Zbliża się lato, sezon aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu lub, dla mniej żywiołowych, okres leniwego wygrzewania się na słońcu. Jednak nawet jeśli na myśl o wymarzonych wakacjach wylewanie siódmych potów w trosce o poprawę sylwetki jest ostatnią rzeczą, jaka przychodzi Ci do głowy, ładne ciało jest czymś, co w okresie wakacyjnym jest szczególnie istotne. W związku z czym wiele osób będzie chciało pozbyć się w najbliższym czasie zbędnych kilogramów.

Nie tylko piękne ciało?

Po miesiącach siedzenia w swetrach i dresach można w końcu zrzucić zbędne warstwy. Jedną z najczęściej wybieranych form wypoczynku w lato jest plażowanie. Dlatego wiele osób już od wiosny martwi się o to, czy nie będzie miało powodów do wstydu ubierając się w strój kąpielowy. Przez to już od wiosny głowią się, jak dobrać odpowiednią dietę.

Po trwającym całą zimę rozgrzewaniu się litrami gorącej czekolady do łask wracają przepisy na potrawy fit. Systematycznie rosnąca temperatura powoli zaczyna sprzyjać aktywnościom na świeżym powietrzu – w maju parki stają się pełne od osób spacerujących, trenujących nordic walking lub mierzących się w pełnych emocji grach zespołowych.

W okresie tym ogromną popularnością cieszą się także różnego rodzaju turnusy odchudzające, zwłaszcza te nad morzem. Mimo że w większości za działaniami tymi stoi chęć pozbycia się nadmiernej wagi, robiąc to przynosimy sobie o wiele więcej korzyści.

Poprawa kondycji

Jedną z najszybciej odczuwanych korzyści z rozpoczęcia bardziej aktywnego stylu życia jest odczuwalna poprawa kondycji fizycznej. Już po niedługim czasie zauważamy, że mniej się męczymy i różne czynności kosztują nas mniej siły. Możemy robić więcej i dłużej.

  Jak obniżyć cholesterol - domowe sposoby

W odzyskiwaniu zaniedbywanej miesiącami kondycji kluczowa okazuje się regularność. Na wysiłek fizyczny powinniśmy znajdować czas codziennie, by cieszyć się jak najlepszymi efektami. Trening siłowy, interwałowy, biegi dystansowe? Wszystko się sprawdzi!

Wpływ aktywności fizycznej i diety na samopoczucie

Nie od dzisiaj wiadomo, że kluczem do zgubienia niepotrzebnej wagi jest sport i zdrowa dieta. To duet, który gwarantuje niemal pewne rezultaty. Aktywność fizyczna nie tylko przekłada się na poprawę ogólnej wydolności organizmu, ale ma także duży wpływ na nasze samopoczucie. Nie bez powodu mówi się, że ruch to zdrowie. Warto jednak dodać, że nie tylko zdrowie fizyczne, ale także psychiczne.

Sport może znacząco pomóc osobom zmagającym się z problemami na tle stresowym. Ćwicząc rozładowujemy nagromadzone dniami, a nawet tygodniami napięcie, dzięki czemu możemy sobie lepiej radzić z trudnymi sytuacjami. Nie bez wpływu na naszą psychikę i ogólny mentalny dobrostan jest także dieta. Naukowcy coraz częściej zwracają uwagę na fakt, że to co jemy w ogromnym stopniu przyczynia się do pracy naszego mózgu. Zdrowe nawyki żywieniowe mogą wesprzeć osoby, które doświadczają lęków i zaburzeń depresyjnych.

Inne korzyści zdrowotne – mniejsze prawdopodobieństwo chorób

Korzyści dla zdrowia płynące z bardziej świadomych wyborów żywieniowych i poświęcania czasu na aktywność fizyczną są wszechstronne. Dowiedziono, że pomagają w prewencji różnych chorób. Jest to prawdą także w odniesieniu do najczęstszej przyczyny zgonów u Polaków, czyli chorób układu krążenia. Osoby aktywne mogą cieszyć się mniejszym prawdopodobieństwem wystąpienia groźnych chorób, które nierzadko stanowią zagrożenie dla życia.

Nie tylko aktywność ruchowa ma ogromne znaczenie w profilaktyce chorób. W przysłowiach, mimo że zazwyczaj wydają nam się banalne, znajduje się zazwyczaj pewna mądrość. W przypadku powiedzenia “jesteś tym, co jesz”, powinniśmy brać jego przekaz wyjątkowo na poważnie. Niezdrowa dieta przez długi czas to prosty krok do konieczności odbycia wizyty u lekarza.

  Po czym poznać dobrego optyka?

Sport i dieta, choć tradycyjnie kojarzone z odchudzaniem, mają zatem szereg korzyści wykraczających poza estetykę ciała. Dlatego warto poświęcać im odpowiednio dużo uwagi. Niedopatrzenia w tej sferze mogą przynieść wiele negatywnych konsekwencji w przyszłości.

Artykuł powstał przy współpracy z Fox Boot Camp.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews