Mrówki nie tylko komplikują życie właścicieli domów, psują produkty, ale także przenoszą różne infekcje, które są szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Dużą trudnością jest walka z tymi owadami. Wszystkie nowoczesne środki do zwalczania mrówek mają na celu całkowite zniszczenie kolonii przy pomocy dość silnych trucizn.

Jeśli w domu jest małe dziecko lub zwierzęta domowe, to nawet, jeśli przestrzegane są wszystkie środki ostrożności, nie można być całkowicie pewnym bezpieczeństwa tej metody. Domowe sposoby na mrówki zapewniają bezpieczeństwo całej rodzinie oraz oferują bardziej humanitarne metody walki z owadami.

Domowe sposoby na mrówki – humanitarne metody

Mrówek nie można nazwać jednoznacznymi szkodnikami, ponieważ robią dużo dobrego dla ludzi i przyrody: niszczą larwy pcheł, muchy, pluskwy i ćmy.

Z tego powodu dla wielu idealnym rozwiązaniem nie jest całkowite zniszczenie tych owadów, ale ochrona swojej przestrzeni życiowej przed nimi. Jeśli ktoś chce wybrać humanitarną metodę walki i nie chce niszczyć mrówek, taktyka odstraszania będzie najlepszym rozwiązaniem. Można wyprowadzić mrówki z mieszkania za pomocą zapachów:

  • Owoce cytrusowe

  • Goździki

  • Czosnek

  • Mięta pieprzowa

  • Lawenda

  • Liść laurowy

  • Anyż.

To prawda, że nie wszystkie te zapachy będą przyjemne dla człowieka. Ale zapach czosnku nie musi być rozpylany po całym domu, wystarczy posmarować przestrzeń przy listwach przypodłogowych, gdzie najczęściej pełzają czerwone mrówki.

Zapach mięty, goździków i cytrusów jest całkiem przyjemny, więc można zapalić aromatyczne lampy z olejkami. To odstraszy mrówki i poprawi atmosferę w domu. Mrówki nie tolerują zapachu octu. Meble i podłogę można traktować roztworem octu, który również stanie się silnym czynnikiem odpychającym. Innym składnikiem, którego mrówki nie lubią, jest pieprz cayenne. Można umieścić go w szczelinie, z której owady się wydostają.

Domowe sposoby na mrówki bytujące w domach

Czerwone lub czarne mrówki wkradające się do domu stanowią jedynie niewielką część całej populacji mrowisk. Niszcząc je, najprawdopodobniej nie rozwiąże się całego problemu, ale w połączeniu z innymi metodami może to mieć pozytywny wpływ.

  Rośliny oczyszczające powietrze

Można użyć pułapek, aby zniszczyć mrówki. Istnieje kilka opcji:

  • Można użyć lepu na muchy. Można go posmarować słodkim syropem, który przyciągnie owady, po czym się przykleją.

  • Butelki z syropem. Wlać syrop do plastikowych butelek i zrobić otwory na wysokości kilku centymetrów od niego.

  • Ponadto można stworzyć domowej roboty spray na czerwone mrówki. Dodać łyżkę mydła w płynie do dozownika wody i spryskać mrówki.

Kukurydza, jako środek ludowy na mrówki

Jeśli już ktoś zdecydował się zniszczyć kolonię mrówek, może użyć mąki kukurydzianej. Rozłożyć ją w miejscach, w których zauważono owady i poczekać. Domowe mrówki wezmą mąkę, jako zdobycz i wciągną do mrowiska, by nakarmić swoich krewnych. Nie mogą strawić tego produktu, zaczną ginąć. Ta metoda może zająć dużo czasu, ponieważ konieczne jest, aby każdy członek kolonii skosztował tego smakołyka.

Kwas borowy, jako domowy sposób na mrówki w mieszkaniu

Kwas borowy sam w sobie nie przyciągnie owadów, dlatego lepiej jest mieszać go z produktami, tworząc przynętę. Kwas borowy zatruwa mrówkę nie tylko po jego spożyciu, ale także poprzez kontakt z płaszczem chitynowym.

