozwiązanie.

  Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Niejednokrotnie praktykuje się również sposób polegający na rozgrzaniu szyby od zewnętrznej strony. Czynność przeprowadzaj jednak z dużą ostrożnością, szczególnie w chłodny dzień. Niewłaściwe postępowanie w tym zakresie może przyczynić się do pęknięcia szyby.

Jak usunąć naklejkę z szyby auta?

Wszystko się udało, szyba została z powodzeniem rozgrzana, więc teraz możesz przystąpić do odklejania niechcianego elementu. Najlepiej pomóc sobie dodatkowymi produktami. Skorzystaj ze wsparcia żyletki, skrobaka do szyb, czy też własnego paznokcia.

Odklejanie naklejki z szyby

Jednak w sytuacji korzystania z tych narzędzi uważaj, aby nie doprowadzić do zarysowania szyby. Podważ tymi elementami róg folii, a następnie zdecydowanym ruchem pociągnij za naklejkę. Najlepiej będzie, gdy zrobisz to z dwóch stron. Tak będzie łatwiej i powinno pójść znacznie sprawniej.

Naklejka usunięta i co dalej?

Udało się usunąć naklejkę z szyby samochodu, ale na tym całe zadanie się nie kończy. Może się bowiem zdarzyć, że na szkle pozostaną pozostałości folii, a także kleju. W tym celu świetnie sprawdzi się szmatka nasączona benzyną ekstrakcyjną bądź zmywaczem do paznokci.

Druga metoda jest odpowiednia wówczas, gdy na szybie pozostała wyłącznie niewielka ilość pozostałości po naklejce. Dla swojego bezpieczeństwa nie wykonuj tego zadana przy zamkniętych drzwiach auta. Jest to istotne, gdyż w trakcie tego zabiegu powstają niebezpieczne dla zdrowia opary.

Gdy na szybie Twojego auta są jeszcze fragmenty naklejki, postaraj się ponownie ją rozgrzać i usunąć. Natomiast klej wyeliminuj za pośrednictwem szmatki i rozpuszczalnika tak, jak to zostało wspomniane wcześniej.

W jaki sposób przykleić nową naklejkę rejestracyjną na szybę samochodu?

Odklejenie naklejki z szyby samochodu związane jest z umieszczeniem nowego oznaczenia. W tym przypadku liczy się także metoda przyklejenia naklejki rejestracyjnej.

Jak rzykleić nalepke na szybę

Dzięki temu w przyszłości łatwiej ją usuniesz. Po pierwsze szyba musi być dobrze przygotowana do tego procederu. Dlatego dokładnie oczyść i odtłuść ją od wewnętrznej strony. Co więcej, powierzchnia musi być też dobrze osuszona. Po wykonaniu tego etapu prac umieść oznaczenie na szkle. Zrób to dokładnie i ostrożnie. W dalszych krokach dobrze dociśnij naklejkę palcem. W rezultacie usuniesz brzydkie i nieestetyczne pęcherzyki powietrza.

  Leasing na czym polega?

Pamiętaj też o tym, że masz tylko jedną próbę. Gdy coś pójdzie nie tak, to niestety na szybie Twojego auta znajdzie się brzydko naklejona nalepka rejestracyjna. Natomiast, gdy spróbujesz ją usunąć, najprawdopodobniej zniszczysz nalepkę. Zamówienie duplikatu oznaczenia wiąże się z dodatkowymi kosztami i wydatkowaniem pieniędzy z budżetu domowego. Zachowaj zatem dużą ostrożność i skup się przy wykonywaniu tej pracy.

Nie takie łatwe

Jak widać zarówno usunięcie naklejki, jak i samo przyklejenie oznaczenia na szybę samochodu nie stanowi łatwego zadania. Potrzebny jest nie tylko dobry sposób, ale także koncentracja. Jednakże można dojść do wprawy.

Co więcej, zaprezentowaną metodę możesz z powodzeniem wykorzystać do usunięcia innych elementów, na przykład znajdujących się w aucie nieważnych winiet. Miej na względzie również to, że metoda z podgrzewaniem sprawdzi się też w innych okolicznościach. Jest to bardzo dobry sposób, jednak przy wykonywaniu zadania zawsze staraj się zachować dużą ostrożność.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 3 reviews
by Winzi on Porady J8.pl

suszareczka panowie 🙂

by Montis on Porady J8.pl

suszarka i na gorąco 🙂

by Alan on Porady J8.pl

Jak nakleić równo naklejkę na przednią szybę?