Bolesne miesiączki to problem dotyczący bardzo wielu kobiet. Niektóre borykają się z nim przez wiele lat, u innych mają one charakter przejściowy. Skąd się biorą bolesne miesiączki i jak sobie z nimi radzić naturalnymi metodami?

Bolesne miesiączki – skąd się biorą?

Literatura przedmiotu wskazuje bardzo wiele przyczyn bolesnych miesiączek. Mogą być one wynikiem nieprawidłowości anatomicznych, korzystania z wkładem wewnątrzmacicznych czy stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Jednak co interesujące u zdecydowanej większości kobiet nie udaje się wskazać bezpośredniej przyczyny odpowiedzialnej za dolegliwości bólowe.

Jak sobie radzić z bolesnymi miesiączkami?

Dolegliwości miesiączkowe obejmują zwykle ból dolnej części brzucha. W związku z tym najszybsza metodą jest sięgniecie po popularny lek rozkurczowy. Jest to rozwiązanie doraźne i nie eliminuje dolegliwości w trakcie kolejnego cyklu.

Na szczęście kobiety nie są zdane wyłącznie na farmakologię, która jest obarczona pewnym ryzykiem działań niepożądanych. Jednym ze sposobów uśmierzenia bólu miesiączkowego są ciepłe okłady. Mogą one być realizowane w formie ciepłej kąpieli lub położenia nagrzanego termofora na bolesny brzuch.

Innym rozwiązaniem jest aromaterapia, która równie skutecznie pozwala rozluźnić napięte mięśnie głębokie. Niektórym kobietom pomaga także spacer a nawet niezbyt intensywny wysiłek fizyczny – szczególnie pływanie.

Każde z tych rozwiązań jest działaniem objawowym co oznacza, ze nie eliminuje dolegliwości bólowych w trakcie kolejnych cykli menstruacyjnych.

Czy można zapobiegać bolesnym miesiączkom?

Nie jest to łatwe, ale – tak. Rozwiązaniem jest stosowanie Pereł Księżniczki firmy Fohow– to tampony ziołowe wywodzące się z Tradycyjnej Chińskiej Medycyny. Ich działanie polega na przywróceniu równowagi w środowisku pochwy.

Perły eliminują wszystkie patogeny, które nie powinny występować w zdrowym środowisku pochwy. Dzięki temu wiele dolegliwości kobiecych, dla których trudno ustalić jednoznaczną przyczynę występowania, mija. 

  Ćwiczenia relaksacyjne przed snem – co warto wiedzieć?

Pamiętajmy, że Perły Księżniczki są naturalne i wywołują skutków ubocznych chociaż w niektórych przypadkach może wystąpić nadwrażliwość. Wartym uwagi jest również cordyceps Trzy Klejnoty Feniks.