Jak uroda pomaga w życiu?

Nie od dzisiaj wiadomo, że osobom atrakcyjnym fizycznie żyje się łatwiej. Jednocześnie zwykle jest tak, że osoby ładne wcale tego nie odczuwają a przychylność otoczenia traktują, jako coś naturalnego. Uroda ma szczególne znaczenie w przypadku kobiet, choć i panom przynosi pewne profity.

Kiedy uroda pomaga w życiu?

Psychologowie już dawno dowiedli, że osoby ładne są postrzegane, jako lepsze i niejako z automatu przypisuje im się pozytywne cechy charakteru.

Osobie ładnej jest, więc łatwiej przede wszystkim wtedy, gdy wchodzi w interakcje z ludźmi jej nieznanymi. Dzieje się tak, dlatego, iż w sytuacji, gdy kogoś jeszcze nie znamy oceniamy go po wyglądzie. Jeśli więc osoba ładna znajdzie się w urzędzie, przychodni czy w innym miejscu publicznym z dużym prawdopodobieństwem zostanie milej obsłużona od osób nieatrakcyjnych.

Dzięki temu zyskuje ona w bardzo wielu codziennych sytuacjach. Atrakcyjna kobieta łatwiej pomyślnie załatwi sprawę w urzędzie, dostanie większy rabat w sklepie albo wręcz zostanie obsłużona poza kolejnością. W wielu badaniach udowodniono także, że gdy osoby atrakcyjne proszą obcych o pomoc to szybciej ją uzyskają niż osoby nieatrakcyjne.

Atrakcyjni fizycznie a życie towarzyskie

Uroda a sukcesy zawodowe

Osoby ładne łatwiej wchodzą w związki i szybciej zakładają rodziny. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, bo jak wiadomo mężczyźni są wzrokowcami i wybierając kandydatkę na żonę w pierwszej kolejności oceniają jej wygląd.

Cały ten proces zaczyna się jednak dużo wcześniej. Osoby ładne są pożądane towarzysko gdyż wiele osób pragnie podnieść swoją samoocenę poprzez znajomość z osobą atrakcyjną. Ładna kobieta z dużym prawdopodobieństwem będzie, więc miała wielu znajomych, będzie często zapraszana na imprezy, dzięki czemu rosną jej szanse na znalezienie równie atrakcyjnego partnera. Osoby ładne mają też większą pewność siebie, dlatego swobodnie nawiązują nowe relacje, nie boją się wyzwań i mają ciekawsze życie.

  Herbata z pokrzywy

Uroda a sukcesy życiowe

Uroda idzie także w parze z sukcesami życiowymi a szczególnie zawodowymi. Nie jest tajemnicą, że ładna kobieta dużo szybciej znajdzie dobrą pracę a w niektórych sytuacjach będzie jej także łatwiej później awansować.

Uroda ma szczególne znaczenie w takich zawodach jak aktor, piosenkarz, modelka, prezenterka. Gdy ładna kobieta zaczyna pracę powiedzmy w korporacji i jest zwykłym szeregowym pracownikiem to i tak ma duże szanse na to, że często będzie miała okazję do szerszego zaprezentowania siebie. To właśnie najładniejsze pracownice wysyłane są na targi, prezentacje oraz towarzyszą prezesom na ważnych spotkaniach służbowych.

Często to także one prezentowane są na firmowych plakatach czy banerach. Piękne kobiety łatwiej awansują, bo nie boją się nowych wyzwań, chętnie wyjeżdżają służbowo, biorą udział w szkoleniach czy uzyskują kolejne specjalizacje.

Jak poprawić urodę by zwiększyć swoje szanse na sukces?

Uroda w pracy pomaga

Niektóre osoby są naturalnie ładne i w zasadzie niewiele muszą robić by dobrze wyglądać. Nie każdy ma jednak to szczęście, by wyglądać idealnie. Osoby mniej atrakcyjne mogą jednak wiele zrobić w kierunku poprawy swojego wizerunku.

Kluczowe będą tutaj takie elementy jak właściwa waga, dbanie o stan uzębienia, cery, dobrze dobrana odzież. Przyda się, więc stosowanie diety i właściwa aktywność fizyczna. Nad dobrym wizerunkiem trzeba się napracować, ale z pewnością warto to robić, by odnosić większe sukcesy w pracy a co za tym idzie podnieść swoje dochody.

Czy uroda może przeszkadzać w życiu?

Osoby atrakcyjne czasami skarżą się na swój los i twierdzą, że niecodzienna uroda może być udręką. Niektóre ładne kobiety mają obawy, co do tego, czy ich partnerzy związali się z nimi ze względu na ciekawe wnętrze czy tylko, dlatego, że są ładne. Atrakcyjne kobiety, które odniosły duże sukcesy zawodowe bywają posądzane o to, że swoją pozycję zdobyły nieuczciwie.

  Pozycjonowanie stron cennik - ile kosztuje skuteczne pozycjonowanie strony?

Wreszcie piękne kobiety mogą stawać się ofiarami molestowania zarówno w miejscu pracy jak i w życiu prywatnym. Jak widać czasami zdarzają się sytuacje, gdy uroda może przeszkadzać, bo wzbudza na przykład zazdrość jednak w znakomitej większości przypadków jest ona pomocna.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Xawer on Porady J8.pl

W pracy mamy taką dziewczynę jest bardzo ładna. Szef i męska część pracowników też jest nią zachwycona.