Sposoby na makijaż cienkich i rzadkich brwi

O cienkich brwiach jeszcze parę lat temu marzyła każda kobieta. Chociaż największą popularnością cieszyły się w latach 20 i 30 XX wieku, to na początku lat 2000 kobiety znów ponownie najczęściej stylizowały swoje brwi w ten sposób.

Obecne trendy w makijażu uwzględniają jednak grubsze i bardziej ujarzmione brwi, które stanowią piękną oprawą dla oka, co sprawia, że posiadaczki cienkich i wyskubanych brwi robią wszystko, by takie posiadać. Rzadkie włoski na brwiach są często skutkiem długotrwałej depilacji, powodującej, że w niektórych miejscach włosy przestają odrastać.

W takich sytuacjach pomocne okazują się kosmetyki przeznaczone do makijażu brwi, którymi można osiągnąć praktycznie każdy kształt, grubość oraz kolor brwi. Jak malować cienkie brwi i jakie są sposoby, by zagęścić włoski?

Jak malować rzadkie brwi?

Malowanie rzadkich i cienkich brwi nie należy do najprostszych czynności, jednak regularna praktyka pozwala wyćwiczyć rękę i nauczyć się sposobu, by okiełznać swój rysunek brwi.

Makijaż cienkich i wyskubanych brwi jest polecany wszystkim kobietom, które marzą o gęstszej i naturalniej prezentującej się oprawie oka, którą bez wątpienia stanowią właśnie brwi. To one odpowiadają za wygląd całej naszej twarzy i pozwalają wyrażać mimikę. 

Malowanie rzadkich brwi powinno opierać się przede wszystkim na nadaniu im bardziej naturalnego kształtu, który przy przerzedzonych włoskach zostaje zaburzony.

Rysunek brwi musi uwzględniać zarówno dolną linię brwi wyznaczającą ich kształt, jak i ich odpowiednie wypełnienie imitujące naturalne włoski. Ruchy podczas malowania brwi muszą być pewne i przemyślane, co daje gwarancję pięknie prezentującego się makijażu brwi. 

  Kolka nerkowa w ciąży

Jak malować bardzo cienkie brwi?

Bardzo cienkie brwi należy malować przede wszystkim kosmetykami trwałymi i prostymi w użyciu, szczególnie, jeżeli osoba malująca się dopiero zaczyna swoją przygodę z makijażem.

Doskonale w tym celu sprawdzą się kosmetyki dostępne w drogeriach, których zakup nie rujnuje domowego budżetu. Szeroki wybór produktów do brwi sprawia, że każda kobieta może znaleźć idealny produkt do swoich indywidualnych potrzeb. 

By pomalować swoje brwi, można użyć pomady do brwi, kredki, żelu, pisaka czy cienia. W przypadku brwi cienkich najlepiej sprawdzi się jednak kosmetyk cechujący się mocniejszą pigmentacją, co gwarantuje jego odpowiednie krycie i przyczepność do skóry.

Warto wspomnieć, że skóra, na którą zostanie naniesiony produkt do brwi, musi być pozbawiona sebum. W tym celu może posłużyć przetarcie okolicy brwi delikatnym tonikiem czy hydrolatem. 

Pierwszym krokiem podczas malowania brwi jest wyznaczenie linii, która będzie wyznaczać kształt naszych brwi. Najłatwiejszym narzędziem jest cienka kredka do brwi w naturalnym kolorze brązu. Ruch powinien być lekki, ale zdecydowany. Konieczne jest także wyznaczenie łuków brwiowych, czyli miejsc, gdzie narysowane brwi będą lekko schodzić ku dołowi.

Decydując się na użycie pomady, niezbędny jest dodatkowy cienki pędzelek z syntetycznego włosia. Pomadą postępujemy dokładnie w taki sam sposób, jednak pamiętać należy, że pomada jest znacznie mocniej napigmentowanym produktem, więc pędzelka nie można dociskać zbyt mocno do skóry, ponieważ efekt będzie nienaturalny.

Gdy linia brwi zostanie wyznaczona, czas przejść do wypełnienia ubytków i nadania włoskom odpowiedniego koloru. Delikatnymi, muskającymi ruchami należy pociągać kosmetykiem ku górze, wraz z wzrostem włosków.

Początek brwi powinien być delikatniejszy i jaśniejszy niż reszta brwi, więc należy użyć naprawdę niewielkiej ilości kosmetyku, by stworzyć naturalne przejście kolorów. W sytuacji, kiedy rysunek brwi jest zbyt ciemny, można wykorzystać jednorazową szczoteczkę, którą należy wyczesać nadmiar kosmetyku. 

  Domowe sposoby na piękne rzęsy

Jak malować brwi jak ich nie ma?

W sytuacji, kiedy w miejscu brwi nie ma żadnych włosków, kwestia makijażu wygląda identycznie jak w przypadku brwi przerzedzonych i cienkich. Makijaż brwi powinien odbywać się w taki sam sposób z uwzględnieniem odtłuszczenia naskórka, który pozwoli długie godziny utrzymać rysunek na brwiach. 

Przyczepność kosmetyku do skóry zależy przede wszystkim od jej rodzaju. Na tłustej cerze makijaż brwi może się ścierać w ciągu dnia, więc lepiej użyć produktu wodoodpornego, na przykład wspomnianej już pomady. Gdy w miejscu brwi nie ma żadnych włosków, nie powinno się używać żeli do brwi, ponieważ są one zalecane przede wszystkim do ujarzmienia włosków i ich utrwalenia.

 Co zrobić z rzadkimi brwiami?

Posiadaczki cienkich brwi nie muszą rezygnować ze starań o piękne i naturalne gęste brwi. Istnieje szereg naturalnych sposobów, które pozwalają poprawić kondycję brwi i pobudzić cebulki do wzrostu.

Jak malować brwi

Pierwszą metodą zagęszczenia brwi jest regularne stosowanie olejku rycynowego. Produkt ten jest całkowicie naturalny i bezpieczny do stosowania nawet przez alergików. Już po kilku tygodniach można zaobserwować wzrost włosków, co może pomóc w późniejszym malowaniu brwi. Co ciekawe, olejek rycynowy może być stosowany także w celu zagęszczenia i wydłużenia rzęs.

Na rynku dostępne są także specjalne odżywki, których działanie opiera się na aktywnych składnikach stymulujących włosy do wzrostu. I w tym przypadku najważniejsza jest systematyczna aplikacja, która pomaga osiągnąć wymarzone efekty. Aby zapuścić brwi, konieczne jest także zaprzestanie depilacji. 

Co na cienkie brwi?

Na cienkie brwi pomagają również suplementy, które dostarczają niezbędnych witamin i minerałów odpowiedzialnych za prawidłową kondycję włosów. Należą do nich biotyna, cynk, selen, niacyna oraz witamina A i E. Wszystkie te składniki warto dostarczać także wraz z pożywieniem, z którego są zdecydowanie najlepiej przyswajalne. 

  10 niezwykłych zastosowań skorupek jajek

Jeżeli chcemy w szybkim czasie poprawić wygląd swoich brwi, pomocny okazuje się także makijaż permanentny. Wykonując zabieg w dobrym salonie, mamy pewność, że wygląd naszych brwi zostanie dopasowany do kształtu twarzy oraz będzie wyglądać maksymalnie naturalnie. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by iwona on Porady J8.pl

Bardzo ciekawy artykuł o malowaniu rzadkich brwi