Jak skutecznie pożegnać się z nałogiem papierosowym

Większość osób, które wpadły w szpony nałogu, jakim jest palenie papierosów,nieustannie poszukują skutecznych sposobów na rzucenie tego wyniszczającego zdrowie nałogu.

Producenci oferują wiele tabletek, które mają za zadanie skutecznie ograniczyć i w końcowym etapie wyeliminować liczbę wypalanych papierosów, jednak wiąże się to z długotrwałym przyjmowaniem tabletek, których działanie może wywierać szkodliwy wpływ na wątrobę. Dlatego rzucanie palenia, powinno odbywać się w sposób naturalny, bo tylko wtedy, osoba uzależniona od nikotyny, może mieć pewność, że proces powrotu do zdrowia będzie w pełni bezpieczny dla całego organizmu.

Odpowiednia motywacja kluczem do skutecznego pożegnania nałogu

Każdy palacz, borykający się na co dzień ze swoim nałogiem, dobrze wie, jak trudna i żmudna jest z nim walka i jak często kończy się przegraną. Jednak właściwa motywacja i jasne wytyczenie celu, może stać się skuteczną metodą wygrania z tym wyjątkowo podstępnym nałogiem, jakim są papierosy.

Wiadomo, że nałóg ten jest nie tylko szkodliwy dla zdrowia, ale także bardzo kosztowny. Dlatego każdy palacz, który pragnie definitywnie rozstać się z tym nałogiem, powinien postawić skarbonkę w widocznym miejscu i każdego dnia, odkładać do niej pieniądze, które przeznaczyłby na zakup kolejnej paczki papierosów. Powiększająca się kwota w skarbonce, działa niezwykle motywująco i pozwala dążyć do realizacji upragnionego celu, jakim jest zakup materialnej rzeczy lub wymarzonej wycieczki.

Walka z apetytem podczas kuracji antynikotynowej

Skuteczne metody rzucania palenia

Odkładanie pieniążków do skarbonki jest bardzo budujące i motywujące dla palacza, ale odstawienie nikotyny już nie działa na niego tak fantastycznie. U każdego palacza, pojawia się typowy zespół odstawienia używki, czyli drażliwość, napady głodu, nerwowość.

  Zgaga - czym jest i jak się jej pozbyć?

Dlatego, by nie wyprowadzić z równowagi siebie i najbliższego otoczenia, dobrze jest przygotować niezbędne produkty, pomagające w walce z tymi dolegliwościami. Słoiczek pestek z dyni, czy słonecznika, zawsze należy mieć pod ręką, by sięgnąć po nie w razie ataku głodu nikotynowego. Przegryzanie takich zdrowych nasionek, pomaga zająć ręce i głowę, które domagają się papierosa i nikotyny.

Pokrojone w drobne paseczki marchewki, także mogą stanowić doskonałą alternatywę dla typowych słodyczy, na które ma się ochotę podczas rzucania palenia. Dzięki takim zdrowym przekąskom, palacz unika sięgania po kolejnego papierosa, a jego sylwetka nie ucierpi w długim procesie żegnania nałogu.

Aby głowa pozostawała wolna pd nałogu

Osoby, które zdecydowały się na trwale rozstać z nałogiem palenia papierosów, muszą być świadome, że ich organizm będzie domagał się nikotyny, a ciało może stać się dla nich prawdziwym balastem. Oczywiście nadal widok słoiczka z pieniędzmi, staje się kluczowy dla przebiegu całej terapii, do której trzeba jednak dołączyć aktywność fizyczną, by zmotywować ciało do ruchu i walki.

Rzucanie palenia azdrowie

Proces odtruwania organizmu z nikotyny, wiąże się z wieloma przykrym dla organizmu symptomami, jak zmęczenie, ociężałość, rozdrażnienie i nieustanne myśli o chęci zapalenia chociaż jednego papierosa.

Dlatego wszelka aktywność fizyczna i ruch są bardzo pożądane i wręcz niezbędne w walce z każdym nałogiem, bowiem hormony szczęścia, jakie wyzwalają się podczas aktywności, sprawiają, że palacz znów czuje się szczęśliwy i odprężony, a jego myśli przestają krążyć wokół papierosów.

Magia nowych zapachów

Każdy palacz, który zdecydował się porzucić swój nałóg, odkrywa zupełnie obcy mu dotąd świat zapachów i smaków. Nikotyna zaburzała ich intensywne odczuwanie.

W trakcie terapii domowej, palacze na nowo poznają smaki i zapachy, czerpiąc z tego ogromną radość i satysfakcję. Także ubrania i skóra, pozostają wolne od smrodu nikotynowego, co zauważają nie tylko domownicy, ale i najbliższe otoczenie osoby uzależnionej.

  Jak oczyścić jelita?

Korzyści finansowe i zdrowotne z odstawienia papierosów

Aby przetrwać trudny początek walki z nałogiem papierosowym, trzeba uzbroić się w ogromną cierpliwość i spokój, bowiem nie będzie to walka ani łatwa ani przyjemna. Jednak powiększająca się kwota w skarbonce oraz widoczna poprawa skóry i zębów palacza, stają się czynnikami motywującymi do dalszej walki.

Osoby cierpiące na uzależnienie od nikotyny, zaczynają dostrzegać, że życie bez papierosów jest znacznie przyjemniejsze. Intensywne zapachy i smaki, cieszą palaczy, a wizja powiększającej się sumy pieniążków w skarbonce, działa niezwykle budująco na każdą osobę walczącą ze swoim uzależnieniem.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 2 reviews
by Mały on Porady J8.pl

ja znam dobry sposób na palenie!! silna wola!!!!!

by Bania on Porady J8.pl

Ciężko jest mi rzucić palenie, może teraz się uda.