Zaskórniki, nazywane wągrami, oddziałują niekorzystnie na nasz wygląd oraz nastawienie. Czysta, zadbana oraz błyszcząca skóra jest wizytówką każdej osoby. Napełnione tłustą, ciemniejącą substancją pory skóry powodują poczucie zaniedbania oraz wyglądają brzydko.

Wągry, długo nieusuwane, mogą wywołać tworzenie ogromnych, ropiejących krost. Pokrywane makijażem wągry okazują się coraz bardziej. Wągry są zwłaszcza na nosie, czasem pojawiają się też na brodzie oraz policzkach.

Czym są wągry?

Wągry to odmiennie zaskórniki, jakie pojawiają się na skutek zbytku sebum. Kleisty tłuszcz oraz rogowaciejące komórki zamykają wyjście mieszkom włosowym oraz tworzą na naszym nosie białe bądź ciemne kropki.

Charakteryzuje się wągry otwarteciemne wągry, jakie znajdują się tuż przy ujściu gruczołów łojowych skóry i wągry zamknięte – białe wągry znajdujące się głębiej, poprzez co są cięższe do wyeliminowania. Każde spośród nich jest brzydkie oraz wywoływać może zarażenia bakteryjne, natomiast co za tymże idzie ropne krosty oraz trądzik. Więc także lepiej zawczasu pozbyć się wągrów oraz zapobiec pozostałych, poważniejszych skórnych kłopotów.

Wągry na nosie – przyczyny

Zaskórniki mogą występować z powodów hormonalnych, kiedy skóra wytwarza zbyt wiele sebum. Niewłaściwe dezynfekowanie skóry, również wpływa na tworzenie zauważalnych zabrudzeń. Niewłaściwe, nieodpowiednio dopasowane dla konkretnej skóry kosmetyki też mogą wywoływać pojawianie się wągrów.

Pory zatykane są nadmiarem kosmetyków bądź przykryte podkładem uniemożliwiającym skórze oddychanie oraz naturalne oczyszczanie się. Nadmiernie tłuste oraz zbyt mocno nawilżające kremy też mogą wywoływać zapychanie porów.

  Co jeść przed treningiem?

Leczenie oraz usuwanie zaskórników

Profesjonalne zabiegi wągry

Przede wszystkim należałoby przeciwdziałać powstaniu zaskórników przez unikanie gęstych oraz bardzo natłuszczonych kremów (chyba, iż nasza skóra tego potrzebuje), zatykających skórę czoła oraz nosa. Łuszczenie się skóry wywołane kremami z alkoholem też doprowadza do zatykania porów. Należy pamiętać o systematycznym oczyszczaniu twarzy i nawilżeniu jej skóry.

Należałoby unikać usuwania wągrów przez ich wyciskanie, gdyż prowadzić to może do ran oraz postępującego stanu zapalnego. Efektywne wykazać się mogą roztwory z kwasem salicylowym i lekki peeling skóry. Obie techniki pozwalają pozbyć się obumarłych komórek oraz zdezynfekować skórę.

Stosuj tonik z kwasem salicylowym

Doskonałym wyjściem może wykazać się codzienne oczyszczanie twarzy tonikiem, zawierającym we własnym składzie kwas salicylowy, ponieważ jest to element, jaki nie jedynie wysusza skórę, lecz też wchodzi w głębię porów tymże samym oczyszczając je i poprawiając ich kształt.

Z większym kłopotem skórnym należałoby wybrać się na konsultację do dermatologa, jaki nie jedynie podpowie, w jaki sposób pozbyć się wągrów, lecz też winien pokazać pełny sposób dbania o skórę. Niektóry uważają, że od czasu do czasu, należałoby pójść do kosmetyczki i poddać się profesjonalnym zabiegom do jakich należą na przykład zabiegi z wykorzystaniem kwasów, czy mikrodermabrazja.

Domowe potyczki z wągrami

Żadne zabiegi nie dadzą pożądanych rezultatów, jeśli na co dzień nie będziesz przestrzegać paru reguł. Wszystko rozpoczyna się od wyboru właściwych kosmetyków.

Kremy do skóry z kłopotami mają spoistość emulsji bądź żelu, powinny być bardzo nawilżające oraz zawierać właściwą ilość substancji wzmacniających, muszą być także oznaczone jako ,,niekomedogenne”. Wszystkie kłopoty skórne doskonale łagodzą kremy z witaminą B3, możesz także sięgać po owe ze składnikami złuszczającymi (np. kwasami owocowymi) oraz retinolem.

Profesjonalne zabiegi na wągry

Gdy możesz sobie pozwolić na odrobinę pielęgnacyjnego luksusu, oddaj własną skórę w dłonie fachowców oraz wybierz się do gabinetu kosmetycznego na jeden spośród oczyszczających zabiegów. Osobom zmagającym się z poważnym kłopotem wągrów przeważnie poleca się zabiegi mikrodermabrazji bądź peelingu kawitacyjnego.

  Właściwości jaj przepiórczych

Mikrodermabrazja polega na złuszczaniu rogowego naskórka za pomocą kontrolowanego strumienia mikrokryształków, jaki kierowany jest pod ciśnieniem na przestrzeń skóry. Do zabiegu mogą być stosowane kryształki diamentu (mikrodermabrazja diamentowa) bądź korundu – tlenku glinu (mikrodermabrazja korundowa). Jest też technologia mikrodermabrazji tlenem oraz solą fizjologiczną.

Łagodniejszą techniką oferowaną poprzez specjalistyczne zakłady kosmetyczne jest peeling kawitacyjny, stosujący zjawisko ultradźwięków. Rozpylone na skórze kropelki wody pod wpływem ultradźwięków tworzą bąbelki, jakie pękając rozbijają powłoki obumarłego naskórka oraz czyszczą cerę z bakterii, trucizn oraz zbytku sebum.

Wągry na nosie – prewencja

Powstaniu wągrów na nosie należy przede wszystkim przeciwdziałać. Potrzebna jest systematyczna pielęgnacja twarzy i właściwie ułożona dieta. Oczyszczanie twarzy służy pozbyciu się z jej przestrzeni nadmiaru sebum, brudu, pozostałości makijażu.

Zabieg tenże najlepiej robić rano oraz wieczorem, z wykorzystaniem kosmetyków o delikatnej formule (niezapychającej porów skóry), np. płynów micelarnych lub ziołowych toników. Środki takie nie mogą zawierać elementów wysuszających lub podrażniających skórę (niepożądane jest zastosowanie mydła, kosmetyków z alkoholem lub mentolem), ponieważ wywołuje to wzrost produkcji łoju. Do utrzymania doskonałej kondycji skóry wymagane jest jej nawilżanie, potrzebne do regulacji produkowania sebum.

Do owego celu należy stosować doskonałej klasy kremów. Kłopoty skórne redukują środki z witaminą B3 lub retinolem. Działanie kosmetyków może być wsparte poprzez masaż twarzy (np. z wykorzystaniem szczotki), jaki pomaga czynnym substancjom wchodzić w głębię porów.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews