Wybielanie zębów nie wymaga wydawania ogromnych pieniędzy na zabiegi u profesjonalistów. Można w skuteczny sposób dokonywać tego rodzaju czynności posługując się tylko i wyłącznie sposobami domowymi.

Czynniki wpływające na kolor zębów

Kolor zębów związany jest z wieloma czynnikami. Przede wszystkim jest zależny od uwarunkowań genetycznych. Zmienia się także przez całe życie, co wiąże się z wiekiem, codziennymi nawykami żywieniowymi, używkami, lekami oraz niedokładną pielęgnacją.

Żółknięciu zębów zapobiec można poprzez częste ich mycie – najlepiej po każdym posiłku, a także po napojach typu kawa, herbata czy czerwone wino. Przebarwieniom zapobiegną również częste wizyty u stomatologa.

Wybielanie zębów za pomocą oleju

Płukanie ust olejem jest jedną z  metod, które mają na celu oczyszczanie organizmu z toksyn oraz leczenie chorób. Dzięki płukaniu ust olejem uzyskuje się działanie wybielające, antybakteryjne oraz zapobiega się wirusom. Poleca się szczególnie olej kokosowy, rzepakowy, lniany, sezamowy bądź słonecznikowy. Cała czynność musi być przeprowadzana co rano. Płukanie trwa 15 – 20 minut, na czczo, przed myciem zębów. Metoda płukania jamy ustnej olejem przynosi efekty po kilku miesiącach jej stosowania.

Wybielanie zębów za pomocą aktywnego węgla

Aktywny węgiel posiada szereg właściwości, które wpływają na wybielanie zębów. Przede wszystkim w bardzo dobry sposób może pochłaniać zanieczyszczenia, a także ścierać osad nazębny. W czynnościach wybielających najlepiej używać węgla w formie kapsułek. Wystarczy dwa razy w tygodniu wymyć zęby za pomocą szczotki, z pastą do której dodaje się węgiel aktywny.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykonanie samodzielnie mieszanki, w której używa się dwóch, trzech kapsułek węgla z domieszką łyżki oleju kokosowego. Metoda z użyciem węgla aktywnego przynosi rezultaty już po umyciu. Jednak nie należy z nią przesadzać, zwłaszcza jeżeli chodzi o osoby posiadające wrażliwe uzębienie.

  Szybkie pisanie na klawiaturze

Soda oczyszczona a wybielanie zębów

W czynnościach wybielania zębów domowym sposobem świetnie sprawdza się również soda oczyszczona. Dokonuje ona mechanicznego czyszczenia zębów z osadu, poprzez ścieranie go ze szkliwa.

Oprócz tego, że jest metodą skuteczną może być również dość ryzykowna, jako że może powodować problemy w postaci nadwrażliwości zębów. W przypadku stosowania sody należy pamiętać, by stosować ją przez niezbyt długi okres.

Wpływ owoców na wybielanie zębów

Na wybielanie zębów wpływ mają również owoce. I tak np. dzięki myciu zębów z użyciem papki z truskawek, poprzez zawartość dużego stężenia kwasu jabłkowego, można uzyskać delikatny efekt złagodzenia przebarwień na zębach. W przypadku stosowania truskawek należy jednak pamiętać, że truskawki zawierają dużą ilość cukru, co ma negatywny wpływ na uzębienie.

Wybielanie zębów bezpieczeństwo

Dzięki płukaniu zębów sokiem z cytryny można uzyskać również efekt bielszych zębów. Tu z kolei należy uważać na silne kwasy zawarte w cytrynie, co może wpływać na powstawanie próchnicy.

Zwalczanie kamienia oraz wybielanie zębów można uzyskać również stosując niejadalną skórkę banana. Cała czynność polega na polerowaniu przez około dwie minuty skórką dojrzałego banana zębów, zaraz po umyciu pastą. Taką czynność należy powtarzać dwa razy dziennie przez okres około dwóch tygodni.

Wybielanie zębów kurkumą

Kurkuma ma świetne właściwości wybielające. Ponadto cechuje się także właściwościami zwalczającymi grzybicę oraz bakterie. Należy ją stosować dwa razy w tygodniu, w postaci proszku dodawanego do pasty.

Kurkuma wybiela zęby

Można również stworzyć samemu domową miksturę z kurkumy. Łyżkę tej przyprawy powinno się zmieszać z olejem kokosowym i dodać do tego około dwóch kropli olejku eterycznego z mięty. Taką mieszanką należy umyć zęby w taki sposób jak zazwyczaj. Różnica jest zauważalna już po kilku zabiegach.

Wybielanie zębów domowymi sposobami a bezpieczeństwo

Przeprowadzając różnego rodzaju czynności domowe mające na celu wybielanie zębów należy pamiętać o umiarze oraz o stałej obserwacji ze strony stomatologa.

  Jak usunąć konto na facebooku?

Wybielanie zębów za pomocą wszelkich powyżej omówionych sposobów należy włączać do pielęgnacji raz na kwartał przez okres jednego tygodnia. Nie mogą one być traktowane jako tradycyjne mycie zębów, nie zastępują również wizyty u stomatologa czy czynności nitkowania.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 3 reviews
by asia on Porady J8.pl

aktywny węgiel chyba najskuteczniejszy, bo nawet w gotowych preparatach go stosują

by Olek on Porady J8.pl

myślałem, że od kurkumy to zęby będą żółte a nie białe 🙂 zaskoczony jestem

by Baśka on Porady J8.pl

Dużo palę papierosów przez to mam żółte zęby. Spróbuję sposobu z kurkumą.