Jak powiększyć usta nie wychodząc z domu?

Niejedna kobieta marzy o wyraźnych, wydatnych ustach. Szeroka gama operacji plastycznych może działać przyciągająco na potencjalne klientki, jednak tak naprawdę korekty rozmiarów i kształtu możemy dokonać w zupełnie bezinwazyjny sposób.

Poprawianie urody to nie wymysł ostatnich dziesięcioleci, metody upiększania doskonalone były przecież od wieków, znane są zarówno sposoby faktycznie wpływające na rozmiar warg, jak i proste, wizualne sztuczki, które sprawią, że wszystkim wokół będzie się wydawać, że usta są większe i bardziej zmysłowe.

Najprostsze metody są często najlepsze, do tego z pewnością bezpieczniejsze, niż eksperymentowanie z tanimi zabiegami. Prosty masaż z pewnością nie wyrządzi nam krzywdy, dla tego warto zapoznać się najpierw z naturalnymi technikami, zanim spróbujemy poszukać czegoś, co zmieni nasz wygląd na stałe.

Masaż ust naturalnie powiększa usta

Odpowiednie pobudzenie tkanek i poprawienie krążenia może dobrze wpłynąć na objętość warg, wystarczy do tego zwykła szczoteczka do zębów, zaś sam proces sprowadza się do kilku minut delikatnego naciskania i przejeżdżania po każdym fragmencie obu warg, wystarczy tylko pamiętać o tym codziennie przed umyciem zębów. Szczoteczka świetnie poprawi krążenie i pobudzi receptory w skórze, co sprawi, że do warg dopłynie nieco więcej krwi.

Ćwiczenia powiększające usta

Wargi to mięśnie i skóra, a mięśnie można ćwiczyć. Kilka minut wypowiadania różnych głosek, czy wydymania ust powinno skorygować rozmiar warg. Robienie tzw. dziubka, zasysanie ust i ściskanie również powinno pomóc. Wymienianie głosek, takich jak: a, e, i, y, czy u to również doskonały pomysł, wydawanie tych dźwięków angażuje różne elementy ust, co świetnie pobudza naczynia krwionośne i skórę.

Na takie ćwiczenia nie musimy sobie gospodarować czasu, możemy to przecież robić podczas czytania książki, oglądania telewizji, albo przeszukiwania Internetu, to proste, powtarzalne czynności, wystarczy trochę popracować i każdemu wejdą w nawyk!

Unikaj chłodu i wyschniętych warg

Trwałe zimno sprawia, że naczynia krwionośne się kurczą, jeśli chcesz tego uniknąć staraj się zimą zasłaniać usta szalikiem, albo spróbuj rozmasowywania warg palcami, w taki sposób, żeby robiły się cieplejsze.

Warto zadbać o to, żeby skóra na ustach nie wysychała i nie niszczyła się. Oczywiście chwilowe wystawienie na zimno, chociażby przy jedzeniu lodów, albo wyjściu do sklepu nie będzie miało większego znaczenia, dopóki usta nie są zmarznięte, ani wysuszone nic im nie grozi.

Przyprawy

W składzie kosmetyków dedykowanych do powiększania ust mamy kilka mocniejszych przypraw, więc dlaczego tego nie spróbować? Trochę chili, tabasco, pieprzu, albo chociaż cynamonu powinno pobudzić nieco usta, wystarczy odrobinę wetrzeć w wargi, oczywiście zachowując przy tym umiar, w przeciwnym razie efekt będzie szybki, ale nieprzyjemny i mało zdrowy.

Masaż kostką lodu

Masaż ust kostką lodu

Przejechanie kostką lodu po wargach również wpłynie na ich rozmiar, nie należy jednak robić tego zbyt długo, lepiej nie doprowadzać do wychłodzenia ust, w przeciwnym razie źle to wpłynie na ich  ogólny wygląd i może je nawet delikatnie pomniejszyć. Masaż powinien być szybki, składać się z przyciskania i przejeżdżania po wargach pod różnymi kątami. Kilka powtórzeń może zdziałać cuda.


Makijaż powiększający usta

Jeśli zależy nam na szybkim efekcie odpowiedni makijaż może zastąpić inne zabiegi. Ciemniejszy kolor szminki przyciągnie uwagę i poprawi wyrazistość ust, dając złudzenie pełniejszego, bardziej widocznego kształtu, dodatkowa, ciemniejsza obwódka dookoła każdej wargi wzmocni ten efekt jeszcze kilkukrotnie, oczywiście nie można przesadzać, w przeciwnym wypadku złudzenie zniknie.

Makijaż powiększający usta

Najlepiej poćwiczyć przed lustrem, możemy wykonywać zdjęcia po każdej próbie i porównywać efekty, w ten sposób na pewno znajdziemy odpowiednią barwę i typ makijażu dla naszych ust. Ostatecznie liczy się wrażenie, a ludzkiemu umysłowi łatwo coś zasugerować przy pomocy silnych barw. Jeśli ograniczymy pozostały makijaż, efekt wyostrzonych, pełniejszych ust będzie jeszcze większy.

Jaką technikę wybrać?

Wszystko zależy od tego, co jest naszym celem. Mężczyźni to głównie wzrokowcy, makijaż podkreślający usta z łatwością przyciągnie uwagę, co innego jeśli chcemy powiększyć usta, żeby podobać się głównie sobie, wówczas podane wcześniej techniki masażu i rozbudowane ćwiczenia będą idealnym wyborem.

Z pewnością prosty masaż, czy to dłońmi, czy szczoteczką do zębów nie wywołała niepożądanych skutków, więc warto go przynajmniej spróbować.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Werka on Porady J8.pl

Na sobotnią imprezę zrobie sobie makijaz powiększający usta.