Środki na potencję, jakie jesteśmy w stanie zakupić bez recepty, to suplementy diety, które pozwalają nam podnieść swoją sprawność seksualną. Nazwa takich tabletek może silnie pobudzić naszą wyobraźnię, a reklamy jasno mówią, że po spożyciu takiego środka nasze życie seksualne zostanie zupełnie odmienione.

Czy takie chwyty reklamowe mają odzwierciedlenie w rzeczywistości? Czy leki bez recepty dorównują tym, które są przepisywane przez specjalistów? Jak działają środki na potencję? Przekonajmy się.

Środki na potencję bez recepty – co warto wiedzieć?

Wystarczy włączyć telewizor wieczorem, na przykład, aby obejrzeć mecz, a w trakcie reklam przekonamy się, że na rynku medycznym aż roi się od tabletek na potencję, które są sprzedawane bez recepty.

Producenci takich środków zapewniają nam niesamowite doznania oraz powrót do zupełnej sprawności seksualnej, która zaskoczy naszą partnerkę. Prawda jest jednak taka, że suplementy diety nigdy nie będą działały tak, jak leki, które zostaną nam dopasowane przez lekarza. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy z nich rezygnować. Bardzo często problem nie jest duży, a środki na potencję sprzedawane bez recepty okażą się zupełnie wystarczające.

Co warto wiedzieć na temat tabletek z sildenafilem?

Spora część tabletek na potencję w swoim składzie ma zawarty specyfik zwany sildenafilem. Jest to substancja czynna, która znajduje się między innymi w popularnej Viagrze.

Za co odpowiada sildenafil? Przede wszystkim za rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu. Takie działanie sprawia, że napływ krwi w czasie podniecenia zostaje znacznie zwiększony. Do takich leków zaliczamy m.in.:

  Oparzenie wrzątkiem - sprawdzone sposoby

Nie możemy jednak zapomnieć, że środki te działają tylko i wyłącznie w przypadku uprzedniego pobudzenia seksualnego, a także są wykorzystywane w czasie leczenia zaburzeń wzwodu. Tabletka działa już po pół godziny, a efekt pozostaje na około 4 godziny.

Środki na potencję z prasteronem – jak to wygląda?

Następną substancją czynną, jaką wykorzystuje się w środkach na potencję, jest prasteron. Znajdziemy go między innymi w takich tabletkach jak Stymen. Nie możemy nie wspomnieć, że lek ten zarezerwowany jest dla mężczyzn, którzy mają więcej niż 40 lat oraz stwierdzono u nich niedobór zupełnie naturalnego hormonu steroidowego, jakim jest prasteron. Jest on niezwykle podobny do testosteronu, dlatego bardzo łatwo się w niego przekształca.

To niezwykle ważne, gdyż jego brak negatywnie odbija się na sferze seksualnej organizmu panów. Leki te powinny być stosowane przez dłuższy czas, a efekty są zauważalne już po kilku tygodniach poprawnej kuracji.

Czy stosowanie leków na potencję bez recepty jest bezpieczne?

Przyjmowanie środków roślinnych jest zupełnie bezpieczne. Jednak, jeśli mówimy o tabletkach, w których składzie znajduje się prasteron czy sildenafil, warto skontaktować się z lekarzem.

Co więcej, zanim przyjmiemy lek z tymi składnikami, należy upewnić się, że nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. W przeciwnym razie możemy narazić się na niepożądane efekty, których każdy z nas chciałby przecież uniknąć.

fot: pixabay.com