Aby zniszczyć mrowisko od wewnątrz, stężenie trucizny w przynęcie nie powinno być zbyt duże, w przeciwnym razie po prostu nie będzie czasu, aby przeciągnąć ją do miejsca przeznaczenia, ginąc po drodze.

Woda z dodatkiem sody na mrówki

Woda sodowa jest najłatwiejszym i najbardziej skutecznym narzędziem. Faktem jest, że w ciele mrówki znajduje się szczególna substancja kwasowa, która reaguje z sodą, to znaczy zasadą, i powoduje silny ból i śmierć jednostki. Trzeba wykonać następujące czynności: wymieszać wodę, sodę i cukier puder pół na pół. Mieszanka rozciągana jest na ścieżkach mrówek, w miejscach, gdzie obserwuje się ich akumulację lub odkryto mrowisko.

Proszek cynamonowy na mrówki

Cynamon na mrówki działa, jako odstraszasz. Faktem jest, że owady te nie tolerują ostrych zapachów i dosłownie chcą uciec od cynamonu, ale to jest główny problem. Gdy tylko zapach zniknie, powrócą i będą żyć jak wcześniej.

  Jak urządzić sypialnię z kącikiem dla niemowlaka?

Ponadto nie będzie możliwe codzienne używanie cynamonu w mieszkaniach z małymi dziećmi, które z pewnością tego spróbują, oraz ze zwierzętami domowymi, dla których zapach ten może być nietolerowany. Cynamonem należy posypać ścieżki, po których poruszają się mrówki, w miejscach ich akumulacji, pod cokołami, pod zlewem, w rogach pokoju.

Czosnek, jako domy sposób na mrówki

Czosnek sposób na mrówk

Wokół gniazda należy rozłożyć ząbki czosnku. Można też zetrzeć czosnek na tarce, a następnie połączyć go z trocinami. Powstała kompozycja powinna leżeć w pobliżu gniazda. Do przygotowania naparu czosnkowego należy użyć 1 główki czosnku, posiekać i zalać 10 litrami wody. Pozostawić na 24 godzin, a następnie wlać w mrowisko.

Dżem i drożdże na mrówki

Dżem można połączyć z drożdżami. Odczekać 2 godziny, a następnie umieścić sfermentowany napój przy gnieździe. Gdy tylko owad posmakuje przynęty, zginie.

Musztarda na mrówki w ogrodzie

Konieczne jest przygotowanie 60 g musztardy, dodanie 1 litra wrzącej wody. Przykryć zbiornik i poczekaj 3 dni. Przed użyciem rozpuścić koncentrat w 3 litrach wody. Ta kompozycja jest odpowiednia do ochrony dowolnych roślin. Po tym można wylać wszystkie gniazda owadów roztworem otrzymanym z 1 l wody i 10 g musztardy.

Rumianek znanym domowym sposobem na mrówki na zewnątrz domu

Rumianek sposób na mrówki

Rumianek jest jedną z najstarszych i najskuteczniejszych metod radzenia sobie z mrówkami. Faktem jest, że rumianek ma raczej nieprzyjemny zapach, dlatego owady tak bardzo go nie lubią. Główną zaletą tej metody jest to, że rumianek jest niedrogim produktem. Ponadto nie jest szkodliwy i toksyczny, czego nie można powiedzieć o preparatach chemicznych. Aby przygotować roztwór, należy wziąć 60 g rumianku i zalać nim 500 ml wrzącej wody. Zaparzać przez 3-4 godzin. Przed użyciem można dodać 50 g mydła. Służy do opryskiwania roślin w ogrodzie i szklarni.

Powyższe środki uratują dom, mieszkanie, ogród przed inwazją mrówek i zrobią to prawie za darmo. Zdarza się oczywiście, że z jakiegoś powodu nic nie pomaga przeciwko tym owadom, więc nie ma już potrzeby cierpienia, wystarczy zadzwonić do specjalistów.

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 2 reviews
by Iza on Porady J8.pl

mogę potwierdzić skuteczność rumianku w walce z mrówkami

by Sandara on Porady J8.pl

W domu nie miałam problemu ale na działce już tak. Takie niebieskie granulki kupiłam w markecie ogrodniczym i po kilku dniach mrówki się wyniosły 😉