Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia – magiczny i wyjątkowy czas, przepełniony radością i ciepłą atmosferą. Przygotowania do nich zwykle rozpoczynają się jeszcze na długo przed Wigilią, sprawiając tak wiele przyjemności, ale i dostarczając wielu obowiązków. Najczęściej, pierwszym z etapów bożonarodzeniowych przygotowań jest ubranie choinki, będące jedną z najważniejszych i najpiękniejszych tradycji. Co roku jednak, w każdym z domów pada pytanie – jaką choinkę wybrać, sztuczną czy żywą?

Coraz częściej, wybór pada na choinkę sztuczną, prawdopodobnie ze względu na dużą ilość zalet, jakie posiada. Dla wielu zatem to idealny rodzaj bożonarodzeniowego drzewka.

Wygoda użytkowania

Największą zaletą sztucznych choinek jest z pewnością fakt, iż nie usychają, a co za tym idzie – nie sypią się z nich igły, będące zmorą wszystkich domowników.

Decydując się na sztuczne drzewko, nie musisz martwić się ogromną ilością igieł, jakie sukcesywnie i stopniowo traci żywa choinka. Święta z odkurzaczem w ręku czy wbijające się w stopy igiełki, roznoszone po całym domu? – to już nie problem.

Walory estetyczne sztucznej choinki

Estetyczna sztuczna choinka

Sztuczna choinka nie traci swych walorów wizualnych ze względu na swą żywotność i wytrzymałość. Równomiernie rozłożone gałązki, brak prześwitów czy fakt, że sztuczne drzewko zawsze pozostaje idealnie proste cieszą oko przez cały świąteczny okres. Niewątpliwie, sztuczne choinki coraz bardziej łudząco przypominają te żywe, pozostając ich wierną kopią. Imitują nieraz tak dobrze  żywe odpowiedniki, że dochodzi do problemu z ich rozróżnieniem. Sztuczne drzewka zachwycają swym naturalnym wyglądem i wyjątkowo realistycznie odwzorowują prawdziwe gatunki iglaków, zachowując swój wygląd przez długie lata.

Sztuczna choinka atrakcją wielorazową

Kwestia ekonomiczna jest kolejną mocną stroną choinek sztucznych. Dobrej jakości sztuczne drzewka są niezwykle trwałe i posłużą wiele lat. Nie są zatem jednorazowym zakupem, a ich długowieczność zaowocuje zaoszczędzeniem na corocznych, świątecznych wydatkach.

Kwestie praktyczne

Sztuczna choinka w przeciwieństwie do żywej nie wymaga żadnej specjalnej i nieraz wymagającej pielęgnacji. Nie trzeba martwić się o jej podlewanie czy zraszanie igieł wodą, które przysparzają jeszcze więcej obowiązków. Należy dodać, że sztuczne drzewko można umieścić niemal wszędzie – każde miejsce będzie odpowiednie, nie zaś jak w przypadku drzewek żywych, którym nie zaleca się stania w pobliżu kaloryfera czy kominka.

O czym warto wspomnieć to fakt, iż kupując choinkę sztuczną niemal zawsze w zestawie do niej znajduje się specjalny stojak, który albo jest już przymocowany albo wymaga jedynie lekkiego dokręcenia. Nie musisz zatem martwić się jej ustawieniem.

Sztuczna choinka

Sztuczne choinki w okresie świątecznym można zakupić niemal w każdym sklepie stacjonarnym, jak i  internetowym. Łatwość dostępu jest więc kolejnym plusem tego typu drzewek, zwłaszcza dla osób wolących omijać zatłoczone sklepy szerokim łukiem. Zakup online sztucznej choinki będzie wówczas idealnym rozwiązaniem. Całość zajmie jedynie kilka minut, a drzewko zostanie dostarczone bezpośrednio do domu. Wyeliminuje to utrudnienia związane z jego przetransportowaniem, które zazwyczaj pojawiają się w przypadku zakupu choinki żywej.

Warto dodać, iż choinkę sztuczną w łatwy i wygodny sposób można przechować – wystarczy ją jedynie przetrzeć z kurzu i zapakować w karton czy owinąć folią. W ten sposób przetrwa do następnych świąt, pozostając w niezmienionym stanie.

Szeroka oferta – wybierz choinkę doskonałą!

Oferta sztucznych choinek z roku na rok jest coraz bardziej rozbudowana. Wybór nie opiera się już tylko na ich rozmiarze czy wysokości, ale dodatkowo i kolorze. Dostępne są bowiem choinki utrzymane w różnych kolorystykach – standardowo zielone, ale i białe, srebrne czy też czerwone. Jest to idealna opcja dla osób lubiących designerskie wnętrza, których ozdoba nie musi ograniczać się do jednej kolorystyki czy stylu.

Na rynku dostępne są także choinki podświetlane, których igły świecą na kolorowo, nadając wyjątkowego blasku. Są nieco nowocześniejszym rozwiązaniem, lecz zyskującym coraz większe grono zwolenników. Ze względu na możliwość wyboru choinek o różnych parametrach, łatwo można dopasować je do każdego miejsca w domu – nie musi to być przecież tylko salon.

Sztuczna choinka posiada wiele zalet i plusów – czy zatem nie jest idealnym wyborem?

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by Kalina on Porady J8.pl

Sztuczna choinka jest mniej kłopotliwa, nie pachnie ale można ją spryskać dezodorantem do choinek.