Prezent dla taty na święta

Ojciec, głowa rodziny, zawsze o wszystkim myśli, zawsze wszystko planuje na zapas, zawsze o wszystkich dba, a często zapomina o sobie. Najtrudniej, jednak jeśli planuje się zakup prezentu na święta, ponieważ pozornie chce się dobrać coś osobistego i praktycznego, ale z drugiej coś, czego jeszcze nie ma, a to nie zawsze jest łatwe.

Dlatego w tym poradniku zebrano najmniej oczywiste i bardzo przemyślane propozycje, które warto rozważyć podczas planowania upominku, który trafi po świąteczne drzewko.

Szczęśliwi czasu nie liczą, ale sprawdzają ukradkiem.

Każdy mężczyzna ma kilka zegarków, inny zakłada się do uprawiania sportu, kolejny do biura, a jeszcze inny garniturowy, też znajdzie się w kolekcji. Pytanie, co wtedy, ojciec choć praktyczny, nie zawsze goni za nowościami i każdy wydatek przemyśli pięć razy.

Idealny prezentem pod choinkę w takim przypadku będzie szkatułka grawerowana, do przechowywania zegarków. Bardzo estetyczny organizer można postawić jako praktyczną ozdobę na komodzie lub zainwestować w wersję mniejszą, która bez problemu zmieści się do szuflady, lub gdy nadejdzie potrzeba, do walizki.

Ponadczasowa elegancja, czyli biżuteria, której nie powstydzi się prawdziwy mężczyzna.

Mniej znaczy więcej, tą zasadą najczęściej kierują się mężczyźni. Przeważnie garnitur i dobrze dobrany krawat to najwyższy poziom elegancji, na który stawia większość osób i nic w tym złego. Warto jednak zaskoczyć tatę odrobiną luksusu i podarować mu na gwiazdkę zestaw spinek do mankietów i spinkę do krawata.

Prezent dla taty swiateczny

Należy jednak uważać, ponieważ od tego, jaki dobrać kolor, będzie zależało np. jakie zegarki nosi. Zasada jest bardzo prosta, do złota zawsze dobiera się złoto, jeśli natomiast zegarki przeważają w srebrnej tonacji, wtedy lepiej postawić na srebro. Decydując się na spinki do mankietów, warto upewnić się, że w szafie ojca znajdują się koszule z francuskim mankietem, gdyż to do nich dobiera się tego typu akcesoria.

  Przepis na chleb bezglutenowy w domu

Jeżeli natomiast koszula ma tradycyjne zapięcie na guziki, wtedy lepiej powstrzymać się ze spinkami, gdyż nie będą używane bez inwestycji w nową koszulę, która może nie być konieczna z punktu widzenia obdarowanego.

Orzeźwienie na gorące letnie dni.

Gdy nadejdzie lato, a po ciężkiej pracy przyjdzie ochota na orzeźwienie, wtedy nic nie smakuje bardziej, niż chłodne piwo. Skąd jednak wiedzieć, kiedy schłodzić, a gdy się schowa do schłodzenia, to też chwilę potrwa. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie tutaj kufel z żelem do schłodzenia w środku.

Specjalnie zaprojektowane kufle lub szklanki charakteryzują się krótkim czasem zamarzania i długi czasem oddawania temperatury, przez co doskonale chłodzą wlane do środka piwo lub inne napoje i pozwalają się cieszyć mocnym orzeźwieniem, bez dodawania kostek lodu, które rozwadniają smak.

Whiskey z wyższej półki, jak kupić dobry alkohol, bez wydawania fortuny?

Nie od dziś wiadomo, że dobra szklanka szkockiej, to niezbędnik ludzi sukcesu. Mażą o niej wierni fani przygód agenta 007, jak i koneserzy trunków, których mimo wszystko nie stać na wydatek miesięcznej wypłaty na jedną butelkę.

Dodatkowo drogi alkohol jako prezent pod choinkę, nie zawsze może zostać dobrze odebrany. Jak więc połączyć jedno i drugie, żeby zaskoczyć tatę i spełnić jego marzenia, ale przy jednoczesnym uratowaniu budżetu? Z pomocą przychodzą zestawy mini butelek o pojemności 50 ml. Można wybrać coś samodzielnie lub zdać się na producenta i skorzystać z gotowego zestawienia.

Dzięki temu skosztowanie choć raz w życiu bardzo dobrego alkoholu z górnej półki będzie możliwe, jak na wyciągniecie ręki, a mała butelka będzie idealna na porcję do spróbowania i delektowania się czymś, co wydaje się niepotrzebny wydatkiem, bez którego da się żyć.

Troska o wzrok jako najlepszy prezent dla taty pod choinkę.

Choć do sezonu letniego jeszcze długa droga, to właśnie zima jest porą roku, w której wynaleziono okulary. Ze względu na mocny wiatr, mróz i słońce, wzrok może ulec osłabieniu, jeśli się o niego prawidłowo nie zadba. Idealnym podarunkiem pod świątecznym drzewkiem będą odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją i filtrem UV.

  Ćwiczenia na schodach - 5 sprawdzonych ćwiczeń

Niestety większość osób zapomina, jak ważne są te elementy i często korzysta z ogólnodostępnych okularów sprzedawanych w marketach wykonanych z plastiku. Może i wyglądają atrakcyjnie, ale nie zapewniają dostatecznej ochrony, dlatego w trosce o wzrok najbliższej osoby, jaką jest ojciec, warto podarować mu coś, o czym jak większość mężczyzn nie pomyśli.

Mężczyzna nie dorasta, tylko się starzeje.

Swiateczny prezent dla ojca

Mówi się, że mężczyźni z wiekiem się starzeją, ale wewnątrz to są nadal Ci sami chłopcy biegający za piłką. Większość ludzi kocha gadgety elektryczne i nowinki ze świata techniki, można takiej osobie sprezentować zegarek tzw. smartwatch, który łączy się z telefonem i można sprawdzić przychodzące wiadomości bez wyciągania telefonu z kieszeni, ale także pozwala zmierzyć puls, liczbę kroków i dbać o zdrowie.

Nie tylko jest to zabawka dla dużych chłopców, ale bardzo praktyczna rzecz, która będzie świetnie nadawać się pod choinkę. Dodatkowo można przekonywać w ten sposób do technologii osoby, które nie lubią postępu w tej dziedzinie, a wiadomo, że ojcowie to często bardzo uparte osoby, trzymające się swoich zasad.

Narzędzi nigdy za dużo.

Nawet najbardziej precyzyjny ojciec często drapie się po głowie, szukając młotka, który dosłownie pięć minut temu tu leżał. Przewracając garaż do góry nogami, spędza godziny na szukaniu narzędzi, które zawsze gdzieś znikają, gdy są potrzebne. Nic nie sprawdzi się lepiej pod choinką jak zastaw lub skrzynka z narzędziami.

Może wywołać chwilowe zaskoczenie, jednak jest to najbardziej trafione, co można kupić. Śrubokręty, czy klucze się zużywają, często w najmniej oczekiwanym momencie, a wiadomo, że nie ma nic gorszego od brakującej nasadki podczas majsterkowania.

Ciężko kupić to, co się właściwie potrzebuje, gdyż mało kiedy można przewidzieć wszelkiego rodzaju główki od śrub, rozmiary nakrętek itp., dlatego urządzenia wielofunkcyjne, a także gotowe zestawy będą czymś, co zawsze będzie w jednym miejscu, gdy tylko przyjdzie potrzeba.