W jaki sposób poradzić sobie z zabrudzeniami na powierzchniach drewnianych?

Nie jest łatwo usunąć plamy, które pojawiają się na drewnie. Określone tworzywo nie lubi wody oraz silnie działających detergentów. Jak zatem należy postępować w tej sytuacji? Jakie działanie doprowadzi do uzyskania oczekiwanych rezultatów? Istnieje na to kilka sposobów. Poniżej prezentujemy najważniejsze i najbardziej skuteczne.

Jak usunąć plamy z drewna?

W tym celu warto zastosować preparat, który możemy przygotować na bazie soli oraz oliwy z oliwek. Dla uzyskania pożądanego wyniku wskazane komponenty należy ze sobą połączyć i nałożyć na zabrudzoną powierzchnię. Środek należy zostawić na meblu na 3 godziny. Po upływie wskazanego czasu koniecznie trzeba wypolerować powierzchnię. Inną techniką jest zastosowanie nafty oraz oleju jadalnego.

W jaki sposób usunąć zabrudzenia od alkoholu?

Gdy na drewnianej powierzchni wystąpią plamy po alkoholu, warto wykorzystać olej lniany albo politurę. W przypadku, gdy alkohol zdążył się już dłużej zaznajomić z drewnianą powierzchnią, można wykorzystać wywar z kawowych fusów. Po zastosowaniu tej techniki trzeba poczekać do wyschnięcia. Następnie zastosować olej lniany.

Co zrobić, gdy na naszym meblu pojawią się plamy od atramentu?

Plamy z atramentu na drewnie

Zdajemy sobie sprawę z tego, że na naszym meblu bardzo łatwo mogą pojawić się różne plamy. Szczególnie uporczywą jest ta pozostawiana przez atrament. Jak usunąć plamy z drewna? W tym przypadku liczy się czas. Trzeba działać, zanim preparat wyschnie. Po pozbyciu się preparatu z powierzchni resztki atramentu zmywamy surowym mlekiem, a w dalszej kolejności osuszamy szmatką nasączoną sokiem z cytryny lub kwaskiem cytrynowym.

  Skąd się bierze kurz w domu?

Jak radzić sobie z plamami po wosku?

W sytuacji, w której na naszym meblu pojawi się plama z wosku, musimy poczekać do wyschnięcia środka. Gdy plama jest sucha i zaschnięta koniecznie musimy ją zeskrobać, oczywiście zachowując przy tym dużą delikatność. Tłuste plamy usuwamy suchą szmatką. W dalszej kolejności należy wetrzeć w nią mydło bądź mydliny i czyścimy tak długo, aż pozbędziemy się zabrudzenia.

Jaki jest sposób na pozbycie się plam z pleśni powstałych w powierzchniach drewnianych?

Jak usunąć plamy z pleśni? Takie zabrudzenia można usunąć wyłącznie przy użyciu nafty. W tym przypadku doskonale sprawdza się patyczek do uszu. Jest to niezwykle precyzyjne narzędzie. Musimy pamiętać o tym, żeby czyścić tylko ten fragment, na którym znajduje się plama. Nafta przyczynia się do matowienia drewna. Dlatego koniecznie trzeba obszar wypolerować. Do osiągnięcia zamierzonego efektu posługujemy się wełnianą szmatką lub korkiem.

Jak usunąć plamy z tłuszczu oraz palców?

Tłuszcz, który przez przypadek rozleje się na drewno, można usunąć przy pomocy papieru toaletowego, a następnie określone miejsce możemy przetrzeć płynem do mycia naczyń. Podkreślić należy fakt, że określone zabrudzenie szybko znika, gdy zastosujemy sól lub talk. Po upływie 24 godzin lokalizacje należy odkurzyć i wypolerować bawełnianą ściereczką.

Plamy na drewnie

Bardzo trudną do usunięcia plamę z tłuszczu można potraktować wodą amoniakalną. Należy jednak uważać, gdyż możemy doprowadzić do wybielenia drewna. Gdy mamy do czynienia z drewnem dębowym lub orzechowym z zabrudzeniem możemy sobie poradzić przez pocieranie miejsca lekką bawełnianą szmatką zwilżoną jodyną, lub preparatem uzyskanym z połączenia wody amoniakalnej oraz jodyny.

Na naszych meblach pojawiła się plama z farby, co zrobić w takiej sytuacji?

W celu pozbycia się plamy z farby przydatnym rozwiązaniem, będzie zastosowanie pasty z sody oczyszczonej połączonej z sokiem z cytryny bądź octem. Wcieramy środek w zaplamione miejsce. Pozostałości należy usunąć czystą wodą. Zdarza się, że działanie trzeba powtórzyć, ponieważ za pierwszym razem nie uda się usunąć wszystkich elementów.

  Czym jest pyroliza?

Zdarza się, że na powierzchniach drewnianych pojawia się plama z rdzy

W tym przypadku możemy zastosować, bardzo łagodny wybielacz. Zdecydowanie najbezpieczniejszy i przynoszący najlepsze rezultaty jest kwas szczawiowy. Preparat w proszku wsypujemy do ciepłej wody i pozostawiamy na 10 minut. Następnie czyścimy powierzchnię, którą wielokrotnie zmywamy wodą.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by miranda on Porady J8.pl

żeby atrament zmywać surowym mlekiem tego nie wiedziałam