Co to jest biokominek

Co to jest biokominek? Jest to urządzenie z otwartym płomieniem, które działa na bioetanolu i nie wymaga komina, ponieważ nie emituje związków gazowych, sadzy i popiołu, niebezpiecznych dla ludzi. Jedynymi produktami spalania bioetanolu są para i nieszkodliwy dla zdrowia dwutlenek węgla.

Czy można kupić biokominek do mieszkania?

Biokominek w mieszkaniu można zainstalować w niszy ściennej lub na podłodze, ze względu na brak systemu kominowego nie ma specjalnych wymagań dotyczących jego instalacji.

Ścienne lub wbudowane biokominki do mieszkania są montowane na ścianie za pomocą dwóch śrub, a przenośne po prostu mogą być przemieszczane z miejsca na miejsce. Jedyną rzeczą, o której nie należy zapominać, są zasady bezpieczeństwa pożarowego wspólne dla wszystkich urządzeń z otwartym ogniem.

 Sercem biokominka jest palenisko ze stali kwasoodpornej, do którego wlewa się ciekły bioetanol. Intensywność spalania jest kontrolowana poprzez przesunięcie górnej pokrywy suwaka pojemnika biologicznego: ręcznie, za pomocą specjalnej dźwigni lub automatycznie za pomocą pilota.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Bezpieczeństwo użytkowania tego typu urządzenia polega na konstrukcji zbiornika paliwa, w którym strefa ognia i samo paliwo są oddzielone porowatą ceramiczną wkładką chłonną. Dlatego po rozpaleniu biokominka nie pali się sam alkohol, ale jego opary, a prawdopodobieństwo wycieku paliwa zmniejsza się do zera. Dlatego biokominek do mieszkania jest dobrym pomysłem i można z niego bezpiecznie korzystać.

Co z czyszczeniem?

Biokominek nie wymaga profesjonalnego czyszczenia i konserwacji: pojemnik myje się pod bieżącą wodą i wystarczy wyczyścić szklano-ceramiczne części specjalnym płynem. Wystrój biokominka do mieszkania jest bardzo zróżnicowany, a oferta każdego producenta kominków zawsze obejmuje urządzenia w obudowie metalowej lub szklano-ceramicznej, pomalowanej lub licowanej marmurem lub granitem.

  Podłogi 3D - wygląd, koszt

Bio kominki do mieszkania – ścienne

Biokominek

Biokominki do mieszkania ścienne należą do jednego z najpopularniejszych rodzajów kominków, głównie ze względu na fakt, że można je instalować w najmniejszych pomieszczeniach (od 10 metrów kwadratowych). Obecnie istnieją dwie odmiany tych urządzeń: montowane i wbudowane, które są instalowane w niszy ściennej. Ich instalacja jest bardzo prosta: kominek zawieszany jest na ścianie, jako obraz lub umieszczany we wnęce w ścianie. Jedyne wymagania, o których nie należy zapominać to płaskie ściany i wentylacja.

Biokominki do mieszkania – stacjonarne (wolnostojące)

Biokominki do mieszkania stacjonarne to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń, w których nie można zainstalować systemu kominowego. Wynika to z rodzaju paliwa, na którym działają te urządzenia tzn. bioetanolu. Ze względu na małe wymiary i niewielką wagę urządzenie można łatwo zainstalować na stole, komodzie lub małej szafce. Można go umieścić w mieszkaniu w każdym pomieszczeniu np. salonie, kuchni, łazience.

Kominek stacjonarny nie wymaga oddzielnego fundamentu, dużej i odpornej na temperaturę powierzchni do umieszczenia. Tylko płaska pozioma powierzchnia do instalacji. Warstwa ceramiczna między strefą otwartego płomienia a paliwem ciekłym sprawia, że biokominek jest ognioodporny.

Narożne biokominki do mieszkania mają obudowę w kształcie litery L, która zapewnia dobry widok tańczących języków ognia. Urządzenia można instalować we wnęce narożnej ściany lub przegrodzie wykonanej z betonu, bloków piankowych lub cegieł, dzieląc pomieszczenie na różne strefy funkcjonalne.

Wbudowane biokominki do mieszkania

Wbudowane biokominki do mieszkania

Wbudowany biokominek do mieszkania to tak naprawdę zbiornik paliwa wykonany z wysokiej, jakości stali nierdzewnej o dużej grubości. Może mieć jeden lub więcej palników i odpowiednio o różnych długościach.

Czas spalania, w zależności od pojemności zbiornika, może osiągnąć cztery godziny bez dodatkowego tankowania. Regulacja intensywności spalania i wysokości płomieni odbywa się poprzez przesunięcie elementu w pokrywie zbiornika paliwa za pomocą specjalnego stalowego uchwytu. W modelach automatycznych urządzeniem steruje się zdalnie za pomocą pilota.

  Wszystko o ekogroszku

Biopojemnik może być zamontowany w stalowej skrzynce lub mieć szklano-ceramiczny ekran zakrywający strefę pożarową, wszystko zależy od konstrukcji konkretnego modelu biokominka. Obecnie istnieją dwa rodzaje wbudowanego biokominka, który można zainstalować w poziomej podstawie lub wnęce ściennej. Jednak każde urządzenie zasilane bioetanolem, niezależnie od stopnia automatyzacji i projektu, przechodzi testy laboratoryjne i posiada certyfikat bezpieczeństwa pracy.

Biokominek do mieszkania może być jednym z najlepszych pomysłów na prezent. Wygląda wizualnie jak tradycyjny kominek opalany drewnem, ponieważ należy do urządzeń z otwartym płomieniem, ale wymaga minimalnej konserwacji, jest bardzo prosty w instalacji i ekonomiczny w obsłudze.

źródło: https://kominki.ratur.com.pl/94-biokominki-

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 3 reviews
by Sandrus on Porady J8.pl

Dla mnie biokominek to numer jeden zdecydowanie

by Fajny on Porady J8.pl

to super sprawa w przypadku mieszkań gdzie nie da się tradycyjnego kominka wstawić

by Bronczek on Porady J8.pl

Warto na allegro kupić biokominek czy lepiej w sklepie stacjonarnym?