Pluskwy dla wielu spośród nas to jedynie takie niewielkie stwory z historii, które przedstawiały nam babcie. Mało kto zdaje sobie sprawę z owego, iż niezwykle łatwo mogą się zadomowić we własnych wnętrzach, natomiast przymusić je do przeprowadzki nie jest już taką łatwą rzeczą.

Pluskwy w domu wywołują duże kłopoty oraz sama myśl o tymże, iż jakiś robal idzie po własnym ciele, żywi się krwią, wyrzuca pancerz na pościel, jest po prostu cofająca. Sprawdźmy więc, jak się pozbyć pluskw z domu w skuteczny sposób!

Jak rozpoznać pluskwy w domu?

Nie da się przegapić pojawienia się pluskiew w domu. Robaki owe są na tyle inwazyjne oraz uciążliwe dla człowieka, iż niezwykle łatwo da się zaobserwować ich działalność w swym domu. Jeśli w swym domu pojawiają się pluskwy – niezwykle szybko staniemy się ich żywicielami.

Pluskwy albowiem, tak jak komary, żywią się, jedząc na nas oraz własnej krwi. Więc właśnie ślady na ciele winny być dla nas podstawowym, prędko dostrzeganym symptomem owego, iż w naszym lokalu, niestety, lecz zadomowiły się pluskwy. Informują o tymże jasne pręgi, jakie można zobaczyć wokół talii. Mówią o tymże także ślady krwi na prześcieradle.

Pluskwy są także robalami, jakie zrzucają pancerzyki, zatem także również je można zobaczyć, też przeważnie w strefie łóżka. Pluskwy są niezwykle przykre w odbiorze choć, przeważnie, na ogół nie wywołują nadwrażliwości. Jednakże u większości ludzi pomimo to może pojawić się pewna reakcja uczuleniowa. Pluskwy przeważnie są w ogromnych miastach oraz z jednego mieszkania mogą rozprzestrzenić się na terenie wszelkich pomieszczeń w konkretnym budynku. Nic zatem nadzwyczajnego, iż ludzie dokładają wszystkich starań ku temu, aby owe przykre robaki wytępić.

Czym są pluskwy?

Pluskwy to małe czerwono-brązowe robaki o długości blisko 4 mm oraz okrągłym kształcie. Pluskwa domowa występuje prawie na całym świecie oraz efektywnie pasożytuje zarówno na ludziach, jak również zwierzętach. Są one w materacach, tapczanach oraz wszystkich lukach dookoła łóżka. Mogą pojawiać się też w meblach, drewnie i tkaninach.

  Jak przechowywać suszone grzyby

Przeważnie pluskwy domowe widziane są w ogromnych aglomeracjach miejskich. Mogą być przenoszone z mieszkania do mieszkania na ubraniach i w plecakach oraz torebkach podróżnych. Pluskwy domowe mogą przenosić bakterie gronkowca złocistego, jaki powoduje m.in.: zapalenie szpiku kostnego, sepsę. lub zespół wstrząsu toksycznego.

Wojna z pluskwami – czy skazani jesteśmy na stratę?

Jeżeli jesteśmy pewni, że pluskwy na dobre zdominowały własny budynek, to wówczas rozpoczynamy nierówne starcie – wpierw domowymi sposobami. Jednak cały czas zastanawiamy się nad tymże, czy wybrana technika usuwania szkodników da pożądany efekt, jednakże postanawiamy dobrze oraz rzetelnie posprzątać mieszkanie. Niestety rezultat prac jest słaby, natomiast pluskwy prędko klonują się oraz składają jajka w miejscach zwykłego pobytu człowieka – ich żywiciela.

Wykorzystujemy wszelkie popularne wskazówki – przede wszystkim poszukujemy siedliska pluskw, co nie jest rzeczą prostą ze względu na to, że z pewnością jest odpowiednio schowane, bądź jest ich więcej aniżeli jedno.

