Każdy budynek traci energię cieplną przez tez główne drogi: wentylację, ściany oraz okna. Ten ostatni element można w znacznym stopniu unowocześnić i zmniejszyć utraty ciepła, a także zadbać o regulację temperatury w mieszkaniu. W jaki sposób? Wystarczy zamontować dobre rolety okienne.

Rolety okienne – zapewniają komfort cieplny

Wysokość temperatury w mieszkaniu w znacznym stopniu oddziałuje na samopoczucie domowników, a także na rachunki za ogrzewanie i klimatyzację. W lecie upalne dni mogą sprawić, że trudno jest wytrzymać w mieszkaniu, a z kolei jesienią trzeba już włączać ogrzewanie. Rolety wewnętrzne są w stanie zapewnić komfort cieplny i z jednej strony zmniejszyć utratę ciepłego powietrza, a z drugiej sprawić, że do mieszkania wpada mniej promieni słonecznych i wnętrze się aż tak nie nagrzewa.

Okazuje się więc, że w pomieszczeniach, w których jest bardzo dużo słońca, najlepiej zamontować rolety zaciemniające lub plisy. W ten sposób można zmniejszyć ilość promieni słonecznych padających na szyby i nagrzewających okna. Tego typu rolety należy zamontować przede wszystkim po stronie zachodniej, ponieważ słońce operuje najmocniej po południu, a temperatura powietrza wtedy też jest najwyższa.

W sypialni rolety zaciemniające dobrze sprawdzą się także wtedy, gdy pomieszczenie to jest położone po stronie wschodniej, ponieważ słońce nie będzie budzić o poranku. Okazuje się, że rolety zaciemniające zatrzymują nawet 95% światła słonecznego, dzięki czemu pomieszczenia nie nagrzewają się. Szeroki wybór rolet można znaleźć na stronie renomowanego producenta firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem konkretnych rolet, to sprawdź porady zawarte w tym artykule: Wiosenne dekoracje okienne podpowiadamy jakie rolety wybrać.

Inne zalety rolet okiennych

Rolety okienne umożliwiają kontrolę temperatury w pomieszczeniach, jednak to nie jest ich jedyna zaleta. Do innych ważnych atutów rolet, można zakwalifikować następujące:

  1. Zapewniają prywatność, co jest szczególnie ważne w przypadku osób mieszkających na parterze oraz w blokach przylegających do innych budynków lub chodników dla pieszych.
  2. Rolety można w łatwy sposób utrzymać w czystości, a dodatkowo są one odpowiednie dla alergików, ponieważ nie osadza się na nich kurz i roztocza.
  3. Rolety zajmują optycznie niewiele miejsca, a jednocześnie można znaleźć szeroki wybór ich rodzajów i ciekawą kolorystykę. W ten sposób z łatwością można dopasować rolety do pomieszczeń w swoim mieszkaniu.
  4. Łatwy montaż to kolejna zaleta, zwłaszcza, że obecnie jest wiele rolet bezinwazyjnych.
  5. Dekoracyjny charakter, zwłaszcza w przypadku rolet dzień-noc oraz plis.

Rolety – najlepszy wybór do mieszkania

Zdecydowanie rolety to najlepszy wybór do mieszkania, zwłaszcza dla osób, którym zależy na komforcie cieplnym, regulacji temperatury, a także zachowaniu prywatności. To właśnie rolety okienne pasują do różnorodnej stylistyki wnętrze, są bardzo funkcjonalne i praktyczne. Rolety zapewniają także komfortowy sen, ponieważ w odpowiedni sposób mogą zaciemnić sypialnię.

Właśnie dlatego współcześnie zamiast zasłon i firanek, warto wybrać rolety okienne, które są uniwersalne i świetnie sprawdzają się w mieszkaniach, zarówno w porze letniej, jak i zimowej.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews