Kawa od zawsze cieszy się ogromną sympatią oraz popularnością, lecz jak się okazuje, nie jedynie w tradycyjnej postaci.

Na rynku pojawiają się jej jeszcze nowocześniejsze wersje, jakie wyróżniają się wyjątkowym smakiem, natomiast ponadto ubogacają kawę o specjalne wartości. Jedną spośród takich nowości jest kawa z olejem kokosowym, znana pod zagadkową nazwą Bulletproof Coffee.

Skąd się wzięła kawa z olejem kokosowym?

Pomysł łączenia kawy ze zarzewiem cennego tłuszczu nie jest sprawą ostatnich paru lat – od setek lat rdzenni mieszkańcy Tybetu pobierają siłę z napoju stworzonego z herbatki, mleka jaków oraz masła.

Amerykanin Dave Asprey parę lat temu zainspirował się tymże nietypowym sposobem ludzi mieszkających na wysokości 5000 metrów n.p.m, jacy idealnie radzą sobie z radykalnymi warunkami pogodowymi oraz przedstawiają imponującą formę ruchową. Asprey dostosował uzyskaną w Tybecie informację do warunków dzisiejszej Ameryki, produkując formułę, jaka błyskawicznie zdobyła cały świat.

Czemu należałoby dodać olej kokosowy do kawy?

Wypijanie kawy z dodatkiem oleju kokosowego jest jednym spośród nowocześniejszych stylów dietetycznych. Zestawienie to wyróżnia się dobrym oddziaływaniem na organizm. Kofeina obecna w kawie jest podstawą pochodzenia roślinnego, jaka przejawia ogromne wartości regenerujące.

Związek tenże wpływa wprost na system nerwowy przyczyniając się do poprawy pełnego nastawienia oraz nastroju. Poprawia także możliwości kognitywne – analityczne rozumowanie, pamięć, uwagę, koncentrację i umiejętność intelektualną. Kofeina działa nieco przeczyszczająco oraz pobudza mechanizmy przemiany materii. Dodatek oleju kokosowego do kawy zwiększa dobry wpływ owego znanego, czarnego napoju.

Olej kokosowy jest zarzewiem średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, jakie nie składają się w organizmie. Zostają one prawie niezwłocznie zastosowane poprzez organizm do produkcji energii. Dodatkowo pobudza metabolizm i prowadzi do intensywniejszego wypalania kalorii dostarczanych organizmowi wraz z jedzeniem.

Kawa z olejem kokosowym – działanie oraz dieta:

Olej kokosowy do kawy

Wypijanie kawy z olejem kokosowym ma za zadanie przyspieszenie naszego metabolizmu, natomiast co za tymże idzie – szybszej utraty niepotrzebnych kilogramów oraz pozbycia się tłuszczyku. Regularny dodatek w formie oleju kokosowego nie spowoduje jednakże, iż nasza kawa stanie sie tłusta, lub bardziej kaloryczna. Interesujący, kokosowy smak spowoduje, iż jeszcze chętniej sięgniemy po kawę z tymże atrakcyjnym dodatkiem.

Ponadto – dodatek oleju kokosowego spowoduje, iż osiągniemy interesującą oraz smaczną piankę o słodkawym posmaku, doskonałą dla miłośników niecodziennego posmaku tak uwielbianego poprzez nas napoju redukującego przemęczenie.

Wartości oleju kokosowego

Jednym spośród wyróżników oleju kokosowego jest duża zawartość kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów. Przede wszystkim jest to substancja, jaka oddziałuje na większą wytrzymałość organizmu, pomaga uleczyć dolegliwości serca oraz układu krążenia, niejednokrotnie oddziałuje również na lepsze działanie wątroby oraz jelit, natomiast również wspiera przemianę materii, stymuluje i odżywia włosy.

Niezwykle niejednokrotnie olej kokosowy jest stosowany również do czyszczenia jamy ustnej — stwierdzono, iż odświeża oddech i oczyszcza zęby. Należałoby więc dołączać, chociaż odrobinę oleju kokosowego zarówno do pokarmów, jak również napojów.

Kawa kuloodporna (kawa z olejem kokosowym) – przepis

Kaw z olejem kokosowym przepis

Przepis na kuloodporną kawę jest niezwykle łatwy. Należałoby jednakże dobrze wybrać elementy, z jakich przygotowuje się kawę z tłuszczem. Szczególnie odpowiednia będzie kawa ziarnista arabica – wszelkie kawy rozpuszczalne oraz kawy bezkofeinowe nie są brane pod uwagę. Ze świeżo zmielonych ziaren należy zrobić kubek wywaru (kawa z ekspresu lub kawiarki). Potem należy do wywaru dodać 1–2 łyżeczki masła klarowanego niesolonego i 2 łyżki nierafinowanego oleju kokosowego. Całość zmiksować w blenderze.

Kawę kuloodporną można przyprawić szczyptą cynamonu bądź kardamonu. Kawa z masłem klarowanym oraz olejem kokosowym może zostać uzupełniona np. odżywką białkową – kawa z odżywką białkową ma więcej zalet wzmacniających. Po taki turbo napój sięgają szczególnie osoby uprawiające różnorodne sporty.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews