Odmładzający lifting

Japońskie kobiety słyną z doskonałej skóry, świeżej cery i długiej młodości. Jak udaje im się zachować piękno tak długo i skutecznie? Odmładzający lifting (masaż) twarzy jest kluczem do odkrycia ich wiecznej młodości. W przeciwieństwie do klasycznych europejskich technik masażu, w języku japońskim obejmuje on głębokie badanie skóry na wszystkich poziomach strukturalnych aż do tkanki kostnej.

Podczas zabiegu zaangażowane są zarówno powierzchowne, jak i motoryczne mięśnie twarzy, co daje tak niesamowity efekt przeciwstarzeniowy. Japoński lifting twarzy to najlepsze zapobieganie wczesnemu starzeniu się, zmarszczkom twarzy, obrzękom i sieciom naczyniowym na twarzy.

Przeciwstarzeniowy japoński lifting twarzy: korzyści, efekty i wskazania

Japoński lifting twarzy dosłownie zmienia twarz po pierwszej sesji. Kobiety, które wypróbowały japońskie techniki przeciwstarzeniowe, twierdzą, że ich skóra wydaje się świecić od wewnątrz, a zmarszczki są po prostu usuwane z powierzchni skóry.

Można to sprawdzić tylko na podstawie własnych doświadczeń, po samodzielnym nauczeniu się masażu twarzy. A im szybciej, tym lepiej: nie ma ograniczeń wiekowych, a japońskie kobiety zaczynają ćwiczyć masaż twarzy już od bardzo młodego wieku. Zapobieganie starzeniu się jest łatwiejsze niż zwalczanie go.

Zalety japońskiego liftingu twarzy

 • Łagodzi napięcie mięśni twarzy, szyi i głowy

 • Poprawia przepływ krwi i drenaż limfatyczny, pomagając oczyścić skórę z toksyn

 • Wygładza linie wyrazu twarzy i zapobiega pojawianiu się nowych nawet subtelnych zmarszczek

 • Działa liftingująco, poprawia cerę, eliminuje trądzik i plamy starcze.

 • Zapobiega odwodnieniu skóry i poprawia jej zdolność do zatrzymywania wilgoci w komórkach

 • Zwiększa skuteczność kosmetyków, stymuluje odnowę skóry, a tym samym zdrową cerę

 • Reguluje gruczoły łojowe, spowalniając produkcję sebum, co objawia się brakiem tłustego połysku na twarzy i zaskórników.

 • Rozluźnia i leczy ciało, eliminuje skutki stresu, łagodzi bóle głowy.
  Jak zadbać o jelita? Zdrowe nawyki

Zalety japońskiego liftingu twarzy

Japoński lifting twarzy daje natychmiastowy efekt, już po pierwszym zabiegu można zauważyć, jak czystsza i bardziej jednolita jest skóra. Jeśli ktoś cierpi na trądzik, zaskórniki, matową cerę, plamy starcze, utratę elastyczności skóry, japoński masaż przeciwstarzeniowy pomoże szybko poradzić sobie z tymi wszystkimi problemami. Wśród innych wskazań do japońskiego liftingu jest również zwiotczenie skóry i obwisłe kontury twarzy, drugi podbródek, obrzęk, obecność małych i głębokich zmarszczek twarzy, słabe napięcie skóry oraz zmarszczki na szyi i dekolcie.

Można wykonać japoński lifting twarzy w domu

Aby to zrobić, trzeba opanować jedną z popularnych technik, a także przygotować twarz:

 • Usunąć makijaż z twarzy

 • Namoczyć ręcznik w gorącej wodzie, położyć na twarzy i przytrzymać przez 5 minut. Pomoże to otworzyć pory dla lepszego efektu oczyszczania.

 • Nałożyć balsam nawilżający na skórę.

 • Teraz kolej na bazę do masażu: naturalny olej, który jest niezbędny do płynnego przesuwania się i wysokiej, jakości bezbolesnego badania wszystkich poziomów skóry. Do japońskiego masażu twarzy można użyć olejku migdałowego, lnianego, z pestek winogron lub dowolnego innego oleju kosmetycznego.

Japoński lifting twarzy: popularne techniki

Obecnie istnieje wiele technik japońskiego liftingu twarzy. Najbardziej popularne i skuteczne są masaże kobido, masaż przeciwzmarszczkowy Asahi lub Zogan, a także Shiatsu. Każdy z tych rodzajów masażu ma swój własny wpływ na skórę, napina i odnawia, przyspiesza metabolizm, łagodzi napięcie i wygładza zmarszczki.

Jaka jest różnica?

 • Masaż Asahi opiera się na badaniu węzłów chłonnych, co pozwala szybko oczyścić skórę z toksyn i nadmiaru płynu.

 • Shiatsu to technika masażu, opracowana przez słynnego doktora Tokuiro Namikoshi, oparta na lokalnych efektach na punktach w tkance mięśniowej twarzy. Przyczynia się to do utrzymania stałego napięcia mięśni i usuwania zmarszczek z twarzy.

 • Przeciwstarzeniowy masaż kobido jest ulubionym zabiegiem przeciwstarzeniowym japońskich kobiet. Jego technika opiera się na badaniu punktów akupunktury na twarzy, a mechanika wpływa na mięśnie podskórne. Masaż łagodzi napięcie mięśni, poprawia krążenie krwi, pomaga osiągnąć równowagę emocjonalną, a to jest klucz do młodej skóry bez zmarszczek i dobrego zdrowia.
  10 sposobów na szybkie odstresowanie

Japoński lifting twarzy w domu

Japoński lifting twarzy w domu

Specjaliści polecają uniwersalną technikę japońskiego liftingu twarzy, po opanowaniu, której można nauczyć się i ćwiczyć inne, bardziej złożone opcje. Trzeba pracować ciepłymi rękami na ciepłej skórze. Każdy masaż należy powtórzyć, co najmniej 35 razy.

 • Przycisnąć otwarte dłonie do uszu: palce powinny mocno przytulić głowę i spotkać się z tyłu głowy. Wykonywać lekkie, ale namacalne uderzenia punktowe w okolicy potylicznej.

 • Wypracować punkty nad płatkami uszu:, aby to zrobić, lekko dotknąć kciukiem i palcem wskazującym.

 • Położyć palec wskazujący jednej ręki na brwi, środek i kciuk powinny znajdować się w aktywnych punktach w wewnętrznych kącikach oczu. Delikatnie i płynnie spiralnie masować wzdłuż zewnętrznych kącików oczu.

 • Kolejna japońska technika masażu, której można użyć do wykonania zabiegu: przycisnąć dłonie do skroni, położyć palce na głowie, dotknąć i pociągnąć, wykonać dokładne badanie skóry głowy.

Ogólnie japoński lifting twarzy zajmie od 5 do 10 minut. Ta prosta podstawowa technika powinna być wykonywana przed lustrem, plecy powinny być równe, a myśli zrelaksowane. Należy wykonywać uderzenia punktowe i sekwencję opracowywania aktywnych punktów na twarzy. Podczas zabiegu nie powinno być dyskomfortu, a po całkowitym rozluźnieniu pojawi się piękna i promienna skóra.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by nilka on Porady J8.pl

Japoński lifting twarzy nie próbowałam tego.