O użytkowaniu odkurzacza przemysłowego w domu myślą przede wszystkim osoby, które prowadzą przy domu swoją firmę, np. warsztat rzemieślniczy lub motoryzacyjny, i zastanawiają się, czy można uniknąć zakupu dwóch urządzeń.

Urządzenia te okazują się również pomocne w domach z garażem lub kominkiem. Dowiedz się, czy odkurzacze przemysłowe sprawdzają się w warunkach domowych.

Czym charakteryzuje się odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacze przemysłowe zostały opracowane z myślą o bardzo wymagających warunkach pracy, a także konieczności usuwania bardzo drobnych zanieczyszczeń, włącznie z takimi, które ze względu na swoje właściwości stanowią zagrożenie dla zdrowia. Ich funkcją jest nie tylko usunięcie drobin, z którymi nie poradziłyby sobie odkurzacze domowe, ale również zapewnienie odpowiednich warunków do pracy w różnych branżach.

W tym celu odkurzacze przemysłowe zostały wyposażone w bardzo skuteczne systemy filtrujące oraz silniki o dużej mocy, dzięki której siła ssąca urządzeń znacznie przewyższa odkurzacze domowe. Wydawałoby się zatem, że odkurzacz przemysłowy może z powodzeniem zastąpić odkurzacz domowy. Sprawa jednak nie jest tak oczywista.

Odkurzacze przemysłowe – nie zawsze przystosowane do pracy w domu

O ile duża moc odkurzaczy przemysłowych, a często znacznie większa niż domowych, nie jest przeszkodą, o tyle głównym problemem podczas ich użytkowania w domu może być to, że zwykle nie są one wyposażone w liczne akcesoria, np. końcówki ssące przystosowane do konkretnych powierzchni, takich jak dywany, tapicerki czy podłogi drewniane.

Wiele urządzeń posiada tego typu akcesoria, które przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach, gdzie nie zachodzi potrzeba skrupulatnej dbałości o powierzchnię, np. w zakładach przemysłowych czy na placu budowy. Dlatego też tego rodzaju odkurzacze, a konkretnie ich nieprzystosowane do domowych powierzchni końcówki, mogłyby uszkodzić dywany czy drewniane podłogi.

  10 sposobów na wykorzystanie cytryny w domu

Kiedy odkurzacz przemysłowy sprawdzi się w domu?

Odkurzacze przemysłowe mogą okazać się przydatne także w domu, szczególnie w domach, w których znajdują się kominki – na rynku są bowiem dostępne odkurzacze przemysłowe przystosowane specjalnie do usuwania gorących popiołów.

Inne sytuacje, w których domowy odkurzacz mógłby ulec uszkodzeniu ze względu na niedostatecznie skuteczny system filtracyjny, to m.in. usuwania pyłów po pracach majsterkowych lub remontowych, np. wierceniu w betonowych ścianach. Niezbędne okazują się również często w domach z garażem.

Odkurzacz przemysłowy do domu – jaki wybrać?

Wybierając odkurzacz przemysłowy do domu, warto wziąć pod uwagę to, że warunki domowe oraz generowane w dom zanieczyszczenie nie wymagają używania urządzeń o dużej mocy.

W zupełności dobrze sprawdzą się odkurzacze przemysłowe o mocy 1200-1400 watów, w klasie L lub M. Jeśli potrzebujesz odkurzacza do garażu, warto rozważyć zakup urządzenia do pracy a sucho i na mokro.

Wyposażenie

Do domu warto wybrać model odkurzacza przemysłowego, który zawiera zróżnicowane ssawki. Ich przystosowanie do domowych powierzchni pozwoli zachować bezpieczeństwo i nie uszkodzić dywanów czy drewnianych podłóg podczas odkurzania.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews