Uzależnienia to prawdziwy problem współczesnych czasów. Nie da się jednak ukryć, że mogą one być wynikiem znacznie większego dostępu do substancji uzależniających, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu.

Znacznie pogorszyły się również warunki życia – szczególnie widoczny jest wpływ stresu i presji czasu na naszą psychikę. Często to właśnie tego typu aspekty popychają nas w sidła nałogu. Oczywiście większość osób na początku nie stara się zauważać problemu, jednak z upływem czasu przybiera on na sile i kontroluje ich codzienność. Często jednym z lepszych rozwiązań, może być udanie się na leczenie do ośrodka. Jednak czy warto zdecydować się na prywatny ośrodek do walki z uzależnieniami?

Leczenie uzależnień w prywatnym ośrodku- czym się ono różni?

Leczenie uzależnień Katowice czy leczenie w każdym innym mieście z reguły odbywa się na takich samych zasadach. Osoba uzależniona przechodzi przez detoks, następnie przez proces terapii wstępnej, a na końcu organizowana jest terapia podtrzymująca.

Niemniej jednak prywatne ośrodki mają dostęp do znacznie większych zasobów finansowych, a co za tym idzie mogą pozwolić sobie na nowoczesne technologie i rozwiązania. Co więcej, z racji tego, że to pacjenci opłacają turnusy pobytowe z własnej kieszeni, mogą oni liczyć jednocześnie na bardziej indywidualne podejście i opiekę.

Oczywiście można powiedzieć, że leczenie odbywa się w o wiele bardziej przystępny dla pacjenta sposób. Czy jest ono jednak skuteczniejsze w prywatnym ośrodku? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Sukces terapii uzależnień jest bowiem uzależniony od samego pacjenta- jego chęci oraz zaangażowania w leczenie.

Prywatne ośrodki to szansa na szybsze rozpoczęcie terapii

W przypadku uzależnień, każda chwila ma ogromne znaczenie. Ośrodki współpracujące z Narodowym Funduszem Zdrowia bardzo często są przepełnione, a pacjenci muszą miesiącami czekać na rozpoczęcie terapii.

  10 sposobów na szybkie odstresowanie

Oczywiście każda zwłoka gra na niekorzyść pacjenta. W tym przypadku o wiele lepiej sprawdzi się prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Pacjenci nie muszą czekać na miejsce, a są przyjmowani już następnego dnia. W momencie kiedy stan osoby uzależnionej skłania do podjęcia natychmiastowego działania, to właśnie prywatne ośrodki leczenia uzależnień, powinny być pierwszorzędnym wyborem.

Im szybsze będzie rozpoczęcie leczenia, tym szybciej będzie ono przynosić pożądane rezultaty. Prywatne ośrodki z pewnością są wydatkiem, jednak w tym wypadku względy finansowe powinny zejść na drugi plan- najważniejsze jest zdrowie, a często także i życie osoby uzależnionej. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews