Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nie ma się więc co dziwić temu, że wiele osób decyduje się na jego posiadanie. Nie ulega wątpliwości, że wybierać możemy spośród naprawdę wielu psich ras. Wybór powinien być więc jak najstaranniej przemyślany. Są bowiem rasy, które idealnie sprawdzą się do domów, ale nie każdy ma przywilej posiadania domu z dużym ogrodem czy tarasem.

Na szczęście, nawet jeżeli mieszkamy w bloku, możemy posiadać psa. Trzeba jednak wiedzieć, jaka rasa będzie dobrze czuła się w niewielkim mieszkaniu

Postaw na maltańczyka bądź buldoga

Nie ulega wątpliwości, że w małym mieszkaniu bardzo dobrze będą czuły się psy rasy maltańczyk oraz buldog. Jeżeli chodzi o buldogi, możemy zdecydować się na buldoga francuskiego bądź na buldoga angielskiego. Wybór zależy więc wyłącznie od naszych osobistych preferencji. Warto zwrócić uwagę na charakter konkretnej rasy.

Maltańczyk w małym mieszkaniu

Maltańczyki są wyjątkowo łagodne i nieskłonne do agresji. Dzięki temu, poleca się je nawet rodzinom z małymi dziećmi. Co jeszcze cechuje maltańczyka? Otóż psy tej rasy mają niewielkie wymagania, jeżeli chodzi o aktywność. Wystarczy im kilka regularnych i krótkich spacerów w ciągu dnia. Jeżeli chodzi zaś o buldogi, te psy są wyjątkowo przyjazne.

Kochają pieszczoty i bardzo mocno przywiązują się do swoich właścicieli. Zazwyczaj jednak szczególną miłością obdarzają jednego z domowników, który może czuć się wybrańcem. 

A może jamnik?

W małym mieszkaniu doskonale będzie czuł się również jamnik. To kolejna niezwykle popularna psia rasa. Nie ulega wątpliwości, że jamniki uchodzą za zwierzęta wyjątkowo urocze. Posiadają one dość specyficzny wygląd, który sprawia, że miłośników tej rasy nie brakuje.

  Domowe sposoby na mrówki

Jaki jamniki posiadają charakter? Otóż bez wątpienia są to psy dość spokojne. Mimo to, potrzebują one zabaw na świeżym powietrzu. Dobrze byłoby więc regularnie wyprowadzać te zwierzaki na spacer. Jamniki mają jednak tendencję do tycia. Z tego też względu, należy dbać o ich zrównoważoną dietę i pilnować, aby się nie przejadały. 

Jakie jeszcze psie rasy sprawdzą się w niewielkim mieszkanku?

Okazuje się, że w małym mieszkaniu dobrze będą czuły się również psy rasy pekińczyk. Pekińczyki są jednak dość żywiołowe.

Pies pekińczyk na piasku

Należy więc zapewnić im możliwość wybiegania się oraz aktywnej zabawy. Na pewno wskazane będą regularne spacery.

Charakter pekińczyków sprawia, że raczej nie będą one zbyt dobrym rozwiązaniem dla introwertyków i spokojnych osób. Dobrze będzie kupić pekińczyka, jeżeli jesteśmy energiczni i lubimy się sporo ruszać. Do niewielkiego mieszkania w bloku warto wybrać również niewielkich rozmiarów kundelka. Nikt bowiem nie powiedział, że psiak musi być koniecznie rasowy.

Z hodowli czy ze schroniska?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepiej wziąć pieska ze schroniska czy może zdecydować się na zwierzę z hodowli. Jeżeli poszukujemy psa konkretnej rasy, najprawdopodobniej lepiej będzie zdecydować się na hodowlę. Jeśli jednak nie zależy nam na konkretnej rasie, być może korzystniejszym wyjściem będzie psiak ze schroniska. Dzięki temu będziemy mogli podarować niechcianemu zwierzakowi miłość i nowy dom.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że psiaki w schronisku mogą być skrzywdzone przez los. Z tego też względu mogą one wymagać spotkań z behawiorystą. Nie ulega wątpliwości, że takie psiaki mogą być zdecydowanie mniej ufne. Potrzebują więc cierpliwych i wyrozumiałych właścicieli. Wówczas odwdzięczą się im dozgonną miłością oraz oddaniem. Jeżeli zależy nam na psie do małego mieszkania, pamiętajmy, aby wybrać niewielkiego kundelka.

  Butelkowa zieleń - z jakim kolorem łączyć we wnętrzu?

Liczmy się z tym, że w schroniskach raczej nie znajdziemy rasowych psów. Niemniej jednak, czasami uda znaleźć się rasowego zwierzaka. Cieszą się one jednak dużym zainteresowaniem. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews