Szczotka do włosów to podstawowe akcesorium pozwalające zadbać o czuprynę. Dzięki niej możesz rozczesać kosmyki, pozbyć się z nich zabrudzeń, brudu, kurzu, nadmiaru sebum. Jeśli jednak włosy czeszesz brudną szczotką lub grzebieniem, zabrudzenia mogą wrócić na włosy. To, dlatego szczotki i grzebienie trzeba regularnie czyścić. Jak to robić?

Dlaczego czyszczenie szczotki do włosów jest ważne?

Bez względu na to, czy czeszesz włosy raz, czy kilkanaście razy dziennie szczotka zachowuje się jak gąbka. Oznacza to, że wyłapuje wszelkiego rodzaju pozostałości, zarówno z włosów, jak i ze środowiska. Na jej włosiu osadzają się resztki:

  • produktów do pielęgnacji włosów np. odżywki bez spłukiwania, żele lub lakiery do włosów, które mogą gromadzić się na włosach i przyklejać się do włosia szczotki;
  • martwe komórki skóry, które mogą przenieść się z powrotem na włosy za każdym razem, gdy używasz brudnej szczotki;
  • wypadające włosy;
  • zabrudzenia z otoczenia, takie jak sadza, kurz i inne.

Jeśli włosie jest już pokryte olejkami lub lepkimi produktami do stylizacji włosów, zabrudzenia będą jeszcze łatwiej przyklejać się do szczotki. Bez regularnego czyszczenia wszystkie te pozostałości po kosmetykach (i nie tylko!) mogą osadzać się na włosach za każdym razem, gdy używasz szczotki. W rezultacie brudna szczotka do włosów nie tylko nie poprawi wyglądu czupryny, ale pogorszy jej kondycje.

Jak często należy czyścić szczotkę?

Musisz pamiętać, że czyszczenia wymagają wszystkie akcesoria do włosów. Zabieg ten nie ominie cię więc bez względu na to, czy na perfumeria.pl/collections/szczotki sięgniesz po szczotki do włosów z naturalnym włosiem, czy ze sztucznym.

  Pomysł na biznes na wsi

Sztywnych zasad co, ile trzeba je czyścić, nie ma. Jednak, jeśli na co dzień używasz produktów do stylizacji kosmyków, dobrą regułą jest czyszczenie szczotki minimum raz w tygodniu. W przypadku, gdy po takie preparaty sięgasz od czasu do czasu, wystarczy, że grzebień/szczotkę wyczyścisz raz na 2-3 tygodnie. Pamiętaj jednak, aby regularnie usuwać z niej włosy, które wypadły.

Jak czyścić szczotkę do włosów?

Czyszczenie szczotki do włosów nie zajmuje dużo czasu. Aby rozpocząć „zabieg”, potrzebujesz tylko kilku rzeczy, takich jak:

  • miska z ciepłą wodą lub możesz skorzystać z umywalki łazienkowej
  • delikatny szampon
  • soda oczyszczona (opcjonalnie)
  • nożyce
  • stara szczoteczka do zębów.

Czyszczenie przebiega podobnie bez względu czy posiadasz szczotkę drewnianą, czy wykonaną z tworzywa sztucznego. Pierwszym krokiem jest dokładne usunięcie z niej wszystkich włosów. Następnie w wodzie z szamponem i sodą oczyszczoną należy umyć szczotkę – w przypadku modeli z tworzywa sztucznego możesz je moczyć przez ok. 5 minut (nie polecamy tego przy modelach drewnianych).

W przypadku bardzo brudnej szczotki sięgnij po starą szczoteczkę do zębów, którą dokładnie wyczyścisz podstawę i włosie. Na koniec opłucz akcesorium i pozostaw je do wyschnięcia na ręczniku.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews