Wirusa HPV

Obecność w ciele wirusa HPV czyli  wirusa brodawczaka ludzkiego, jest dziś bardzo powszechna wśród ludzi, oficjalne statystyki pokazują, że wirus ten dotknął ponad 50% ludzi.

Niebezpieczeństwo polega na tym, że wirus ten łatwo przenosi się w codziennych warunkach, poprzez uściski dłoni, pocałunki, stosowanie zwykłych artykułów higienicznych. Dlatego brodawki inaczej nazywane kurzajkami powinny być usuwane, ponadto wyglądają nieefektownie.

Dlaczego można zarazić się kurzajkami?

Najbardziej prawdopodobną drogą transmisji wirusa HPV jest kontakt seksualny. Brodawki czyli inaczej kurzajki powstają jeśli oczyszczanie skóry uszkadza warstwę powierzchniową naskórka, wirus brodawczaka łatwo przenika do jego głębokich struktur, zaczyna tam żyć i namnażać się, ostatecznie wydzielając nieprzyjemne formacje na powierzchnię.

Znane domowe sposoby na kurzajki

We współczesnym społeczeństwie wiele osób ufa tradycyjnej medycynie w leczeniu wielu chorób. Istnieje wiele sprawdzonych domowych sposobów na kurzajki, najbardziej skuteczne obejmują:

  • Mlecz. Mleczkiem z mniszka lekarskiego można smarować kurzajki kilka razy dziennie. Ważne jest, aby pozostawić je do wyschnięcia. Powtarzać, aż zmiana skórna całkowicie zniknie. Ten sposób można stosować tylko w lecie.

  • Glistnik. Sokiem ze świeżo ściętych liści glistnika można również smarować kurzajki. Procedurę należy powtarzać 2-3 razy dziennie, aż pojawią się czarne kropki.

Domowe sposoby na kurzajki ze spiżarni

Usuwaniu kurzajek
  • Czosnek. Należy przecisnąć go przez praskę i nakładać na kurzajki, ważne jest, aby upewnić się, że nie ma to wpływu na skórę wokół. Na czosnek trzeba nałożyć folię, a następnie bandaż. Efekt jest zauważalny po kilku aplikacjach.

  • Cebula. Metoda aplikacji jest podobna do czosnku. Potrafi zniszczyć korzenie kurzajki.

  • Soda i ziemniaki. Wykonywany jest roztwór sody (łyżka stołowa w szklance wody). Taką mieszaniną należy nacierać kurzajki przez kilka minut. Następnie nałożyć miazgę z ziemniaków i zakryć gazą. Podobnie można przygotować roztwór z mydła.

  • Skórka bananowa. Pocierać nią kurzajki każdego ranka. To narzędzie jest skuteczne, ponieważ skórka zawiera składniki, których bardzo obawiają się takie formacje skórne. Najważniejsze jest regularne wykonywanie procedury, w przeciwnym razie nie przyniesie ona sukcesu.
  Szybkie śniadanie - najlepsze i najprostsze śniadanie na szybko

Bardziej zdecydowane domowe sposoby na kurzajki

  • Kwas octowy. Potrzebna jest tylko kropla którą można posmarować kurzajki. Nasmarować skórę tłustym kremem, aby jej nie poparzyć. Aby osiągnąć sukces, trzeba powtarzać tę procedurę przez długi czas.

  • Lód. Nałożyć kawałki lodu na kurzajki a z czasem można zobaczyć zmianę rozmiaru brodawki. Bardziej odpowiednia metoda dla małych zmian skórnych.

  • Kreda. Należy kredę zmielić na pył, nałożyć w formie kompresu na noc.Taki sposób na kurzajki jest w  stanie poradzić sobie z wirusem, a także nie uszkodzi tkanki.

  • Ciepła słona woda. Aby pozbyć się kurzajek, należy moczyć je tak długo, jak to możliwe. Ta metoda jest nieco sprzeczna z tradycyjnymi metodami usuwania brodawek, które polegają na skrobaniu lub nawet odcinaniu brodawek. Moczenie pomoże utrzymać zdrową skórę, ponieważ nie jest traumatyczne.

Kwas salicylowy do wykorzystania w usuwaniu kurzajek

Dermatolodzy twierdzą, że najmniej inwazyjne i delikatne chemiczne leczenie brodawek odbywa się przy użyciu kwasu salicylowego, substancją pochodzącą z kory wierzby, która jest identyczna z aspiryną. W tym celu potrzebny będzie płynny kwas, który jest obecny we wszystkich aptekach. Kwas salicylowy spowoduje jej całkowite zniknięcie.

Zalecane jest nakładanie produktu na zmianę i utrzymywanie go przez pięć minut. Jeśli robi się to raz na dwa do trzech dni, można pozbyć się nawet najstarszych kurzajek. Należy jednak zachować ostrożność podczas stosowania kwasu salicylowego. Jak każdy kwas powoduje podrażnienie błon śluzowych. Nie można pocierać oczu i warg rękami bez umycia ich po zabiegu. Nie stosować po oparzeniu słonecznym i jeśli w pobliżu brodawki jest otwarta rana lub skaleczenia.

Inne znane środki na kurzajki

To tylko niektóre wskazówki, jak usunąć brodawkę w domu. Wiadomo, że produkty roślinne, takie jak papaja, skórka cytryny, witamina C, olej rycynowy są nie mniej skuteczne. Eksperci medycyny alternatywnej twierdzą, że produkty te działają z różnych powodów. Na przykład papaja zawiera enzym, który niszczy martwą tkankę skórną. Substancje chemiczne w skórce cytryny i skórze banana rozpuszczają kurzajki. Dobrze wiedzieć, że witamina C w skórce pomaga zwalczyć wirusa HPV.

  Jaki sport uprawiać przy problemach z kolanami?

Wszystkie powyższe metody należy wykonywać zgodnie z zaleceniami, aż problem całkowicie zniknie. Domowe sposoby na kurzajki zostały już wypróbowane i okazały się najlepsze. A przedział cenowy jest bardzo niski. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem. Po zbadaniu i konsultacji będzie można zdecydować, jak poradzić sobie z problemem.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by alka on Porady J8.pl

Ja z kurzajkami idę od razu do lekarza.