Sprawdzone sposoby na usunięcie brodawek

Czy zastanawiasz się jak zlikwidować brodawki w zaciszu domowym? I czy taki zabieg jest w ogóle możliwy do przeprowadzenia? Poznaj sprawdzone sposoby na usunięcie brodawek. Dowiedz się jakimi sposobami możesz trwale usunąć brodawki prostymi, domowymi sposobami, zanim zdecydujesz się na wizytę u specjalisty. 

W jaki sposób można usunąć brodawki?

Istnieje wiele skutecznych metod na pozbycie się we własnym lokum, uporczywych, nieestetycznych zmian skórnych, zwanych brodawkami.

Sposoby przeprowadzenia domowych zabiegów nie są skomplikowane, a także nie są związane z wysokim nakładem finansowym. Wymagają zaś regularności i świadomej pielęgnacji, która zapobiegnie ponownym nawrotom.

Gładka i promienna skóra bez widocznych zmian, świadczy o zdrowiu i stylu życia. Sprawdź, za pomocą jakich metod możesz trwale i bezpiecznie pozbyć się brodawek, aby znów poczuć się komfortowo we własnej skórze. Oto lista najpopularniejszych sposobów:

 • Leczniczy okład ze zmiażdżonego, świeżego ząbka czosnku– to warzywo od wielu pokoleń słynie z silnych właściwości antyseptycznych, co oznacza, że niszczy drobnoustroje takie jak: bakterie, wirusy oraz grzyby. Odpowiednio przygotowany kompres należy przyłożyć na powierzchnię brodawek, a następnie przykleić mocnym plastrem lub samoprzylepną taśmą opatrunkową. Taki okład należy zmieniać kilka razy dziennie i świeżo przygotowany, stosować nawet przed 10-14 dni.

  Nie zapomnij o wcześniejszym oczyszczeniu miejsca i osuszeniu skóry jałowym gazikiem. Czosnek wykazuje wiele medycznych właściwości, dlatego warto wprowadzić ten produkt do codziennego menu, aby wesprzeć naturalną odporność organizmu. Takie działanie przyczyni się do profilaktycznej ochrony przed ponownym pojawieniem się brodawek na powierzchni skóry. 

 • Kompres ze skórki banana– ten owoc jest bogaty w wiele cennych substancji odżywczych, dzięki czemu sprawdzi się także w walce z wykwitami skórnymi Zawarty w nim enzym proteolityczny penetruje warstwy brodawek, rozpraszając ich strukturę. Wyizoluj niewielki kawałek wewnętrznej części świeżego banana i przymocuj plastrem na obszarze zmian skórnych.

  Tak przyrządzony kompres możesz bez obaw pozostawić na całą noc- składniki aktywne występujące w owocu są w pełni bezpieczne. Kurację należy powtarzać tak długo, aż brodawka zmniejszy swój rozmiar i samoistnie odpadnie. 

 • Witamina C z dodatkiem soku z cytryny– witamina C jest bardzo skuteczna w walce z bakteriami, a także jako silny przeciwutleniacz- łagodzi stany zapalne. Do przygotowania tego miejscowego okładu będziesz potrzebować jedynie 1 tabletkę witaminy C oraz świeżo wyciśnięty sok z cytryny.

  Składniki należy wpierw zmiażdżyć, a następnie starannie wymieszać. Mieszanka powinna zostać nałożona bezpośrednio na brodawkę. Aby uzyskać zadowalające efekty, zabieg warto powtarzać codziennie. 

 • Okład z bazylii– bazylia to zioło znane nie tylko z walorów kulinarnych, ale także z właściwości przeciwwirusowych. To lecznicze działanie można wykorzystać w domowej walce z brodawkami.

  W tym celu należy kupić świeżą bazylię, dokładnie umyć listki rośliny, a następnie je zmiksować. Uzyskaną papkę trzeba nałożyć na powierzchnię brodawek i zabezpieczyć plastrem lub elastycznym bandażem. Zabieg należy powtarzać każdego dnia. 

  Jak obniżyć cholesterol - domowe sposoby

Czy octem jabłkowym można usunąć brodawki?

