Wybór prezentu na dzień ojca

Dzień Ojca jest obchodzony 23 czerwca i podobnie jak w przypadku Dnia Matki, każde dziecko poważnie zastanawia się nad wyborem odpowiedniego prezentu.

Dobór upominku dla taty nie należy do najprostszych, ponieważ nie chcemy kupować czegoś, co zostanie rzucone w kąt. Prezent dla ojca ma być ciekawy, niebanalny, a przede wszystkim użyteczny – dowiedz się, jakie upominki sprawdzą się najlepiej!

Wymarzony zegarek

Nadgarstek dojrzałych mężczyzn niemalże zawsze zdobi zegarek, który pełni nie tylko rolę biżuteryjną, ale również ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Jeśli wiemy, że nasz tata marzy o konkretnym modelu zegarka, wówczas nie musimy nadmiernie się wysilać – gdy sprzęt jest delikatnie za drogi, możemy kupić go razem z rodzeństwem. Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy nasz ojciec nie potrafi skonkretyzować, jaki zegarek najbardziej przypadnie mu do gustu. Wtedy najlepiej wybierać zegarki stonowane, z jednej strony eleganckie, a z drugiej klasyczne, tak aby mógł je nosić zarówno na co dzień, jak i na ważne okazje.

Warto zwrócić uwagę na poprzednie urządzenia, które pojawiały się na jego nadgarstku i zainspirować się ich wyglądem. 

Klasyczny zegarek czy smartwatch

Zegarki to urządzenia, które z roku na rok są coraz bardziej udoskonalane. Niekoniecznie musimy stawiać na klasyczny sprzęt, który pokaże wyłącznie godzinę. Może lepiej obdarować ojca czymś nowocześniejszym, jak np. smartwatch.

Inteligentne zegarki sprawdzą się szczególnie, jeśli chcemy zachęcić tatę do zadbania o swoje zdrowie. Smartwatch bardzo skupia się na prawidłowym funkcjonowaniu organizmu – mierzy tętno, sprawdza jakość snu, informuje o liczbie spalonych kalorii oraz przedstawia ilość wykonanych kroków w ciągu dnia.

  Kawa w nowoczesnym wydaniu - efektywne akcesoria kuchenne

Wiele inteligentnych zegarków wysyła specjalne powiadomienia, które przypominają o dziennej dawce aktywności fizycznej, co może sprawić, że tata w końcu wstanie z kanapy i wybierze się na spacer, a jeśli już jest osobą aktywną, wówczas z pewnością zegarek będzie świetną motywacją do osiągania coraz lepszych wyników.

Dowiedz się o nim czegoś więcej

Wyjątkowym prezentem dla taty będzie książka do uzupełniania informacji o nim. W dzisiejszych czasach więzi rodzinne często ulegają zanikowi z biegiem lat, każdy ma własne życie, pracę, szkołę, przyjaciół, czy hobby.

Książka, dzięki której tata opowie nam o swoich najlepszych wspomnieniach z dzieciństwa, wklei starą fotografię, czy też da nam znać, że również czasem wagarował lub wymykał się z domu to naprawdę znakomity pomysł. Nie każdy ojciec jest otwarty i towarzyski, a często to my po prostu nie pytamy o sprawy, które wbrew pozorom są bardzo istotne, nawet jeśli miały miejsce wiele lat temu.

Kupując taką książkę, robisz prezent nie tylko jemu, ale również sobie, ponieważ możesz zdecydowanie lepiej poznać swojego tatę, jego osobowość oraz marzenia. W każdej chwili możesz wrócić do tego zbioru informacji, a niektóre sytuacje z jego życia mogą być idealnym tematem do rozmowy przy rodzinnym obiedzie. Podczas czytania książki możesz uświadomić sobie, że nie spędzasz z tatą tyle czasu, ile powinieneś, a to z pewnością sprawi, że odmienisz swoje podejście. 

Zainwestuj w jego hobby

Twój tata uwielbia sport? Kup mu karnet na siłownię. Kocha samochody? Wybierz się z nim na zjazd pojazdów zabytkowych lub kup przejazd wymarzonym samochodem. Interesuje się piłką nożną, koszykówką lub innym sportem drużynowym?

Przejazd zabytkowym autem prezent

Podaruj mu bilety na mecz ukochanej drużyny. Może od zawsze marzy o psie? Jeśli macie do tego warunki, wówczas nowy członek rodziny to idealny pomysł na prezent, a gdy masz wątpliwości, możesz zabrać go na wizytę w schronisku, gdzie będzie mógł zająć się bezdomnymi czworonogami i zapewnić im odrobinę rozrywki. 

  Jak dbać o środowisko?

Jeśli zrobisz tacie prezent, który będzie związany z jego zainteresowaniami, na pewno niezmiernie wzruszy go fakt, że zwracasz uwagę na to, co lubi. Nie ma lepszego uczucia od tego, kiedy zdajesz sobie sprawę, iż bliska Ci osoba, faktycznie dba o Ciebie, interesuje się Tobą i po prostu Cię słucha. 

Coś ekstra alkohol

Wiele osób decyduje się na zakup drogiego alkoholu na Dzień Ojca, co z pewnością jest dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy tata lubi wypić sobie szklankę whisky podczas wieczornego odpoczynku.

Whiskey na prezent

Mimo wszystko, taki upominek jest dość oklepany, nie wymaga nadmiernego zaangażowania. Dużo ciekawszym prezentem będzie zakup voucheru na degustację ulubionego trunku w ekskluzywnej restauracji.

Na takim wydarzeniu, tata nie tylko spróbuje różnych rodzajów wybranego alkoholu, ale również dowie się odrobinę na temat historii oraz procesu produkcji. Będzie to dla niego niezapomniana, a przy okazji niezwykle ekstrawagancka przygoda. 

Rodzinna wycieczka

Twój tata z pewnością uwielbiał spędzać z Tobą czas, gdy dopiero poznawałeś świat. Pokazywał Ci różne ciekawe miejsca, zabierał na wyprawy rowerowe, a po każdym spacerze kupował ulubione lody. To samo możesz zrobić Ty! Spędzi z nim cały Dzień Ojca w taki sposób, aby przywołać najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

Jeśli pogoda nie sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, wówczas możecie wybrać się do waszej ukochanej restauracji, a potem wspólnie obejrzeć film, który widzieliście już co najmniej kilka razy, a mimo to, zajmuje specjalne miejsce w waszych sercach. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 1 reviews
by nati on Porady J8.pl

Mojemu tacie ciężko jest kupić jakiś prezent, on nic nie potrzebuje:)