Każda kobieta marzy o tym, aby zawsze i wszędzie wyglądać idealnie, a zatem nieustannie dąży do perfekcji we wszystkim. Dziś, według opinii publicznej, nic nie ozdabia tak dobrze kobiety jak efekt naturalności. Dlatego w ostatnich latach coraz więcej kobiet staje się zwolenniczkami makijażu permanentnego brwi. Grube brwi z gładkim zagięciem bez ostrych linii są z powrotem w modzie. Główny plus takiego kształtowania brwi to trwały efekt.

  Obecnie makijaż permanentny brwi to prawdziwie artystyczna procedura, która wymaga od linergistki nie tylko doświadczenia i umiejętności, ale także dobrego smaku. Jeśli specjalista wykonuje swoją pracę doskonale, w rezultacie klient otrzymuje naturalne brwi bez oczywistego efektu tatuażu, którego tak bardzo boją się współczesne kobiety.

Jakie są zalety makijażu permanentnego?

  Wielkimi zaletami makijażu permanentnego brwi jest jego trwałość i niezależność od warunków zewnętrznych, w tym pogody, a zatem prawdziwa okazja, aby zawsze wyglądać atrakcyjnie. To także możliwość podkreślenia naturalnych rysów twarzy. Żyjąc w stresie i pośpiechu pozostaje coraz mniej czasu na troskę o siebie, ale nie ma sensu wyglądać na zaniedbaną w żadnych okolicznościach.

Zalety makijażu brwi

  Ten sen staje się rzeczywistością dla tych, którzy decydują się na makijaż permanentny. W istocie jest to tatuaż wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia kosmetologicznego polegający na wstrzykiwaniu w obszar brwi nietoksycznego barwnika. Przed zabiegiem na powierzchnię skóry nakładany jest żel znieczulający, który przyczynia się do znieczulenia tego obszaru. Podczas procedury tatuowania wymagane są jednorazowe igły, które lingristka otwiera bezpośrednio przed wykonaniem.

Podstawowe techniki makijażu permanentnego brwi

  Dostępne są różnorodne techniki tworzenia makijażu permanentnego brwi. W zależności od własnych życzeń można stworzyć kolor cienia lub akwareli, aby podkreślić wyrazistość własnych pięknych konturów lub fryzurę, aby zrekonstruować brakujące włoski i stworzyć nowe formy. Makijaż permanentny brwi jest w stanie poprawić, jakość życia. Maskuje blizny po oparzeniach i inne rodzaje wad.

  Inhalacje z soli fizjologicznej

Wśród zalet tych technologii:

 • Efekt utrzymuje się od 7 miesięcy do 2 lat, w zależności od rodzaju skóry

 • Odpowiednie dla każdego rodzaju skóry

 • Minimalny uraz skóry

 • Brak bólu bez krwi i obrzęku

 • Maksymalny efekt naturalny;

 • W procesie gojenia utrata koloru jest minimalna, a okres powrotu do zdrowia jest krótki i prawie nie towarzyszy mu dyskomfort.

  Makijaż permanentny brwi można wykonywać na zupełnie różne sposoby. Na przykład podczas wykonywania techniki efektu 3D brwi wyglądają pięknie i naturalnie. Aby to zrobić, potrzebna jest wprawna ręka linergistki i odpowiednio dobrany pigment.

Inne techniki makijażu permanentnego brwi

   Następna technika – pudrowa. Umożliwia płynne wygładzanie przejść i tworzenie niezbędnej głębokości. Przy makijażu włoskowym każdy włosek jest rysowany osobno, w zależności od wybranego schematu. Podczas nakładania pigmentu lingristka rysuje każdy z włosów, tworząc ich długość, grubość, kierunek wzrostu. Używając techniki zwanej włosami europejskimi, narysowane brwi mają mniej więcej taką samą długość i leżą w kierunku wzrostu. Procedura odbywa się za pomocą sprzętu kosmetycznego i specjalnej dyszy z igłami.

  Technika makijażu permanentnego brwi wykonywana za pomocą specjalnego sprzętu jest mniej traumatyczna niż technika ręczna, dlatego lingristki używają jej częściej. Podczas procedury urządzenie tworzy linię za pomocą dziesiątek mikro-nakłuć, więc uniknięcie blizn jest znacznie łatwiejsze. Ta metoda pozwala uzyskać delikatny i naturalny makijaż brwi.

  Wschodnia technika jest bardziej skomplikowana, wymaga od lingristki naśladowania naturalnego skrzyżowania włosów o różnej długości i odcieniu, jednak makijaż wygląda bardziej naturalnie. Dzięki tej metodzie włosy są rysowane subtelniej, mają inną grubość, imitują naturalną krzywiznę i różne odcienie. W tym przypadku przenikanie barwnika następuje na płytszej głębokości naskórka, co oznacza, że ból z nakłuć igłą jest mniej dotkliwy i gojenie jest szybsze.   Technologia mieszana to kombinacja dwóch lub trzech technik w jednej (w zależności od preferencji). Ten rodzaj makijażu permanentnego brwi łączy w/w techniki, które pozwalają najpierw narysować włoski, a następnie je przyciemnić.