Po drugie działamy, czyścimy oraz regularnie wykorzystujemy parowe narzędzia filtrujące. Skupiamy się zwłaszcza na miejscach naszego wypoczynku, myjemy materace, wszelkie przerwy w nich będące i pozostałe zakątki w pomieszczeniach gromadzenia żywności. Co więcej, prace powtarzamy często, poprzez dziewięć następnych miesięcy. Dodatkowo oczyszczamy, odkurzamy, czyścimy oraz chłodzimy przedmioty codziennego użytku, zwłaszcza owe, jakich nie udało się uprać.

Niszczenie pluskwy

Pluskwy nie biorą się z kurzu. To nie zanieczyszczenia lub pozostałości jedzenia je przyciągają. Chociażby w najlepiej posprzątanych miejscach mogą się pojawić, gdyż docierają z zewnątrz.

Niejednokrotnie chociażby sami podświadomie je przynosimy, na przykład z pensjonatu bądź komunikacji publicznej. Chowają się w ubrankach oraz walizkach, czasami nosicielem jest zwierzę domowe bądź goście, jacy sami mają niewykazany kłopot z pluskwami w mieszkaniu.

Najpierw zlokalizuj źródło problemu w domu

Podstawowym zadaniem winna być solidna inspekcja miejsca w poszukiwaniu zgromadzeń pluskwy. Pluskwy domowe są niejednokrotnie w ogromnych gronach. W wypadku łóżek pluskwy są w załamaniach oraz szwach materacy, łączeniach konstrukcje łóżka, elementach łączeń tapicerskich, pod guzikami, blisko zatrzasków błyskawicznych itp..

Należałoby w pierwszej kolejności punktowo spryskać owe oczywiste miejsca. Pomoże w tymże aerozol na pluskwy. Należy przy tymże pamiętać aby unikać używania środków na pluskwy przestrzeni mających bezpośredni kontakt z ludzkim ciałem. Pluskwy, ich larwy i jajka usuwa wysoka temperatura.

  Projektowanie wnętrz programy

W pomieszczeniach gdzie nie winno się wykorzystywać preparatu owadobójczego możesz wyplenić pluskwy z wykorzystaniem myjki parowej (parownicy) na pluskwy. Wszystkie artykuły tj. pościel, dywaniki, zasłony trzeba uprać w najwyższej temperaturze. Wysoka temperatura pozwoli czyścić oraz umyć przestrzeń zanieczyszczoną ekskrementami oraz wydalinami pluskiew.

Gorąca para hydrologiczna na pluskwy

Jedną ze efektywniejszych form walki z pluskwami jest używanie gorącej pary hydrologicznej – najlepiej zastosować gąbkę parową osiągającą wysoką temperaturę. Można nią myć zarówno meble, tkaniny, dywany jak również materace.

Jednakże gdy zaobserwowaliśmy, ze robaki zagnieździły się w materacu, najbezpieczniej będzie go zamienić na nowy. Można też miejsca, w jakich przeważnie jesteśmy oraz owe, w jakich mogą gnieździć się pluskwy (mówi się, iż te robaki najchętniej mieszkają obok spiżarni) zabezpieczać wyciągiem lawendowym, eukaliptusowym bądź także naftą, opcjonalnie z dodatkiem maści rtęciowej, lub także przy wykorzystaniu spirytusu denaturowanego.

Czym jest dezynsekcja?

Dezynsekcja – używanie owej techniki bazuje na stosowaniu specyfików kontaktowo-pokarmowych – oddziaływanie owadobójcze jest w efekcie jedzenia poprzez pluskwy środka i poprzez kontakt z powierzchnią, na jakiej środek był naniesiony. W wypadku owej techniki niezwykle istotna jest regularność – 99% efektywność zabiegu jest po trzykrotnym, prawidłowym wykonaniu odpluskwiania.

