Nie da się ukryć, że całkiem normalne jest nocne moczenie się u maluchów. Rodzice z pewnością świetnie zdają sobie z tego sprawę i z niecierpliwością czekają na moment, w którym problem samodzielnie minie i maluchy wyrosną z pieluch. Niemniej jednak niekiedy czas nie potrafi sprawić, że problem zniknie.

Często rodzice zauważają, że ich pociecha niestety ma ogromny problem z nietrzymaniem moczu. Może on wynikać z wielu przyczyn jak np. nieprawidłowości anatomiczne dróg rodnych. W takim przypadku jednak niezwłocznie należy się zgłosić do odpowiedniego specjalisty, który postawi diagnozę i wdroży odpowiednie leczenie. Zaniedbania w tym wieku mogą mieć bowiem poważne konsekwencje w przyszłości.

Diagnostyka kluczem do sukcesu

W momencie kiedy dziecko, mimo upływu kolejnych lat dalej przejawia problemy z nietrzymaniem moczu lub mimowolnie popuszcza w nocy, może być to oznaką schorzenia lub wady anatomicznej. Dla dobra własnych pociech, rodzice nie powinni zbyt długo zwlekać z wizytą u specjalisty. Już prosta diagnostyka USG u dzieci Warszawa pomoże precyzyjnie poznać źródło problemu. Jest to jedno z nieinwazyjnych badań, które pozwoli ocenić stan dróg rodnych dziecka.

Daje ono jednocześnie dokładny obraz „od środka”, a także znacznie ułatwia postawienie późniejszej diagnozy. To właśnie dzięki badaniu USG lekarz może wykryć ewentualne nieprawidłowości jak np. obniżenie narządów płciowych, wady miednicy- które również mogą powodować nietrzymanie moczu. Następnie można zalecić odpowiednią terapię, która w szybki i prosty sposób pozwoli całkowicie o danym problemie zapomnieć i go wyeliminować.

Fizjoterapia uroginekologiczna- rozwiązanie dla dziewczynek

Jeśli problem nietrzymania moczu bądź innych wad w obrębie narządów rodnych tyczy się dziewczynek, wówczas rozwiązaniem może być fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa. To stosunkowo nowa dziedzina nauki, która ma przede wszystkim pomóc kobietom zrozumieć własne ciało i być jego w pełni świadomym.

Fizjoterapeuta uroginekologiczny zaleca bowiem szereg ćwiczeń, które mają za zadanie albo rozluźnić albo z drugiej strony wzmocnić mięśnie dna miednicy. Na taką terapię tak naprawdę może zgłosić się każda kobieta, która ukończyła co najmniej 16 rok życia. Wówczas specjalista indywidualnie dopasowuje rodzaj terapii do problemu, z którym się do niego zgłosimy.

  10 sposobów na zdrowie w ciąży

Warto zauważyć, że niektóre ćwiczenia co prawda mogą polegać na ruchach, jednocześnie bardzo często praktykuje się również terapię oddechową, a nawet i terapię dotykową.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Porady J8.pl
Average rating:  
 0 reviews