Trudne do usunięcia plamy z trawy

Lato to cudowna pora roku, kiedy wszystko wokół jest zielone, kwitnie i pachnie, gdy ciepłe, łagodne słońce patrzy w okno i mówi: przestań siedzieć w domu, wyjdź na zewnątrz. W tym cudownym czasie nie jest łatwo odrzucić kuszącą ofertę wyjścia, ponieważ są piękne kwiaty, ciepły letni wiatr i niezrównany śpiew ptaków.

Plamy z trawy i żółte plamy z mniszka lekarskiego (mlecz), które ozdabiają spodnie nie tylko dzieci, mogą zepsuć nastrój w zabawne i beztroskie ciepłe dni. Rodzi się pytanie: jak usunąć plamy z trawy? W rzeczywistości plamy z trawy nie są tak trudne do usunięcia.  

lamy z trawy i żółte plamy z mniszka lekarskiego (mlecz), które ozdabiają spodnie nie tylko dzieci, mogą zepsuć nastrój w zabawne i beztroskie ciepłe dni. Rodzi się pytanie: jak usunąć plamy z trawy? W rzeczywistości plamy z trawy nie są tak trudne do usunięcia.  

Jak usunąć plamy z trawy?

Plamy z trawy usuwanie

Jak miło położyć się na trawie w słoneczny letni dzień, ukryć się przed gorącym słońcem w zacienionym parku lub przeciwnie, chłonąć delikatne promienie na zielonym trawniku. Jeśli jednak ktoś się zagapi, może nie zauważyć, jak świeża trawa odcisnęła swoje barwy na jego ubraniach. Oto skuteczne sposoby na usuwanie plam z trawy?

 • Moczenie. Jak najszybciej po zabrudzeniu ubrania trawą, należy je namoczyć w zimnej wodzie, najpierw dokładnie przetrzeć mydłem domowym, aby ubranie przykryło się pianą. Przed usunięciem plam z trawy, jednym ze sposobów, powinna być płukanka w zimnej wodzie, po czym należy ubranie wypłukać w ciepłej wodzie. Plama znacznie straci kolor i będzie łatwa do usunięcia.

 • Mydło. Plamy ze świeżej trawy można łatwo usunąć za pomocą mydła do prania. Jeśli to nie pomoże, jest specjalne rozwiązanie: wlać ciepłą wodę do miski i dodaj niewielką ilość mydła w płynie lub rozcieńczyć detergent w wodzie. Następnie dodaj kwas szczawiowy lub amoniak (2 łyżki stołowe na 1 litr płynu) i zanurzyć zaplamione ubranie w roztworze na dwadzieścia minut.

 • Wióry mydlane. Jest to tania i skuteczna metoda, która pomoże rozwiązać problem. Wiórki mydlane połączyć z niewielką ilością amoniaku. Umieścić uzyskaną mieszaninę na plamie i po 5-7 minutach spłukać. W razie potrzeby powtórzyć procedurę.

  Jak nakryć stół na święta?

Usuwanie plam z trawy za pomocą produktów spożywczych

 • Sól.  Zrobić roztwór (jedną łyżkę soli rozpuścić w szklance ciepłej wody), namoczyć w nim czystą szmatkę lub wacik i pocierać poplamiony obszar. Po 10-15 minutach spłukać ubrania w wodzie i wyprać je w proszku do prania. Za pomocą tej metody można usunąć nawet stare plamy.

 • Soda oczyszczona. Przygotować pastę (1 łyżka sody zmieszana z wodą), nałożyć na plamy z trawy i pozostawić na piętnaście minut. Następnie dokładnie zetrzeć pastę z ubrania i spłukać wodą.

 • Ocet winny. Jeśli nie się podobały poprzednie metody, można spróbować rozwiązać problem za pomocą octu winnego. Nakładać go na zanieczyszczony obszar wacikiem, następnie pocierać szczotką, dokładnie spłukać i uprać ubranie w ciepłej wodzie.

 • Kwasek cytrynowy. Jak usunąć plamy z trawy z ubrań, jeśli w domu nie ma octu winnego i innych nietypowych kwasów? Do tego zadania można użyć kwasku cytrynowego. Należy go wsypać na plamę i pozostawić do namoczenia przez 30 minut. Jeśli nie ma kwasku, można go zastąpić zwykłym sokiem z cytryny.

Jak usunąć plamy z trawy za pomocą różnych roztworów?

 • Alkohol denaturowany. Ubrania zabrudzone trawą można uratować denaturowanym alkoholem. Aby to zrobić, należy zanurzyć wacik w alkoholu i przecierać plamę, aż do jej zniknięcia. Następnie należy uprać ubranie w gorącej wodzie.

 • Amoniak.To skuteczne i niedrogie narzędzie pomoże usunąć wszystkie plamy trawy. Potrzebne będzie, więc mydło do prania, szklanki ciepłej wody i 1 łyżka amoniaku. Dodać amoniak do wody, zanurzyć wacik w roztworze i ostrożnie usunąć plamę. Następnie przetrzeć plamę mydłem i odczekaj 50-60 minut. Po określonym czasie wykonać pranie ubrania.

 • Alkohol salicylowy. Jeśli dostępny jest w domu alkohol salicylowy można go użyć. Nanieść ten produkt bawełnianym wacikiem na plamę, poczekać chwilę i spłukać tkaninę. Plamy znikną.

 • Nadtlenek wodoru. Korzystając z tej metody, nie pozostanie ani jedna plama z trawy. Będzie potrzebny nadtlenek (3%) i soda oczyszczona. Najpierw trzeba zwilżyć plamę wodą, a następnie potraktować nadtlenkiem i posypać sodą, aby całkowicie pokryła plamę. Potem wziąć gąbkę i wcierać sodę. Jeśli plama się nie poddaje, dodać nadtlenek i sodę. Trochę wysiłku i z zielonego miejsca nie będzie śladu.
  Jak usunąć plamy z drewna?

Inne sposoby na usuwanie plam z trawy

Szybkie usuwanie plam z trawy
 • Gliceryna. Jak usunąć trawę z kolorowych ubrań? Wymieszać białko z jajka drobiowe i niewielką ilość gliceryny w jednym pojemniku, dokładnie rozcieńczyć aby uzyskać jednorodny roztwór, a następnie nałożyć równomiernie na plamę z trawy. Pozostawić na godzinę, po czym należy go spłukać, uprać ubranie. Doskonały środek na usuwanie plam z trawy z jedwabiu i delikatnej wełny.

 • Benzyna. Zdobyć specjalną czystą benzynę, a następnie wetrzeć ją w plamę z trawy. Pozostałości benzyny można usunąć glicerolem. W żadnym wypadku nie można używać benzyny ze stacji benzynowej, pozostawi ona żółte plamy. Sprawdzony sposób na usuwanie plam z trawy ze spodni dżinsowych.

Podsumowując

Teraz, gdy każdy jest uzbrojony w wiedzę o tym jak usunąć plamy z trawy, można się zrelaksować, położyć na zielonej trawie, całkowicie zanurzyć się w przyjemnej atmosferze i nie bać się, że plamy z trawy mogą pozostać na ubraniach na zawsze.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Mirka on Porady J8.pl

Moje dzieci mają specjalny dar do plam z trawy.