Usuwanie brodawki łojotokowej domowym sposobem

Ocet jabłkowy jest sprzymierzeńcem w wielu dolegliwościach zdrowotnych, dzięki aktywnym składnikom wykazującym działanie lecznicze. Czy obecność tych substancji sprawdzi się także w przypadku usuwania brodawek? Z doświadczenia osób borykających się z tym problemem, wynika, że zdecydowanie tak.

Zawartość kwasu octowego sprawia, że zarówno bakterie, wirusy jak i grzyby są skutecznie niszczone i usuwane z powierzchni zainfekowanej skóry. Stopniowe przenikanie octu w głębsze warstwy brodawki, podrażnia ich strukturę, ułatwiając ich całkowite odpadnięcie.

Warto wypróbować tę metodę w praktyce, bowiem jest szybka i łatwa w przygotowaniu. Wystarczy zaopatrzyć się w sterylny wacik, ocet jabłkowy, gazę oraz plaster, bądź bandaż.

Niewielką ilość octu jabłkowego należy rozcieńczyć w przegotowanej wodzie, następnie zamoczyć wacik i przykleić na powierzchnię brodawki. Poleca się, aby taki kompres pozostawić na noc. Pozwoli to na szybsze uzyskanie pożądanych efektów.

Ocet jabłkowy nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych środków stosowanych w domowych apteczkach. Bezpieczny skład o łagodnym stężeniu, łatwa dostępność oraz przystępna cena to dodatkowe zalety takiego rozwiązania.

Warto jednak w trakcie kuracji każdego dnia kontrolować stan skóry, a przed zastosowaniem upewnić się, czy nie jesteśmy uczuleni, na któryś ze składników octu jabłkowego. 

Jak pozbyć się brodawki łojotokowej domowym sposobem?

Trwałe pozbycie się brodawki łojotokowej w zaciszu domowym jest możliwe, gdy jesteśmy świadomi dobroczynnych właściwości naturalnych składników.

Ten rodzaj zmiany skórnej wyróżnia się miejscem występowania- wykwity pojawiają się na wielu częściach ciała np. na tułowiu, kończynach górnych, a także w obrębie twarzy i powiek. Brodawki łojotokowe można usunąć kilkoma domowymi sposobami o sprawdzonym działaniu. Do najskuteczniejszych zaliczamy:

 • zastosowanie octu jabłkowego– ten produkt naturalnej fermentacji jabłek należy przed użyciem rozcieńczyć w wodzie, a następnie zaaplikować nasączony wacik na powierzchnię brodawek, zabieg można powtarzać kilka razy dziennie. 

 • wcieranie witaminy A– substancja wykazuje działanie złuszczające, co przyśpiesza osuszenie i odpadnięcie brodawek z ciała, kapsułkę należy bezpośrednio wcierać w wykwity skórne, aż do momentu zauważenia efektu 

 • olejek z glistnika– preparat dostępny jest w sklepach zielarskich, hamuje rozrost brodawek, aplikacji olejku należy dokonać jedynie miejscowo poprzez patyczek, wacik, bądź aplikator

  Szkarlatyna u dzieci

Czym wysuszyć brodawki?

Czym wysuszyć brodawki

Dokładne wysuszenie brodawek jest pomocne w dalszych etapach walki z tymi wykwitami, bowiem przyśpiesza proces całkowitego obumarcia i odpadnięcia. Do preparatów wysuszających brodawki zalicza się kwas salicylowy oraz kwas mlekowy.

Na podobnej zasadzie działa także kwas octowy zawarty occie jabłkowym. Produktem bogatym w naturalny kwas mlekowy jest jogurt, który w połączeniu z aspiryną skutecznie osuszy powierzchnię brodawek. Warto także wykorzystać złuszczające działanie sody oczyszczonej.

Wystarczy rozpuścić niewielką ilość tego związku w przegotowanej, ostudzonej wodzie i kilka razy dziennie przykładać do brodawek. Wskazane jest także stosowanie soku z cytryny. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by jaro on Porady J8.pl

Dlaczego nie zgłosić się do lekarza w sprawie usunięcia brodawki?