Oprogramowanie medyczne dla szpitali, przychodni oraz gabinetów lekarskich znacznie zwiększa wydajność i efektywność działania placówki. Wystarczy zainwestować w odpowiedni system, dopasowany do charakteru obiektu. Na czym polega działanie oprogramowania medycznego?

Przejrzysty program dla placówek medycznych

Placówki obsługujące każdego dnia setki osób doskonale wiedzą, jak ważne jest prawidłowe zarządzanie gromadzonymi danymi. Zapisywane w systemie informacje odnośnie danego pacjenta przechowywane powinny być w sposób bezpieczny. Ważny jest także łatwy i szybki do nich dostęp. Oprogramowanie medyczne działa w chmurze – dzięki takiemu rozwiązaniu w każdej chwili możliwe jest korzystanie z systemu. Wystarczy dysponować urządzeniem z dostępem do internetu, który pozwala korzystać z wyszukiwarki internetowej. Nie jest konieczna instalacja dodatkowych programów zewnętrznych.

Niezwykle przydatną funkcją jest terminarz wizyt, który przy udziale przejrzystego grafika umożliwia w szybki sposób wyszukanie najbliższego dostępnego terminu, a następnie zarezerwowanie wizyty. Grafik pozwala także zestawić ze sobą pracę kilku specjalistów naraz jednego dnia.

Program do e-recept, e-skierowań i elektronicznych zwolnień lekarskich

Inną opcją oprogramowania medycznego jest gromadzenie dokumentacji medycznej (EDM), która w jednym miejscu gromadzi najważniejsze informacje odnośnie pacjenta – np. choroby, ogólny stan zdrowia, udzielone świadczenia zdrowotne.

Dodatkowo specjalista jest w stanie sporządzać w nim opis odbytych wizyt, wystawiać e-recepty, e-zwolnienia lekarskie czy skierowania. Program do recept jest niezwykle łatwy w obsłudze, nie jest zatem konieczne dysponowanie szczególnymi umiejętnościami. Jest to doskonała alternatywa dla recept tradycyjnych. Atutem tego typu rozwiązania jest znaczna oszczędność czasu, który oczywiście jest niezwykle ważny w przypadku wielu chorób.

Przydatną funkcją jest wzbogacenie systemu w dostęp do nieograniczonej bazy leków, jak również informacji odnośnie wysokości ich refundacji. Rozwiązanie w formie elektronicznego zapisu recepty jest niezwykle wygodne nie tylko dla lekarza, ale także pacjenta. Wybrany lek zapisywany jest na specjalnym koncie pacjenta, nie jest zatem możliwe zawieruszenie się recepty bądź niewłaściwy odczyt nieczytelnych informacji z recept tradycyjnych.

  Sposób na kamień w czajniku

Proassist to program idealny dla szpitalni, przychodni czy gabinetów lekarskich. Sprawdzi się w zasadzie w każdej placówce, która każdego dnia obsługuje duże ilości pacjentów.

Oprogramowanie medyczne dla szpitali, przychodni oraz gabinetów lekarskich znacznie zwiększa wydajność i efektywność działania placówki.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews