Pozbądź się pcheł z domu

Pchły są szkodnikami, z którymi walka czasami bywa długa i męcząca. Zazwyczaj to zwierzęta przynoszą je do domu na swojej sierści. Jeżeli zauważymy, że w naszym mieszkaniu pojawiły się szkodniki, musimy przedsięwziąć kilka kroków, które skutecznie pozwolą się nam z nimi uporać. Trzeba pamiętać o tym, że pchły nie tylko powodują swędzenie u zwierząt, ale i potrafią pogryźć ludzi, przenosząc przy tym wiele groźnych chorób. Z uwagi na komfort i zdrowie swoje oraz naszego pupila powinniśmy rozpocząć walkę ze szkodnikami i pozbyć się ich ze swojego domu.

Przyjrzyj się swojemu pupilowi czy nie ma pcheł

Zazwyczaj pchły pojawiają się w naszym domu za sprawą naszego pupila. Jeżeli mamy zwierzę wychodzące, które wyprowadzamy na spacery lub puszczamy wolno, by pobiegało po ogrodzie, jednak mieszka ono z nami wewnątrz, możemy się spodziewać, że przyniesie ono pchły. W tym wypadku szczególnie musimy pamiętać o profilaktyce, regularnym odrobaczaniu i kontrolach weterynaryjnych. Chodzi tu nie tylko o zdrowie naszego zwierzęcia, ale i o nasze i naszych dzieci. Zwłaszcza wtedy, gdy w mieszkaniu przebywają maluchy, które wszystkiego dotykają, a następnie wsadzają nieumyte ręce do ust.

Pchły u psa

Jeżeli zauważysz, że Twój pupil ma pchły, kup odpowiedni środek czystości dla niego po czym wykąp go w nim. Zadbaj o regularne kąpiele zwierzaka, po których porządnie go wyczeszesz. Ponadto zacznij regularnie stosować środki przeciw pchłom. Mogą one być w aerozolu lub w tabletkach. Skup się na systematycznym zwalczaniu szkodników. Jeżeli Twoja walka nie przyniesie efektów, wybierz się ze zwierzakiem do weterynarza.

Wysprzątaj mieszkanie

Kolejnym, bardzo istotnym krokiem w zwalczaniu pcheł jest gruntowne sprzątanie. Pchły uwielbiają wszystkie zakurzone, brudne, wilgotne i zaciemnione miejsca. Dlatego też naszym zadaniem jest wyszorowanie wszystkich powierzchni, usunięcie widocznych pcheł i utrudnienie przedostania się kolejnych osobników. Powinniśmy dokładnie wyprać zabawki, kocyki i legowisko naszego pupila. Najlepiej, by zrobić to w intensywnie pachnących środkach o zapachu cytrusowym, eukaliptusowym lub herbacianym. Pchły bardzo nie lubią takich aromatów i uciekają od nich.

Musimy również wysprzątać wszystkie zaciemnione i wilgotne miejsca, kąty, listwy, obicia mebli. Ponadto ważne jest regularne odkurzanie i to nie tylko mebli, ale i kanap, poduszek i pledów. Dzięki temu pozbędziemy się zarówno pcheł, jak i ich larw, uniemożliwiając szkodnikom rozmnażanie się. Warto skorzystać z odkurzacza parowego, który jest znacznie skuteczniejszy w walce z pchłami.

Systematyczne porządki sposobem na pchły

Sprzatanie mieszkania sposobem na pchły

Do czyszczenia mieszkania warto stosować aromatyczne środki. Najbardziej skutecznymi są te o wymienionych wcześniej już aromatach – cytrusowym, herbacianym i eukaliptusowym. Powinniśmy również zdecydować się na płyn do prania i płukania o takich aromatach. W skutecznej walce z pchłami ważne jest częste pranie nie tylko swoich ubrań, ale i koców, pościeli, obrusów oraz akcesoriów naszych zwierząt.

Jeżeli zależy nam na szybkiej i skutecznej walce z pchłami musimy pamiętać o tym, że najważniejsze jest częste sprzątanie. Codziennie czyszczenie, odkurzanie, pranie i spryskiwanie powierzchni aromatycznymi środkami pozwoli pozbyć się szkodników. Jeśli to nasze zwierze jest ich źródłem, musimy zadbać również o jego sierść i akcesoria za pomocą tabletek oraz aerozoli na pchły.

Zastosuj środki owadobójcze na pchły

Pamiętaj, że w walce z pchłami ważna jest profilaktyka. Zadbaj o zdrowie swojego zwierzęcia. Regularnie sprzątaj, odkurzaj i pierz. Sprawdzaj zaciemnione, wilgotne i zakurzone powierzchnie, stosuj aromatyczne środki. Jeżeli wszystkie te czynności okażą się niewystarczające, musisz sięgnąć po środki owadobójcze, które zwalczają pchły. Poszukaj ich w aptekach oraz w sklepach. Dopytaj aptekarza, jakie środki najbardziej poleca. Następnie wysprzątaj najbardziej zainfekowane powierzchnie, po czym zasyp je odpowiednim specyfikiem.

Podsumowanie walki z pchłami

Walki z pchłami mogą się okazać bardzo wyczerpujące i irytujące. Pamiętaj jednak, że przy regularności szkodniki nie mają żadnych szans. Uzbrój się zatem w środki czystości, wykąp swojego pupila i skup się na tym, aby w mieszkaniu pachniało aromatycznymi środkami czystości.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 2 reviews
by Justyna on Porady J8.pl

mój piesek przynosił regularnie i niestety bez środków chemicznych nie dało się nic z tym zrobić

by Amelka on Porady J8.pl

Bardzo pomocne porady