Gołębie na balkonie

Gołębie entuzjastycznie osadzają się w otoczeniu nagromadzeń ludzkich, bo spełniają one dwa istotne dla tychże stworzeń warunki: zapewniają stałych źródeł posiłku i odnaleźć w nich można pewne miejsca do założenia gniazd. Gołębie gnieżdżą się na balkonach, barierach oraz parapetach, co powoduje zwłaszcza zabrudzeniem tychże powierzchni. Ekskrementy zwierząt nie jedynie śmierdzą oraz brzydko wyglądają. Z powodu ilości kwasu moczowego oraz amoniaku działają one destruktywnie na pewne powierzchnie (wiedzą o tymże np. posiadacze pojazdów).

Pośród tychże ptaków najbliżej ludzi gniazda zakładają gołębie oraz kawki. Owe pierwsze lubią złożyć jaja na balkonie. Dla jednych to prawdziwa przyjemność oraz szczęście, iż akurat ich balkon został poprzez ptaki dobrany. Jeżeli sprawdzi się w postaci estetycznego schronienia można mieć pewności, iż gołębie pojawiać się będą co roku. To co jakichś cieszy, pozostałych przysparza o ból głowy. Ponieważ należy to stwierdzić bezpośrednio – gołębie na balkonie lub tarasie to pewność zabrudzenia owego miejsca.

Jak się pozbyć gołębi?

Rozpocznijmy od najłatwiejszego sposobu, jakiemu na imię kot. Koty domowe zawsze skaczą na parapety, jeżeli jedynie jest tam miejsce. Ptaki je oglądają oraz na takich parapetach nie zasiadają – rezultat zniechęcający jest doskonały. Koty entuzjastycznie wychodzą również na balkony, jakie należy wtedy uchronić, by kot nie wyszedł czy nie wypadł na zewnątrz. Znaczy to montaż na balkonie specjalistycznej siatki wzmacniającej oraz tymże samym kłopot gołębi mamy z głowy.

Nie karmić gołębi!

Nie karmić gołębi

Mnóstwo osób uważa, iż dostarczając kawałki pieczywa, lub nasienia na trawnik w parku, czy dookoła domu czy bloku to w tenże sposób dokarmiając gołębie pomaga się im. Nic bardziej błędnego. Na przykład chleb przeważnie nie jest dobrym jedzeniem dla ptaków. Poza tymże ptaki stają się wówczas zbyt leniwe, aby same poszukiwać jedzenia oraz przyzwyczajają do miejsc, gdzie podkłada się im jedzenie. Natomiast z tychże ciężko się ich pozbyć oraz są wprost nieprzyjemne dla ludzi.

  Naturalne sposoby ochrony roślin doniczkowych

Utrzymujmy porządek

Gołąb nie jedynie uwielbia darmowe jedzenie. Wie także, iż w starciu z sokołem lub jadowitym wężem właściwie nie ma szans. Więc stosując tę wiedzę, użytkownicy balkonów stawiają na balustradach plastikowe podobizny dzikich zwierząt. Chaos na balkonie gołębie traktują jako zachęcenie do urządzenia się tam na stałe. Takie zagracone przestrzenie są dla nich doskonałym środowiskiem, gdzie mogą założyć gniazda oraz składać jaja.

Na dodatek brak porządku mówi gołębiowi, iż nie bywamy na balkonie za często, zatem nie będziemy mu przeszkadzać w rozszerzaniu gruchającego gatunku. Zresztą, chociażby jeżeli nie boimy się gołębi, czy nie lepiej mieć porządek na balkonie?

Ultradźwięki odstraszą gołębie

Niesłyszalne dla człowieka, jednak niezwykle nieprzyjemne dla ptaków. Nie jedynie dla gołębi. Ultradźwięki odstraszą również gryzonie. Owa technika budzi natomiast mnóstwo wątpliwości ze względu na pojawiające opinie, iż może być niebezpieczna również dla zwierząt domowych. Dobrym pomysłem jest montaż mechanicznego odświeżacza powietrza, jaki uruchamia się samoczynnie co pewien czas. Im tańszy oraz „nieładnie pachnący”, tymże lepiej! Po paru dniach gołębie powinny zniknąć.

Siatka chroniąca przed gołębiami – czy należałoby?

Siatka chroniąca przed gołębiami

Jak pozbyć się gołębi z balkonu? Dobrym sposobem na walkę z owymi ptakami jest montaż siatki chroniącej, jaka jest prostym oraz długim wyjściem. Mnóstwo osób zastanawia się, jak efektywnie uchronić balkon przed gołębiami. Owe ptaki są w stanie zanieczyścić każdą przestrzeń, w tymże okna, parapety czy fasady budynków.

Zdarza się, iż dłuższa nieobecność w mieszkaniu powoduje pojawieniem się gołębich zanieczyszczeń na parapecie czy balkonie, natomiast wiosną uwitym gniazdem. Długoterminową, w pełni efektywną formą jest montaż nadmienionych wcześniej siatek chroniących przed ptakami.

Repelenty chemiczne

Ich podstawowym elementem jest polietylen czy polibutylen – jakie nie są bardzo trujące, jednak dosyć efektywnie odstraszają oraz odciągają gołębie z balkonu. Należy je stosować szczególnie w pomieszczeniach, w jakich niejednokrotnie siadają ptaki. Środki owe, dzięki własnym właściwościom lepkim sprawiają, iż ptaki powoli zaczynają unikać miejsc z repelentem, natomiast z czasem przestają docierać na nasz balkon.