Peeling kawitacyjny coraz popularniejszy

Peeling kawitacyjny to zabieg cieszący się dużym powodzeniem. Niewiele osób wie jednak, że można przeprowadzić go również w zaciszu własnego domu. O zaletach zabiegu przeprowadzanego w warunkach domowych możesz przeczytać poniżej. 

Peeling kawitacyjny – na czym polega zabieg?

Peeling kawitacyjny odbywa się w oparciu o wykorzystanie zjawiska kawitacji, czyli szybkiej przemianie fazy ciekłej w fazę gazową. Do jego wykonania używany jest aparat emitujący ultradźwięki. Na skutek ich zderzenia z powierzchnią wcześniej zwilżonej skóry, dochodzi do wygenerowania mikroskopijnych pęcherzyków gazu.

Na skutek całego procesu zmianie ulega również ciśnienie co inicjuje zajście i przebieg kolejnych reakcji. Ich rezultatem jest rozbicie wiązań istniejących pomiędzy martwymi komórkami warstwy rogowej naszego naskórka co z kolei prowadzi do skutecznego złuszczenia komórek.

Peeling kawitacyjny w domu- dla kogo dedykowany jest ten zabieg?

Peeling kawitacyjny w domu dedykowany jest dla wszystkich osób, które poszukują sposobu na skuteczne oczyszczenie skóry. Zabieg ten pozwala na:

  • usunięcie martwych komórek naskórka

  • zaskórników

  • nadmiaru sebum

  • niewielkich niedoskonałości skórnych.

Peeling kawitacyjny

Dlatego też peeling kawitacyjny stanowi idealną alternatywę dla osób z cerą tłustą lub trądzikową, poszarzałą i wymagającą dotlenienia. Seria regularnie przeprowadzanych zabiegów jest pomocna w walce z niewielkimi, powierzchniowymi plamkami oraz przebarwieniami powstałymi na skutek ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Peeling kawitacyjny przyczynia się także do wyrównania kolorytu skóry oraz poprawy jej mikrokrążenia nadając w ten sposób naszej cerze promienny wygląd.

Ponieważ emitowane w trakcie zabiegu ultradźwięki wywołują działanie na tkanki głębsze prowadzi to zarówno do regeneracji jak i przyspieszenia wymiany tlenowej. Również fibroblasty zostają pobudzone do zwiększonej syntezy kolagenu oraz elastyny co sprawia, że nasilają się procesy związane z utrzymaniem odpowiedniej jędrności skóry.

  10 produktów obniżających ciśnienie

Peeling kawitacyjny może także posłużyć jako wsparcie zarówno w procesie leczenia jak i poprawy wyglądu blizn, zwłaszcza tych wynikających z  przebiegu trądziku. Warto pamiętać również o tym, że zabieg ten można również z dużym powodzeniem zastosować na donie, skórę dekoltu lub pleców.

Jaki sprzęt jest niezbędny do przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego w domu?

Jak wspomniano wcześniej peeling kawitacyjny wykonywany jest przy użyciu urządzenia emitującego ultradźwięki. Koszt związany z jego zakupem mieści się się w przedziale od 120 do 1000 złotych. Sprzęt do peelingu kawitacyjnego przeprowadzanego w domu co do zasady jest bezprzewodowy i zasilany na baterie lub akumulatory.

Jak wykonać peeling kawitacyjny

Z wyglądu przypomina elektroniczny termometr wyposażony w metalową szpatułkę. Urządzenie cechuje się ergonomicznym kształtem, niską masą i niewielkim rozmiarem. Niektóre modela mają wbudowany niewielki wyświetlacz, za pomocą którego można wprowadzić parametry związane z przeprowadzanym zabiegiem.

Decydując się na zakup sprzętu warto zapoznać się z jego dodatkowymi funkcjami. Wskaźnik informujący o poziomie naładowania baterii urządzenia, timer odmierzający czasu czy samoistne wyłączanie po zakończeniu zabiegu bywają bardzo pomocne w samodzielnym wykonywaniu peelingu kawitacyjnego.

Peeling kawitacyjny w domu – podsumowanie

Peeling kawitacyjny z dużym powodzeniem możesz przeprowadzić w zaciszu własnego mieszkania. Jeżeli poszukujesz skutecznego sposoby na oczyszczenie skóry z martwego naskórka, zależy Ci na efekcie dotlenienia albo chcesz pozbyć się niewielkich przebarwień ten zabieg jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zakup sprzętu niezbędnego do samodzielnego wykonania peelingu kawitacyjnego wiąże się z wydatkiem około 120 złotych. Wybierając urządzenie dopasowane do swoich potrzeb warto zapoznać się z jego funkcjami dodatkowymi.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 2 reviews
by Asia on Porady J8.pl

nigdy w domu nie zrobicie tego tak dobrze jak w jakimś profesjonalnym salonie

by beata on Porady J8.pl

Jeśli ma ktoś osteoporozę to nie może poddawać się Peelingu kawitacyjnego