Dezynsekcja jest techniką wygodną oraz bezpieczną – z pomieszczenia można bezpiecznie korzystać po przewietrzeniu oraz po zaschnięciu środka. Kłopot z pluskwą domową w ubiegłych latach zwiększa się. Wykazano także, iż wbrew popularnemu mitowi, szkodnik tenże nie zadomawia się tylko w ciemnych, zapuszczonych miejscach, za jednakowo interesujące bytowo uznając wykwintne lokale. Należałoby więc pamiętać, iż im szybciej zainteresujemy się kłopotem, tymże większa szansa na jego pełne usunięcie!

Domowe sposoby na walkę z pluskwami

Sposób na plukswy - odkurzanie

Dobrze odkurz każdy zakątek mieszkania

Nie zapominaj chociażby o powierzchni za kaloryferem bądź zakątkach półeczek z bielizną. Po ukończeniu odkurzania, worek od odkurzacza natychmiast wynieś do kosza.

Przygotuj pościel do prania

Idzie nie jedynie o zdjęcie warstwy z pościeli, poszewek z poduszek, prześcieradeł, lecz też materaca. Wszelkie elementy pościeli muszą być rozdzielone od siebie oraz oczyszczane pojedynczo.

Dobrze odkurz materac – może to być źródłem pluskw

Staraj się dojść do wszystkich dziur oraz zakątków materaca, oczyść go dobrze ze wszelkich stron. Po ukończeniu odkurzania, niezwłocznie zamień filtr urządzenia na nowy i wyrzuć worek odkurzacza, żeby uniknąć wydobycia się z niego robaków.

  Sposób na nornice

Efektywne środki na pluskwy?

Efektywnymi środkami są foggery na pluskwy więc środki do zadymiania (fumigacji) wnętrz. Środek na pluskwy jest wygodny w wykorzystaniu, ponieważ sam się wydziela podczas naszej nieobecności. Wnętrze trzeba później obowiązkowo wywietrzyć po zabiegu. Wadą tychże wyjść jest, iż nie dochodzą one w trudno dostępne zakątki tj. np. załamania mebli. Więc poleca się zastosowanie jeszcze w tychże pomieszczeniach wykonania oprysku.

Oprysk na pluskwy to środek w koncentracie do roztworzenia z wodą. Osiągnięty w tenże sposób środek na pluskwy przy pomocy spryskiwacza ciśnieniowego wprowadzamy na ściany, listwy przypodłogowe, miejsca łączenia ścian oraz wszelkie szczeliny oraz przerwy. Zwróć także uwagę na skrytki szczególnie szafek nocnych i ramy obrazów gdy wiszą w miejscu zapluskwionym. Miejsca gdzie nie winno stosować się środków ciekłych (gniazdka elektryczne oraz wiązki kabli niejednokrotnie są nagromadzeniem pluskiew) trzeba zaimpregnować proszkiem na pluskwy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 7 reviews
by Olka on Porady J8.pl

ja mopem parowym ogarnęłam temat, pluskwy nie lubią pary gorącej

by daw on Porady J8.pl

Polecam ten serwis. jest tu sporo innych informacji o pluskwach. Ps. na tym zdjęciu to nie pluskwa lecz pluskwiak 😉

https://ratapest.pl/blog/pluskwa-domowa-skad-sie-bierze-czy-jest-grozna-czy-mozna-sie-jej-skutecznie-pozbyc

by Lechu on Porady J8.pl

nie takie to proste.. domowe sposoby warto wprowadzać ale czasami jak problem jest zaawansowany to dobrze jest pluskwy potraktować środkami chemicznymi

by Moniak on Porady J8.pl

długi ten artykuł nie doleciałem do końca ale zawsze coś się dowiedziałem

by A i D on Porady J8.pl

Dezynsekcja działa na pewno, robiliśmy to u nas w domu

by Anka on Porady J8.pl

czyli da się pozbyć pluskiew z domu bez używania chemii 🙂

by Marek on Porady J8.pl
Usunąłem pluskwy

Bardzo dobry poradnik, dzięki niemu usunąłem pluskwy z domu!!

cieszymy się razem z Tobą 🙂