  Jak pozbyć się kataru?

  Brwi nie ucierpią podczas tej procedury i nadal rosną, ponieważ makijaż permanentny brwi wykonywany jest w górnych warstwach skóry, a cebulki są nienaruszone. W przeciwieństwie do ust i powiek, makijaż permanentny brwi praktycznie nie wymaga znieczulenia. Jeśli jednak klientka ma bardzo niski próg wrażliwości na ból, to podczas zabiegu może zostać zastosowana lidokaina.

Po zabiegu

  Natychmiast po zabiegu i 3 – 5 dni po nim pigment znajduje się nie tylko w górnej warstwie skóry na głębokości 2 mm, ale także na jej wierzchu, w naskórku. A dopóki nie nastąpiło zagojenie tego obszaru wynik makijażu będzie bardziej żywy. Aby przyspieszyć gojenie, odżywienie skóry, i zapobiec powstawaniu strupów, należy zastosować specjalną maść.

Skład pigmentu? Czy może wystąpić reakcja alergiczna?

  Każdy pigment składa się z rzeczywistego barwnika, wody, alkoholu i składników, które nadają mu pożądane właściwości absorpcji, jednorodności, dystrybucji w skórze. Składniki te obejmują glicerynę, sorbitol oraz inne substancje. Wysokiej, jakości markowe pigmenty są wysoce oczyszczone, nie mają zanieczyszczeń, barwniki w nich mogą być organiczne lub mineralne, stosuje się również tlenki metali.

Makijaż permanentny i osiągane korzyści

  Wygoda, oszczędność czasu przy tworzeniu makijażu. Makijaż wygląda dobrze w różnych warunkach. Pigment nie rozpłynie się w żadnych okolicznościach, ani podczas pływania, ani w długiej podróży, ani podczas intensywnego treningu. Pogoda nie może zepsuć wyglądu. Ani w zimowym chłodzie, ani w huraganowym wietrze i deszczu, ani w upalne dni kobieta nie będzie wyglądała niekorzystnie.

  Jest to zbawienie dla właścicieli brwi przerzedzonych i pozbawionych ekspresji. Z pomocą makijażu permanentnego brwi można znacznie zmienić  wizerunek. Trwały wynik to jest niezaprzeczalny fakt. Efekt zabiegu nie jest wieczny, ale trwa długo do 3 lat. Aby przedłużyć osiągnięty efektowny rezultat należy okresowo dokonywać poprawek.

  Co jeść przed treningiem?

Jak należy dbać brwi po makijażu permanentnym?

  Opieka jest ważną częścią, której nie należy lekceważyć. Pierwsze kilka dni to leczenie skóry środkiem antyseptycznym i nałożenie cienkiej warstwy leczniczej maści przeciwbakteryjnej. Nie należy używać kosmetyków na bazie alkoholu, aby uniknąć wysuszenia. Lepiej wykluczyć kremy tłuszczowe, zastępując je żelem.

Dbanie o brwi

  Lepiej też nie wystawiać się na bezpośrednie światło słoneczne, unikać długiego kontaktu z wodą i zmiennych temperatur. Nie należy również zapominać o używaniu kremu z filtrem, ponieważ ultrafiolet niszczy pigment. Jak już wspomniano, trwały makijaż brwi utrzymuje się około 3 lat, w zależności od techniki i rodzaju skóry, więc jeśli kobieta nie jest zadowolona z wyniku, będzie musiała poczekać, aż kolor stanie się jaśniejszy, a następnie zmienić kształt lub usunie pigment za pomocą lasera.

Czy to boli?

  Jak wiadomo, każde tatuowanie jest wykonywane przy użyciu igieł o różnej grubości i wprowadzając barwnik pod skórę klienta. Środek znieczulający nakłada się na powierzchnię skóry przed wstrzyknięciem, zwykle żel zawierający substancję znieczulającą.

Istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu, które należy znać:

 • Słabe krzepnięcie krwi

 • Cukrzyca

 • Astma oskrzelowa

 • Trądzik

 • Skłonność skóry do tworzenia blizn keloidowych

 • Łuszczyca

 • Zmniejszona odporność

 • Zakażenie HIV

 • Ciąża.
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Michalinka on Porady J8.pl
Polecam makijaż permanentny

Zdecydowanie warto się zdecydować na makijaż permanentny brwi! oszczędność czasu i zawsze dobry wygląd brwi 🙂