Problem ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego to codzienność w każdym większym mieście, również w Krakowie. Dotyczy to szczególnie okolic atrakcyjnych dla turystów, takich jak Rynek Główny czy Wawel. Inna sprawa, że parkowanie w ścisłym centrum rynku parkowanie jest zabronione.

Możemy jednak zaparkować wokół Rynku w wyznaczonym do tego obszarze lub skorzystać z prywatnego parkingu w Krakowie. Co ważne, tego typu miejsc w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta w Krakowie jest stosunkowo wiele, a niektóre z nich dostępne są nawet przez całą dobę.

Czy warto więc zdecydować się na parkowanie na prywatnym parkingu w Krakowie? Jak znaleźć miejsce parkingowe w atrakcyjnej lokalizacji? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Miejsca postojowe w Krakowie

Atrakcyjne miejsce parkingowe w centrum Krakowa – jak je znaleźć?

Znalezienie miejsca parkingowego bezpośrednio w najbardziej atrakcyjnych turystycznie obszarach miasta jest niezwykle trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Parking z dala od tych miejsc jest z kolei mało komfortowy, gdyż trzeba nadrabiać dużo czasu i dystansu, aby dotrzeć do upragnionego celu.

Sytuacja ta dotyczy również Krakowa, gdzie zarówno turyści, jak i mieszkańcy stale usiłują zaparkować auto w okolicy Rynku Głównego. Z tego powodu w trakcie dnia, a szczególnie w okresie wakacyjnym, parkowanie przy Wawelu jest praktycznie niemożliwe – w ścisłym centrum Rynku jest to nawet zabronione. 

W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem może okazać się prywatny Kraków parking. W ostatnich latach powstało ich naprawdę wiele, dlatego każdy kierowca ma szansę na znalezienie miejsca na swój samochód. Dodatkowo parkingi w centrum, takie jak parking rynek Kraków, umożliwiają zwiedzanie większości najbardziej atrakcyjnych zabytków na terenie Krakowa bez potrzeby dalekiego podróżowania na piechotę. 

Dlaczego warto wybrać prywatny parking w pobliżu Rynku Głównego w Krakowie?

Na terenie miasta Krakowa obowiązuje Obszar Płatnego Parkowania, ale często miejsca najbliżej Rynku Głównego są już zajęte. Dlatego właśnie warto wybierać prywatny parking przy Wawelu lub na Kazimierzu, gdzie ceny nie różnią się od opłat, które należy uiścić za postój na jednej z ulic objętych Obszarem Płatnego Parkowania.

  10 zastosowań mydła

Parkingów tych jest na tyle dużo, że z pewnością znajdzie się wolne miejsce na jednym z nich. Dodatkowo z każdego z parkingów w tej okolicy bardzo blisko jest do najsłynniejszych atrakcji Krakowa, takich jak Sukiennice, Wawel czy Kładka Ojca Bernatka. Dodatkową zaletą większości z nich jest fakt, że są dostępne całodobowo. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews