Oczyść swój organizm. Sposób na rozsądny detoks

Oczyszczanie organizmu jest potrzebną kwestią, o której powinien pamiętać każdy z nas. Dzięki niemu pozbędziemy się wielu toksyn, które zatruwają nasz organizm, powodują osłabienie oraz złe samopoczucie. Zanim jednak zabierzemy się na nie, powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. Organizm, który nagle dostanie szoku może źle zareagować i w efekcie oczekiwany detoks przyniesie więcej szkody, niż pożytku.

Rzetelne przygotowanie przed oczyszczaniem organizmu

Jeżeli zależy Ci na zdrowym i rozsądnym detoksie, już kilka dni wcześniej powinieneś przygotować na niego swój organizm. Odstaw szkodliwe substancje, przede wszystkim alkohol, nikotynę oraz kofeinę. Ponadto ogranicz białą mąkę, mleko, jajka, mięso oraz inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Dzięki temu usprawnisz cały proces oczyszczania organizmu oraz złagodzisz jego objawy.

Właściwa dieta oczyści organizm

Aby zdecydować się na najbardziej optymalny dla Ciebie detoks, przeglądnij polecane diety i zdecyduj się, która najbardziej Ci odpowiada. Zazwyczaj stosuje się dwutygodniowe oczyszczanie organizmu, które powoli, aczkolwiek skutecznie usuwa wszelkie toksyny z organizmu. Po tym okresie poczujemy, że nasz organizm jest lżejszy i zdrowszy, a my sami zauważymy, że nasze samopoczucie jest znacznie lepsze.

Taki detoks to również doskonały sposób na zaobserwowanie, w jaki sposób właściwa dieta wpływa na funkcjonowanie całego naszego ciała – zarówno sfery fizycznej, jak i psychicznej.

Dieta dwutygodniowa oczyszcza

Jedną z zalecanych diet oczyszczających organizm jest dieta dwutygodniowa, która polega na wprowadzaniu do swojego jadłospisu kolejnych produktów. Zaczynamy od bardzo ograniczonej gamy żywności, by na koniec detoksu wprowadzić większość zjadanych przez nas produktów.

  Domowe sposoby na pryszcze

Pierwsze trzy dni detoksu polegają na spożywaniu surowych oraz gotowanych owoców i warzyw. Może przyrządzać sobie sałatki, koktajle, wyciskane soki. Należy jednak pamiętać o tym, że nie wolno nam spożywać niczego poza tymi produktami. Dopiero w 4 dniu detoksu wprowadzamy fermentowane produkty mleczne.

Taki stan otrzymujemy przez kolejną dobę. 6 dnia zaczynamy jeść płatki, kasze i ryż. 8 dnia wprowadzamy również biały chudy ser. 10 dnia zaczynamy spożywać także ryby, a 12 dnia chude białe mięso. Detoks trwa jeszcze przez kolejne dwa dni i kończy się po 14 dniach od rozpoczęcia.

Dieta sokowa ma dobre skutki

Dieta koktajlowa detoks

Popularną dietą oczyszczającą, po którą sięga wiele osób jest również dieta sokowa. Ona również trwa przez 2 tygodnie. Polega na tym, że spożywamy jedynie lekkostrawne posiłki. Poza nimi codziennie wypijamy 0,5-1l świeżo wyciskanych soków z owoców i warzyw.

Taki detoks ma wpłynąć na usunięcie wszystkich toksyn z naszego organizmu. Trzeba pamiętać o tym, że większość owoców i warzyw to świetne antyoksydanty, które skutecznie wspomagają nasze ciało w walce ze szkodliwymi substancjami.

Dieta koktajlowa 3 szklanki dziennie

Inną, równie popularną dietą oczyszczającą jest dieta koktajlowa. Polega ona na tym, że możemy spożywać jedynie produkty zbożowe oraz chude mięso. Poza posiłkami powinniśmy wypijać trzy szklanki dziennie koktajli, które przygotowujemy z kefirów oraz owoców i warzyw.

Kefir jest bogaty w wiele dobroczynnych bakterii i składników pokarmowych, zaś owoce i warzywa to źródło antyoksydantów. Dzięki nim skutecznie oczyścimy swój organizm. Dieta trwa dwa tygodnie.

Alternatywna dieta jabłkowa

Dieta jabłkowa detoks

Inną, alternatywną dietą oczyszczającą, która trwa znacznie krócej jest dieta jabłkowa. Polega ona na tym, że przez 1 lub 2 dni powinniśmy spożywać jedynie jabłka i pić soki jabłkowe oraz herbaty zielone. To szybki sposób, który pozwala oczyścić nasze jelita z zalegających w nich resztek. Znajdujące się w jabłkach pektyny wspomagają proces oczyszczania i skutecznie wypróżniają nasz organizm z niepotrzebnych mu składników.

  Wągry na nosie

Oczyszczanie organizm z toksyn – Podsumowanie

Niezależnie od tego, jaką wybierzemy dietę powinniśmy pamiętać o tym, że oprócz detoksu bardzo istotne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody, która nawodni nasz organizm.

Ponadto udowodniono, że najlepszym sposobem na wzmocnienie efektu jest aktywność fizyczna, która dodatkowo wspomaga nasz organizm w usuwaniu zalegających w nim toksyn. Warto również pić herbaty ziołowe, które działają moczopędnie, pomagają pozbyć się obrzęków, działają przeciwzapalnie i przeczyszczająco.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 2 reviews
by Acybedes on Porady J8.pl

to rzeczywiście pomaga i człowiek czuje się po takim oczyszczaniu o niebo lepiej

by Andrzej on Porady J8.pl

Jestem po takim detoksie czuje się naprawdę dobrze.