Szczoteczka soniczna do zębów to świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Tego rodzaju urządzenie bardzo dokładnie czyści zęby, dba o kondycję dziąseł oraz wspomaga usuwanie przebarwień. Dużą zaletą szczoteczki sonicznej jest łatwa i prosta obsługa.

Jej regularne używanie wpływa korzystnie na stan zdrowia całej jamy ustnej. Bielszy uśmiech, lepsza ochrona przed próchnicą czy świeży oddech to tylko niektóre efekty jakich możemy się spodziewać. Jaką szczoteczkę soniczną wybrać na prezent? Sprawdź, nasz krótki poradnik.

Funkcje i parametry szczoteczki sonicznej – na co zwrócić uwagę?

Podstawowa szczoteczka soniczna czy może bardziej zaawansowany model z większą ilością funkcji? Którą szczoteczkę soniczną wybrać? Na rynku możemy znaleźć wiele ciekawych modeli, które różnią się nie tylko ceną, ale też parametrami.

Aby wybrać odpowiednią szczoteczkę soniczną, zastanówmy się czego tak naprawdę potrzebuje osoba, którą chcemy obdarować. Przyjrzyjmy się więc parametrom, na które szczególnie dobrze zwrócić uwagę.

Prędkość szczoteczki sonicznej – jakie ma znaczenie?

Szczoteczki soniczne charakteryzują się imponującą prędkością włókien. Dzięki temu są w stanie bardzo dokładnie wymiatać płytkę nazębną, nawet z trudniej dostępnych miejsc. Są przy tym delikatne dla dziąseł. Większość modeli wykonuje około 60 tys. ruchów na minutę. Szybsze modele wykonują w tym samym czasie nawet do 96 tys. ruchów.

  Nerwica żołądka objawy

Im więcej ruchów szczoteczka soniczna wykonuje tym dokładniej czyści zęby z osadów i płytki nazębnej. Dlatego, jeśli osoba, której chcemy podarować szczoteczkę pije dużo kawy, herbaty lub pali papierosy i z tego powodu ma trudność w utrzymaniu naturalnie białych zębów, warto wtedy postawić na szczoteczkę soniczną z większą liczbą ruchów i trybem wybielającym.

Rodzaj programów pracy – które są potrzebne?

Dostępne na rynku szczoteczki soniczne mogą być wyposażone w wiele programów mycia. Najczęściej są to dwa, trzy czy nawet pięć programów pracy. Dobra szczoteczka soniczna poza trybem codziennym będzie posiadała tryb delikatny i wybielający. Łagodniejszy program mycia znakomicie sprawdzi się przy wrażliwych zębach lub dziąsłach.

Używanie szczoteczki sonicznej na trybie delikatnym w połączeniu z irygatorem do zębów znacząco poprawi kondycję dziąseł. Z kolei dokładniejsze czyszczenie zapewni program do wybielania zębów, który nie tylko wspomaga usuwanie przebarwień, ale też jest dobrym wyborem dla osób z tendencją do szybkiego odkładania się kamienia nazębnego.

Modele wyposażone w więcej trybów pracy lepiej wpasują się w potrzeby osób o specjalnych wymaganiach. Podsumowując, warto postawić na szczoteczkę soniczną z co najmniej kilkoma trybami pracy, gdyż taka będzie lepiej dopasowana do zmieniających się potrzeb użytkownika.

Czas pracy bezprzewodowej – co jest ważne?

Jeśli osoba, którą chcemy obdarować dużo podróżuje lub jest często na wyjazdach służbowych, postawmy na model z etui podróżnym i wydajnym akumulatorem, który nie będzie wymagał częstego ładowania.

Standardowo, większość szczoteczek sonicznych działa na jednym naładowaniu od 2 do 3 tygodni, przy używaniu jej dwa razy dziennie przez 2 minuty. Szczoteczki z mocniejszym akumulatorem mogą pracować nawet do 6-10 tygodni i dłużej. Rzadsze ładowanie szczoteczki zapewnia też dłuższą żywotność akumulatora.

Rodzaj i cena końcówek wymiennych – na co zwrócić uwagę?

Końcówki wymienne do szczoteczek sonicznych różnią się od siebie miękkością włókien, przeznaczeniem, wielkością główki czy sposobem wyprofilowania włókien. Różnią się też ceną. Dlatego warto zwrócić uwagę na cenę końcówek wymiennych, gdyż ten element należy wymieniać regularnie co około 3 miesiące.

  Domy kopułowe - warto budować dom kopułowy?

Rodzaj końcówki zawsze dobierajmy do stanu zdrowia i wrażliwości jamy ustnej oraz do celu jaki chcemy osiągnąć. Miękkie końcówki polecane są przy wrażliwych dziąsłach. Z kolei końcówki z nieco twardszym włosiem w połączeniu z wybielającą pastą do zębów zapewnią lepsze usuwanie przebarwień z zębów.

Akcesoria dodatkowe – czyli co możemy znaleźć w zestawie ze szczoteczką soniczną?

  • Do zestawu ze szczoteczką bardzo często dodawane jest etui podróżne. Chroni ono szczoteczkę przed uszkodzeniem i zapewnia jej higieniczne przechowywanie. W droższych modelach tego rodzaju etui może pełnić także funkcję ładowarki. Wystarczy je podpiąć kablem USB do laptopa lub do gniazdka w aucie, aby szczoteczka mogła się ładować. Dzięki temu, nie trzeba zabierać ze sobą dodatkowej ładowarki.
  • Osobny pojemnik na końcówki to także przydatny dodatek, zwłaszcza jeśli z jednej szczoteczki ma korzystać więcej niż jedna osoba.
  • Ciekawym akcesorium jest też stacja dezynfekująca UV, tzw. sanitazer, który za pomocą promieni UV zabija szkodliwe bakterie, które znajdują się na końcówce. Tego rodzaju sanitazer może być zintegrowany z ładowarką albo znajdować się w etui podróżnym.
  • Uchwyt na szczoteczkę, który można przymocować do ściany w łazience, często pełni też funkcję ładowarki. To także ciekawa opcja na przechowywanie szczoteczki.

Aplikacja mobilna na telefon – w czym pomaga?

Tego rodzaju rozwiązanie ma na celu pomóc nam lepiej dbać o zęby, wyrobić dobre nawyki. Specjalne czujniki nacisku, położenia czy ścierania umieszczone w szczoteczce sonicznej wysyłają do aplikacji najważniejsze informacje o sposobie naszego szczotkowania. Dzięki tym danym dowiadujemy się jakie obszary w jamie ustnej pomijamy, czy siła nacisku jest odpowiednia, co należy jeszcze poprawić. W niektórych aplikacjach możemy też ustawić nasz cel, na przykład wybielanie zębów, czy poprawa kondycji dziąseł.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews